Misja 12 TPR

Dział dotyczący tylko drugiej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Podporucznik
Zbanowany

Misja 12 TPR

Post autor: Podporucznik » 21 kwie 2009, 11:26

Baczność Rycerze!! Mam do Was pytanie. W jaki sposób najszybciej przejść misję 12 w TPR?? Czołem Rycerze!!

Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator

Post autor: Michailoff » 21 kwie 2009, 18:58

Misja 12? No więc tak... Na początku trzeba odeprzeć atak. Możesz wzmocnić się wieżą-dwoma, choć jest to trudne (mało czasu). Armia wroga jest dość spora w tym ataku, musisz więc pokombinować, popróbować różnych ustawień (dobrze jest sprzątnąć jakąś kawalerią ze skrzydła wrażych strzelców). Po odparciu ataku logiczny jest rekonesans. Powiem ci tyle, że jest 3 wrogów, przy czym ten wschodni jest niemal nieuzbrojony (bronią go jedynie bodaj lekkie jednostki) i warto go zaatakować, by wykluczyć go z gry (moja dobra rada - zniszcz tylko warownie, spichrze i szkoły - dzięki temu gra będzie sporo krótsza). Żeby dostać się do sporej twierdzy zachodniego przeciwnika, trzeba pokonać liczną armię fioletowego. Najlepiej jest ustawić się gdzieś dalej (może być ciekawy układ skał na południe od bazy niebieskiego) i metodą wywabiania go eliminować. Jeśli zacznie ci brakować żołnierzy (co jest po tak długiej batalii raczej oczywiste) zainwestuj w armię ciężką (jeśli możesz - chorągwie ciężkie+barbarzyńcy+balisty). Wróg na zachodzie ma sporą twierdzę, jeśli jednak zdołałeś szybko i z niewielkimi stratami ograć dwóch poprzednich rywali - nie napotkasz niemal żadnego oporu. Gdyby gra się ciągnęła dość długi okres czasu, drab może sobie narobić ogromne hordy, przez co pokonanie go będzie wymagało trochu taktyki i niemałej ilości wojska.
Jeśli chodzi o gospodarkę, rozłożenie złóż - tego elementu nie pamiętam za dobrze, ale obowiązują cię stałe, niezmienne reguły mechaniki KaM.
Gdy już nacieszysz się zwycięstwem, czeka cię chyba najprostsza misja w całej kampanii :).

Mam nadzieję, że pomogę ci choć trochę w dziele przechodzenia TPR.
Tymczasem powodzenia i czołem rycerzu!
Michailoff
Crimson (king) Michailoff

Podporucznik
Zbanowany

Post autor: Podporucznik » 21 kwie 2009, 20:41

Dzięki Michailoff za wyczerpującą podpowiedź. Napisz mi jeszcze jak robić balisty? Gram K&m TPR bez servis packów. Czołem!!

Awatar użytkownika
kornik0
Użytkownik Forum

Post autor: kornik0 » 21 kwie 2009, 20:46

wiem ze nie jestem Michailoffem ale tez chce pomoc:P
musisz zbudowac "warsztat wojenny"

ODPOWIEDZ