Strategia na ekonomię jedzenia

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mar1
Użytkownik Forum

Post autor: Mar1 »

Ja zawsze robię z 10-15 gospodarstw od ziarna wszystko zależy cała ekonomia do tego 3 młyny spokojnie wystarcza 4-5 piekarni do tego 5 chlewów 2 stajnie 2 rzeźnie ;-) no i 4 winnice.

Jeśli ktoś ma ochotę pograć na eko (określamy ile czasu sobie dajemy na rozbudowę i let's fight) to zapraszam na moje gg 3515318

Pozdrawiam
Chcesz pograć online? Zapraszam do sieci Hamachi: Nazwa: KAM_TSK hasło: 123 - ostatnio często gramy! - mój nick Mar1
Chciałbyś zmierzyć się 1v1 - pisz na gg 3515318
Awatar użytkownika
Kasparo96
Użytkownik Forum

Post autor: Kasparo96 »

Ja robię tak:

6 gospodarstw
2 młyny
2 piekarnie
2 chlewy
2 winnice,
zazwyczaj to wystarcza na pracowników i jakąś 40 liczbową armię :usmiech:
kurzel131
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Jak gralem ostatnio w gierke to chcialem miec przynajmniej na wprowadzeniu kazdego surowca na+. Obecnie opracowalem taka ekonomie

SPICHRZ 1
SZKOŁA 1
KAMIENIOŁOM 1
CHATKA RYBACKA 1
WARSZTAT PANCERZY 1
WARSZTAT PŁATNERSKI 1
STAJNIA 1
WAROWNIA 1
RATUSZ 1
TARTAK 2
GARBARNIA 2
PIEKARNIA 3
RZEŹNIA 3
WINNICA 3
LEŚNICZÓWKA 4
GOSPODA 5
MŁYN 6
CHLEW 6
GOSPODARSTWO 26
WIEŻA OBRONNA X

pozostale budynki czyli kopalnie kuznie dymarka, mennica i warsztat wojenny po jednym co wy na to??
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: robi29 »

1 spichrz na takie solidne miasto to za mało.
kurzel131
Użytkownik Forum
Kontakt:

to narazie wstep, wiem ze na takie miasto bd potrzebowal ze 40 pomocnikow zeby normalnie funkcjonowalo wiec beda tloki spichleze moge dac ze 4 moze nawet kolo gospod.

//Stosowanie polskich znaków Tobie samemu ułatwi niepopełnianie błędów. Co się pisze razem, co osobno, co przez rz.
//Khel
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum

Post autor: Gogoud »

Młynów powinno być tyle ile piekarni, ewentualnie jeden więcej (produkcja mąki i chleba trwa tyle samo. Chlewów powinno być 2x więcej niż młynów, a rzeźni i garbarni po tyle samo, czyli ilość chlewów pomniejszona o 1. Wtedy nikt z głodu nie umrze, a jedzenia przybywa w takich samych mniej więcej ilościach w jednym tempie.
A gospodarstw powinno być o jedno mniej niż suma wszystkich stajni, chlewów i młynów.
Spichrzy i gospód tyle samo, każda para tych budynków blisko siebie.
Stajni co najmniej dwie na tak duże miasto.
A limit towarów do budynków - po równo wszystkiego, czyli po pięć.
;)
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
kurzel131
Użytkownik Forum
Kontakt:

No to w kwestii mlynow i piekarni sie zgadza, co do gospodarstw to z tego co wiem wypada jedno do 2-3 gospodarstw na jeden budynek potrzebujacy ziarna, to samo w kwesti piekarni i mlynu, zawsze bd swieza dostawa worków z mąką, stad moj pomysl na ekonomie, ale nie pamietam jak to wygladalo w czesci praktycznej.
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum

Post autor: DeBe »

kurzel131 pisze: 2-3 gospodarstw na jeden budynek potrzebujacy ziarna, to samo
A po co aż tyle gospodarstw? Musi Ci się marnować mnóstwo ziarna... Już nie mówiąc o stracie miejsca pod budowę.
kurzel131
Użytkownik Forum
Kontakt:

Niby jak marnowac?? nadmiar jest skupywany w spichlezu a mi o takie cus chodzi:P
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum

Post autor: Gogoud »

kurzel131 pisze:Niby jak marnować?? nadmiar jest skupywany w spichlerzu a mi o takie coś chodzi:P
A powinno Ci chodzić nie o magazynowanie dóbr, ale o ich jak najlepsze wykorzystanie, w celu zmiażdżenia rywali.
Zbierać do spichrza to powinieneś żarcie, trochę drewna na czarną godzinę, kamień, złoto no i może czasem węgiel czy rulony skóry.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
ODPOWIEDZ