Misja 12

Dział dotyczący tylko drugiej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Narya
Użytkownik Forum

Misja 12

Post autor: Narya » 11 gru 2009, 17:55

Jak rozprawić się z wrogiem z początkowym wojskiem? Mamy trzy bazy i mnóstwo jego wojska w porównaniu do moich. :/

Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator

Post autor: Michailoff » 11 gru 2009, 20:43

No jak to jak? Normalnie ;P. Trzeba odeprzeć atak wroga bez większych strat, potem przejść do błyskawicznej kontry. Szary, niebieski, oliwkowy - w takiej kolejności. Przy czym należy unikać strat własnych i - co najważniejsze - działać szybko. Bardzo szybko. Należy rozbijać wroga oddział za oddziałem - jeden pada, w drodze śmierci musi już być następny. Moment najmniejszego zawahania, ręka choć raz zadrży - i cały misternie układany plan kontry rozsypuje się w pył.
Misja bez budowy wojska na pewno niełatwa, ale też nie tak trudna, jak chociażby 14 w SR3. Wymagane umiejętności tutaj to nie ogromna precyzja działań (chociaż niedokładność wysoce niewskazana), lecz szybkość ich wykonywania. Tą misję można albo błyskawicznie skończyć bez produkcji wojska, albo zrobić ją powoli z produkcją wojska. Innej opcji nie ma.
Na koniec mój czas - 1:07.
Crimson (king) Michailoff

Awatar użytkownika
Narya
Użytkownik Forum

Post autor: Narya » 14 gru 2009, 17:55

A jak po zniszczeniu jednego oddziału wyciąga z bazy resztę w myśl zasady "huzia razem na jednego"? :P

Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator

Post autor: Michailoff » 14 gru 2009, 19:19

Narya pisze:A jak po zniszczeniu jednego oddziału wyciąga z bazy resztę w myśl zasady "huzia razem na jednego"? :P
Wtedy zacznij wybijanie od początku, ale wycofaj swoje wojska do tyłu. Jest przy ścianie na południu fajne wcięcie (gdybym miał KaM - bym zrobił screena) - tam schowaj swoje wojska i ściągaj wroga pojedynczo - daję głowę, iż to miejsce jest dostatecznie daleko od wroga, by ten nie zwalił całej armii, ale i wystarczająco blisko, by cała akcja mogła się udać. Ponadto jest to miejsce korzystne strategicznie, gdyż wróg nie ma jak otoczyć twoich sił i pozbyć się kuszników.
Crimson (king) Michailoff

Awatar użytkownika
Karol
Użytkownik Forum

Post autor: Karol » 20 gru 2009, 19:46

Kolega ma rację, ale możesz inaczej zrobić. Ja zazwyczaj to szybko zbuduje wieżę co najmniej dwie, i czekam aż podejdą. To dobra metoda, bo z reguły przez spichrzem 7-8 pól się zatrzymują. A wieże robią swoje ciskają w nich kamieniami. Potem możesz bardzo szybko zareagować i ruszyć wojskami na wroga, zwabiając ich w ciasne miejsce, a są takie na planszy.

Ja z kolei to przetrwam atak, zwabię żołnierzy, odstąpię niech sobie szkolą i gdy skończą szkolić ruszę na nich. :D

Awatar użytkownika
Narya
Użytkownik Forum

Post autor: Narya » 04 sty 2010, 17:08

Dzięki Michailoff! Chociaż zaatakowałem w innej kolejności: niebieskiego, oliwkowego i szarego. Na niebieskiego ustawiłem się w tym miejscu, o którym mówiłeś, na oliwkowego pod bazą niebieskiego, a na szarego na płn.-wsch. od niebieskiego. Szybka, łatwa i przyjemna się zrobiła ta misja. Po pierwszym ataku piechurów z mieczem i lekką jazdę schowałem na kuszników, jak ich wybiłem, to spokojnie piechurzy z lancą i halabardnicy przy wsparciu 2 wież i łuczników pokonali armię.

lukgal
Użytkownik Forum

Post autor: lukgal » 18 kwie 2010, 13:53

Tą misję można przejść w ok 70 minut. Dla powodzenia misji bardzo ważne jest odparcie pierwszego ataku. Tutaj chyba już każdy wie, że do walki nie dajemy konicy, którą musi się posłuszyć atakiem wroga od tyłu żeby wykończyć kuszników. Naszych łuczników trzeba rostawić na dwa odziały wtedy zadają większe straty wrogowi. Potem trzeba przejść do kontr ataku w pierwszej kolejności rozbiłem tych po prawej zwabiając ich odziały jednym łucznikiem, przechodząc przez rzeke nie tracimy czasu żeby zniszczyć wieże można zniszczyć od razu spichlerz oraz warownie. Potem trzeba wrócić do bazy i nakarmić całą armie i wtedy ruszyć na niebieskich. Ponownie motyw z łucznikiem i konnicą przyczająną na kuszników. Ustawiałem oddziały w dosyć daleko przez to nie ruszyła na mnie cała armia niebieskich. Na koniec Ci polewej ( chyba oliwkowi ) ponownie ta sama akcja byli bez szans. W między czasie robiłem rozbudowę bazy nie potrzebnie bo ich konica zabiła moich łuczników. Ale miałem już ratusz więc szybko był rewanż. Dla mnie ciężka była 10 misja nie mogłem poradzić sobie z fioletowymi, mieli pełno wojska. Ale nie mieli wież ochronnych więc odziały 12 osobowe wysyłane w odpowiednim momencie gdy ich wojsko było z drugie strony miasta niszczyłem spichlerze poświęcają niestety oddział. Taktyka się opłaciła wszyscy padli z głodu :)

ps. wie ktoś jak zrobić print srena w grze rozmazuje mi się obraz ?
Szturmem ich!!

ODPOWIEDZ