Mała porada z Gospodarstwami

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

rorinus
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:15

Mała porada z Gospodarstwami

Post autor: rorinus »

Jak ktoś niewie co zrobić zeby ludie niegineli to Mi na ogromną wioske wystarcza taie ustawienie

3 gospodarstwa na 2 młyny na 2 piekarnie
4 gospodarstwa na 2 chlewy na 1 kiełbaśarnię na 1 Garbarnię na 2 warsztaty pancerzy
1 na 1 stajnie :P to tyle jak masz wszystko to styka to na utrzymanie 100 ludzi nielicze wojska na sporo wojsko wystarczą z 5 winnic :)
Na 1 gospodarstwo w zupełności wystarcza 16 pól to samo dotyczy winnic.
niebuduj budynków przylegającuch do drogi utrudnia to przemieszczanie się ludziką.
Jeśli widzisz ze do jakiegoś spiclerza tworzy się korek zbuduj drugi a w starym zaznacz np. ziarno zeby szło ono do drugiego spichlerza.
A teraz dla cheaterów jesli potrezbujesz tylko jedzenia i deneruje cie ze ludzie noszą Ekwipunek do warowni zbuduj drugi spichlerz daleko od miasta i na drodze postaw wierze tak zeby ldzie niemogli ze spichlerza nic wynieśc. Wrzuć kod wybuduj Gospode i już masz dużo jedzenia, nieblokując drogi do warowni :D.
rorinus
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:15

Post autor: rorinus »

Dodajcie Edytowanie Postu na forum bo zauwarzyłem ze troche literek zjadłem :D
Awatar użytkownika
Setman
Zbanowany
Posty: 269
Rejestracja: 05 sie 2005, 11:16

Post autor: Setman »

więc tak, nie widze zadnego sensu w budowaniu 4 gospodarstw dla 2 chlewów. Jesli zanoszą za mało ziarno to zwiekszo to w ustawieniach.

Ja zawsze buduje 4 mlyny i 4 piekarni oraz okolo 5-6 winnic.
Obrazek
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Setman pisze:więc tak, nie widze zadnego sensu w budowaniu 4 gospodarstw dla 2 chlewów. Jesli zanoszą za mało ziarno to zwiekszo to w ustawieniach.
No dobrze, zmienisz w ustawieniach, ale jak nie masz w spichrzu ani w gospodarstwie ziarna, to skąd Ci dostarczą więcej? Moim zdaniem to dobra, sprawdzona porada. Dlaczego uważasz, że zła?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Setman
Zbanowany
Posty: 269
Rejestracja: 05 sie 2005, 11:16

Post autor: Setman »

Bo uwazam ze na jeden młyn/chlew/stajnia przypada jedno gospodarstwo.

Kto co woli, chce sie ktos sprawdzic to zapraszam.
Obrazek
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Przecież jedno gospodarstwo nie da rady zaspokoić takiego zapotrzebowania. Jeśli znajdziemy sobie inne źródło żywności, nie postawimy stajni, w wyniku czego ziarno powędruje do chlewa i od czasu do czasu do młyna, to ok, jedno na dwa może i wystarczy.

A to drugie zdanie to wyzwanie :wink: ?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Setman
Zbanowany
Posty: 269
Rejestracja: 05 sie 2005, 11:16

Post autor: Setman »

exactly
Obrazek
Wormek
Użytkownik Forum
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2006, 11:31

Post autor: Wormek »

Według mnie każdy ma swoją technikę i taką gra!A ten temat zapewne nie jest do krytykowania techniki ale do jej przeczytania i wykorzystania.!Można coś dodać od swojej techniki i takie tam różne rzeczy!A właśnie ta technika jest dobra:D Musze ja wypróbować!
Jam jest.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Po co ten temat?

Przecież już opisywałem kapitalny, genialny i przetestowany plan całej "jedzeniowej" gospodarki. Sporo o tym pisałem, co można jeszcze podać?
Dla przypomnienia - jedzeniowa gospodarka dzieliła się na sektory. Napisałem też gdzie powinny znajdować się gospody, by nie było chaosu ;|
Deimos_tkm
Użytkownik Forum
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2006, 10:09

Post autor: Deimos_tkm »

Jestem nowy na forum, ale Knightsa TPR przeszłem w całości. Ale to było dawno temu teraz gram tylko próbne mapki....................... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja tam zawsze budóje 10 gospodarstw, 3 młyny i 3 piekarnie, a chlewami sie wcale nie przejmóje byle by były skóry na pancerze no nie........................ :szczerzy: :szczerzy:
DEIMOS_TKM
ODPOWIEDZ