TPS a misje z TSK

Dział dotyczący tylko drugiej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
quong
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2013, 09:27

TPS a misje z TSK

Post autor: quong »

Witajcie,
Przeszukałem temat TPS w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie, a także starałem zaczerpnąć wiedzy w pozostałych źródłach internetu na temat tego, jakie K&M:TPS naprawdę jest.

Pamiętam, jak dawno temu zagrywałem się w K&M:TSK i pewne misje udało mi się bardzo dobrze zapamiętać. Parę lat temu, kiedy wyszło TPS miałem okazję grę pożyczyć od znajomego i co bardzo mnie zaskoczyło (na +) to było połączenie kampanii TSK i TPS w jednej grze. Jako, że całej kampanii oryginalnego TSK nigdy nie udało mi się zakończyć (stanąłem gdzieś w okolicach 10 misji) postanowiłem, że zagram w nią jeszcze raz. Co mnie jednak zdziwiło, misje, ich kolejność, rodzaje jednostek w misjach (bodajże misja 3 TSK gdzie szło się wzdłuż drogi i po bokach wychodził żółty (?) przeciwnik) baaardzo różniły się od tej, która były w oryginalnym TSK). Zniechęciło mnie to szybko bo ewidentnie TSK w TPS jest był zupełnie inny niż ten, który pamiętałem.

I teraz pytanie: Czy ten patch, który został wydany do TPS czyli SR2/SR3 przywraca misje z TSK do takiego stanu, jakie one faktycznie były i poprawia także inne mniejsze/większe bugi czy ten mankament nie został nigdy naprawiony?

Pytam, gdyż aktualnie poszukuję do zakupienia oryginalnego pudełka do K&M: TSK (niestety moje uległo zniszczeniu :() oraz także chciałbym zakupić sobie pudełkowe wydanie TPS i powrócić trochę w przeszłość i ograć oby dwie kampanie jakie są w grze jednak w nadziei, że kampania TSK w TPS jest wierna swojemu oryginałowi.

Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Witaj,

kampania TPR nieznacznie różni się od TSK pod względem misji już Tobie znanych z pierwszej części. Jeżeli bardzo chcesz wracać do przeszłości KaM i zakupić sobie oryginał, nie widzę w tym przeszkód. Ale zauważ, że zamiast iść ku przeszłości, możesz pójść w stronę przyszłości KaM, czyli tego wszystkiego, co udało się społeczeństwu graczy wydać na świat boży. Chociażby w pełni darmowej wersji KaM Remake, która jest ewenementem tej gry i zawiera całe multum pozytywnych innowacji - obydwie kampanie w doszlifowanych pod względem owego zróżnicowania wersjach, jak również cały ogrom misji autorskich. Projekt KaM Remake nie jest piratem, ponieważ spotkał się z aprobatą producenta. Gdybyś zakupił oryginał w sklepie, zważ na to, że nie miałbyś możliwości normalnego grania przez sieć, jeżeli w ogóle. KaM Remake z kolei został pod tym względem dopracowany i możesz sobie pozwolić na całą masę możliwości. Daje to Tobie także szansę na tworzenie własnych misji wedle własnego widzimisię oraz dzielenie się nimi ze znajomymi. Oryginalne pudełkowe KaM TSK bądź KaM TPR to już przeżytek i żaden szanujący się gracz nie wracałby do tych standardowych pozycji, które zatrzymały się w miejscu na amen i więcej rzeczy uniemożliwiają niż umożliwiają. KaM Remake z kolei wyszedł naprzeciw wszystkim oczekiwaniom gracze i z pewnością jako produkt legalny i ogólnie dostępny w sieci usatysfakcjonuje Cię w pełni.
Awatar użytkownika
laufes
Użytkownik Forum
Posty: 41
Rejestracja: 20 paź 2010, 19:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: laufes »

@quong
Spróbuj ściągnąć zapasowe pliki misji z: http://knights.sztab.com/download.html i wgrać je do data/mission.
Kampania inwazja barbarzyńców. kliknij tutaj
www.youtube.com/user/laufesty - Kanał P.M. Teamu na Youtube.
Obrazek
quong
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2013, 09:27

Post autor: quong »

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Chcę zakupić oryginał gdyż jako gracz jestem swego rodzaju kolekcjonerem i chciałbym postawić sobie pudełko z KAM:TSK i TPR na półce ;). Co do KAM: Remake to wyczytałem, że do jej uruchomienia i tak potrzebuję oryginał w postaci np płyty CD właśnie.

Pytałem w głównej mierze o kampanie TSK bo wiem, że bardzo odrzuciło mnie to, że kolejność misji, militaria jakimi można było dysponować w różnych momentach oraz to jak zachowywał się wróg różniło się od tego co pamiętałem z oryginalnego, pierwszego TSK.

Czyli podsumowując:
1. Patch SR do TPR nie poprawia tego stanu rzeczy?
2. Czy Remake zatem poza dodaniem drobnych ficzerów i poprawek jest wierny oryginałowi kampanii TSK ?

3. Czy gdzieś można jeszcze dostać pudełkową wersję TPR ? ;)
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Remake niweluje największe błędy, gdy typu drunk soliders itd. Mapy i inne pierdoły są z kampanii tsk, wojsk nie możesz produkować z tpr konkretnie z ratusza i warsztatu wojennego. Wszystko masz dobrze wyświetlane, tzn jakieś powiadomienia, dochodzą jakieś 2 piosenki, ale, by wszystko działało musi być rozszerzenie mp3. IQ wroga jest podkręcone, grafika można rzec ulepszona w kwestii cieniowania. Ja przechodziłem grę w całości właśnie z machinami, więc teraz się muszę nalatać, ale dla porównania ostatnio tsk misja 8 w 8h z machinami a dziś bez w 4h z hakiem nic tylko prowadzić wojnę błyskawiczną i nie dać, im wyjść na winko. Łata najnowsza SR3 RC2 część naprawia, a po części robi nowe bugi w skrócie kam wydany bardziej przypomina wersję beta niż jakąś finalną wersję. Dobrze ,że są fani, którzy muszą za twórców nadrabiać sprytem. CO do zakupu zobacz allegro/ebay jak nie to u firmy.
ODPOWIEDZ