Sens kampanii

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum

Sens kampanii

Post autor: Duch » 09 wrz 2007, 19:15

Nie wiedziałem gdzie to napisać, ewentualnie jak komuś nie spasuje można przenieść w inny dział. Zastanawiam się gdzie jest cały sens kampanii, bo te niby kampanie niczym się nie różnią od misji pojedynczych. Kampania polega na wielu misjach połączonych ze sobą za pomocą fabuły. Nigdzie takowej nie widzę. W kampanii TSK i TPR były listy, przed rozpoczęciem misji oraz filmiki. Obie rzeczy razem tworzyły fabułę. O wiele lepiej grałoby się, gdybym wiedział, o co walczę i po czyjej jestem stronie, bo tak to w zasadzie cel jest zawsze jeden: powalić wroga na glebę, złupić, ograbić i zniszczyć. A cel następnej misji? Taki sam. Dobrze by było gdyby każdy przy swojej kampanii opracował jej ogólny zarys, a przy każdej misji pisał taki krótki list do nas. Jak komuś się chce, może nawet stworzyć prostą mapę w paincie. A dlaczego by nie? Zawsze to jakieś dodatkowe urozmaicenie. Sądzę, że pomysł nie jest zły, a na pewno nie zaszkodzi spróbować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cav
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Cav » 09 wrz 2007, 19:22

Ja planuje stworzyć kampanie z fabułą, mam nawet już zarys :oops:
Trejdmark i Kopirajt dla Cava!

Awatar użytkownika
Dexor
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Dexor » 09 wrz 2007, 21:23

Masz racje duch , może gdybyśmy już wystawiali misje to może powinniśmy zrobić taki wstęp(fabułę) jako opis misji(mapy).

Jak sądzicie???

Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum

Post autor: Zozol92 » 09 wrz 2007, 21:49

Ja na ten pomysł wpadłem już dawno, ale chciałem zrobić "wejście smoka" z kampanią posiadającą fabułę godną oryginalnych (mam nadzieje, że godną :wink:, prace trwają...). Skoro już jednak inni także zamierzają to zrobić, nie będzie to godne specjalnego zachwytu :(
:wink:

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Post autor: Kheli » 09 wrz 2007, 21:53

To bądź pierwszy! Skoro opracowałeś bardzo ciekawy scenariusz, to wrzuć go do swoich mapek, a gracze będą Ci jeszcze gratulować pomysłu. Pierwszy zrobisz, pierwszy zostaniesz nagrodzony owacjami. ;)

Awatar użytkownika
Dexor
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Dexor » 09 wrz 2007, 21:56

no ale można zrobić np. tak jak ja tutaj:

http://www.knights.sztab.com/forum/view ... 17&start=0

co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum

Post autor: Zozol92 » 09 wrz 2007, 22:07

Fajne, ale będziesz takie oddzielne robił do każdej misji ? Lepiej zrób tak, by można to było łatwo kontynuować.

Awatar użytkownika
Dexor
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Dexor » 09 wrz 2007, 22:09

No to można linki wrzucać w ten sam post i pisać wprowadzenia do każdej misji także w tym samym poście i chyba by wyszło??

Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum

Post autor: Zozol92 » 09 wrz 2007, 22:13

Nie o to mi chodzi - mam na myśli treść. Zrób tak by dało się ją kontynuować. Bo jaka będzie kampanijna kontynuacja tej pierwszej misji? "Zdobyłeś tron i w królestwie zapanowała harmonia". Jak z tego zrobisz znowu wojnę, tak żeby sprawa nie była zawiła i oklepana? Zostaje Ci tylko możliwość robienia do każdej misji oddzielnej fabułki. A fajniejsze by było jedno wielkie opowiadanie.

Awatar użytkownika
Dexor
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Dexor » 09 wrz 2007, 22:18

acha, no można by było zrobić takie opowiadanie, ale ostatnio odkryłem że można zmienić te teksty, które są w grze przed poszczególnymi misjami ale pomysł nie wypalił ponieważ po edycji przestawiły się teksty.....

a wracając do opowiadania to dobry pomysł, ale trochę by to zajęło i nie którym osobą nie chciałoby się chyba czytać takiego opowiadania bo by było raczej za długie.

ODPOWIEDZ