Parę porad

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Pomogłem??

Tak
3
15%
Nie
17
85%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Phoenix_PL
Użytkownik Forum
Posty: 68
Rejestracja: 08 sty 2011, 18:00

Parę porad

Post autor: Phoenix_PL »

Mam tutaj parę porad ode mnie, które sam wymyśliłem.

Porada I: Droga za free - kiedy stawiamy jakikolwiek budynek, przy kopaniu pojawia się część drogi (1 fragment) - stawiając budynki, np. wieże obronne tak że po rozkopywaniu je usuwamy, i budujemy obok następny, tworzą drogę zupełnie za friko :smiesne:

Porada II: Ataki wroga - Wróg zazwyczaj nie atakuje sam z siebie w trybie gry pojedynczej, ale rozwala wszystko co mu podejdzie. Najlepiej odkryć trochę terenu wroga, i patrzeć. jak podejdziemy za blisko - :zraniony: - rozbudowywujmy się w inną stronę.

Porada III: Zwiadzik - Najprostsza metoda odkrycia całego terenu wroga -> wyślijmy jednostkę do zwiadu (najlepiej jazdę), i przejść na tyle daleko od wojsk wroga, żeby nie zaatakowali nas, i kiedy oglądamy wioskę wroga, nie atakować jego ludzi ani budynków. Jeśli nie zaatakujemy będziemy widzieli jego wioskę dokładnie od środka - jeśli zaatakujemy, najgorsza rzecz jaka nam może przyjść do łba, to zwiewanie do wioski - wojsko wroga poleci za zwiadem, i zacznie lać wioskę. :D

Porada IV: Pułapka - jak na końcu powyższego punktu, bierzemy jazdę, lub inną szybką jednostkę, pozwolimy by zauważył nas wróg, i zwiewamy do miejsca, w którym jest od groma naszego wojska -> wojsko wroga zostanie zmiecione z powierzchni, ale jeśli zwiad nam zginie przed dotarciem do pułapki, to nic z tego. :smutny:

Jeśli jeszcze coś wymyślę, napiszę. :szczerzy:
Woot...
Powracam ^^
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Niezbyt pomocne dla doświadczonych graczy. Wszystkie tricki przeze mnie doskonale znane, ale czy wszystkie są na stronce? Muszę sprawdzić i ew. poprosić Lucbacha o odświeżenie działu porad :P Od razu powiem, że pierwsza znana jest prawie wszystkim od 1998 r, a ta druga jest niepotrzebnie rozbita na trzy punkty.
Crimson (king) Michailoff
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Parę porad

Post autor: Kheli »

Phoenix_PL pisze:Droga za free
Przebóg! Rycerzu! Ogładą raczyć się Twą nie zgoła.
Awatar użytkownika
radziu177
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:18
Kontakt:

Post autor: radziu177 »

Porada IV: Pułapka - jak na końcu powyższego punktu, bierzemy jazdę, lub inną szybką jednostkę, pozwolimy by zauważył nas wróg, i zwiewamy do miejsca, w którym jest od groma naszego wojska -> wojsko wroga zostanie zmiecione z powierzchni, ale jeśli zwiad nam zginie przed dotarciem do pułapki, to nic z tego.
Większość ludzi z pewnością preferuje metodę "kuszenia łucznikiem". Mimo to, przynajmniej masz jakieś chęci :roll: .
Awatar użytkownika
Phoenix_PL
Użytkownik Forum
Posty: 68
Rejestracja: 08 sty 2011, 18:00

Post autor: Phoenix_PL »

ech... ok, krytyka I Klasa :evil: ... niech wam będzie, ale napisałem to dla początkujących.
Woot...
Powracam ^^
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Jeżeli mogę dodać jakiś tips od siebie:

:arrow: kiedy nie mamy do dyspozycji jednstki wojskowej, a mamy ogromną chęć, nieodpartą wręcz pokusę odsłonić cóż nam kryje mapa pod ciemną zasłoną, zlećmy budowniczemu budowanie drogi. Trzeba kliknąć w najbardziej możliwie odległy punkt na odsłoniętej mapie. Kiedy budowniczy tam podejdzie i jednocześnie odsłoni kawałek terenu, nalezy szybko usunąć zlecone kopanie drogi a następnie ponownie zlecić mu budowanie drogi o kilka odstępów dalej. :smiesne: I tak do "usranej śmierci". Troche to męczące, ale skutecznie działa, jeśli nie mamy jednostki wojskowej.


Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

A to jest akurat IMO mało skuteczna i raczej nieprzydatna porada. Może i działa (ale wtedy i tylko wtedy, gdy mamy duuużo czasu i wolnych wszystkich budowniczych), ale w takim wypadku lepiej jest po prostu zmącić jedną siekierkę i posłać bidnego żołdaka na zwiad, by wiedzieć, z której chociaż strony wróg zaatakuje, by tam wyrychtować silniejszą obronę.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Kasparo96
Użytkownik Forum
Posty: 66
Rejestracja: 11 gru 2010, 09:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kasparo96 »

Kiepska ta pomoc, prawie wszyscy gracze, nawet Ci niedoświadczenie znają 2 pierwsze :|
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Polowe tego widzialem w komputer swiat gry z 1 czescia gry;p
ODPOWIEDZ