WTF?!

Dział dotyczący tylko drugiej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum

Post autor: Ciemnozielony » 11 sie 2011, 12:10

Skoro rozwiązałeś problem, to ja chciałem napisać do reszty koleżków - "WTF?" oznacza tyle, co przetłumaczone na polski "Co jest, k**wa?" (nie, nie chodzi mi o słowo "krowa" 8-) ). Tak jakby co.
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b

Awatar użytkownika
Tomix
Użytkownik Forum

Post autor: Tomix » 11 sie 2011, 12:38

Ciemnozielony pisze:Skoro rozwiązałeś problem, to ja chciałem napisać do reszty koleżków - "WTF?" oznacza tyle, co przetłumaczone na polski "Co jest, k**wa?" (nie, nie chodzi mi o słowo "krowa" 8-) ). Tak jakby co.
Tak. Używają go mało, nazwijmy to, wykształcone osoby bądź nie rozumiejące znaczenia tego skrótu. Bowiem istnieje wersja "light", którą m. in. ja preferuje, mianowicie WTH - What the hell, co pomimo iż też bywa tłumaczone mniej kulturalnie, można rozumieć "Co u diabła".

Jest też mało znany i często mylony z innym skrótem WTB - What the blazes - Co u licha. Myli się często z "what to buy".

:)

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Post autor: Kheli » 11 sie 2011, 13:26

Dlaczego młodzież unika dzisiaj takich sformułowań, jak: tam do kata, tam do czorta, do diaska, do kroćset, niech mnie kule biją, niech mnie drzwi przytrzasną, niech mnie dunder świśnie. Ewentualnie: kurcze, kurcze blade, kurcze pieczone, kurka wodna, (nawet) w mordę jeża.
Na cóż nam te ograniczające makaronizmy, skoro posiadamy całą masę naszych własnych, polskich odpowiedników? Mamy taki bogaty słownik. Wszystko się wynajdzie.

Awatar użytkownika
Lancetnik
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Lancetnik » 11 sie 2011, 14:03

Ja nigdy nie używam wulgaryzmów. Dlaczego? Przecież są inne słowa. (Mówię o tych dobrych słowach)

Awatar użytkownika
Mati
Użytkownik Forum

Post autor: Mati » 15 sie 2011, 15:20

yhy :cyklop:

ODPOWIEDZ