Rekordy w wypełnianiu misji.

Szukasz kodu? Znasz praktyczne, przydatne sztuczki lub ich szukasz? A może opracowałeś interesującą taktykę? Zajrzyj tu!

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Kaszub, a więc:

To jest screen z mapy Vortamic

Obrazek


Czekam na Twój 'rekord' :D
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Rozumiem, że mam to przejść w Remake’u? Kurde, znowu muszę go wgrać :D.
Nie próbowałem nigdy tej misji.
Oczywiście swoim zwyczajem wezmę ją na 2 sposoby, nie wiem jednak kiedy- tym razem u mnie gorący okres i brak czasu.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Znalazłem jednak wolną chwilę.
Niestety Remake mi nadal nie działa, więc w TPR.
Vortamic.
Początkowy atak dość uciążliwy- prawie 300 wrogów do wybicia, ale tylko dwóch pikinierów nie dało rady.
Później standardowe kuszenie.
Za mało młynów i piekarni zbudowałem, czego skutkiem był głód w wiosce i utrata części sił- całego plutonu mieczników i kilku łuczników, ale nie chciałem sie cofać- na tempo postanowiłem przejść.
Pierwsza próba zawsze wiąże się z nieznanym– za drugim razem szybkość znacząco wzrośnie.
Oczywiście bez rekrutacji.
Czas 1:34. Statystyka: utraconych- 61, pokonanych- 968.
Banalna misja to była, czy w Remake’u jest trudniej?
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Powiem tak: o ile w TPR strzelcy są bardzo pomocni, to w Remake odgrywają oni niewielką rolę. Zwłaszcza w starciu z konnymi. Przez to niemożliwe jest przeżycie pierwszego natarcia bez uciekania się do podstępu.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Ale jak patrzę na wykres ilości jednostek u "Bo_co", to widzę, że nie ma on praktycznie żadnych strat do około 30 minuty, czyli chyba się da. Więc jak?
Ja oczywiście postawiłem plac pod warownię na linii ataku kawalerii, przez co przepychali się do mnie bardzo powoli.
Ten sam trick w Remake'u też działa?
A strzelcy są mniej celni?

edit. 14:34.
Vortamic- druga próba, bez rekrutacji.
Czas 1:13. Statystyka: utraconych- 54, pokonanych- 896.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2019, 01:30 przez kaszub, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

kaszub pisze: Ten sam trick w Remake’u też działa?
A strzelcy są mniej celni?
Tak, mimo wszystko nie polecam stawiania ich, by mogli ostrzeliwać wroga, bo któryś w końcu trafi.
Zamiast tego dobrze jest tak ustawić plac, by jednocześnie przeciskał się jeden wróg, a od naszej strony mogło stać trzech naszych żołnierzy, najlepiej ciężkozbrojnych (mniejsze straty).
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

No, ale przecież coś tam zawsze ustrzelą, więc mogą stać, no chyba że prędzej trafią któregoś z naszych niż wroga :D.
Swoją drogą, to dziwne, że tak drastycznie spadła skuteczność strzelców. Sądzicie, że to krok w dobrym kierunku?
Aby zakończyć na dziś już temat Vortamic’a- ostatnia powtórka końcówki misji i walki z czerwonym.
Czas 1:11. Statystyka: utraconych- 51, pokonanych- 880.

Nie wiem, kiedy uda mi się uruchomić Remake, więc na razie to musi wystarczyć.
Może spróbuję jeszcze szkolenia, ale nie obiecuję sobie zbytniego skrócenia czasu.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Remake to inna bajka Mistrzu gry w pojedynke ^^ . Faktycznie strzelcy mają niesamowicie niską siłę rażenia. Straciłem przez 30 min z tą ciężką wyłącznie 1 pikiniera, co więcej, dodam, że plac budowy niszczy się przez ostrzał własnych łuczników.... budynek stracił aż 35 pkt wytrzymałości :P

W remake'u teoretycznie łatwiej prowadzić miasto niż armie ale faktem jest, że obecnie więcej radości ludziom sprawia siec się w zwarciu pod skąpym ostrzałem strzelców - w porównaniu do pierwotnych wersji remake'a.

Chętnie poczekam na Twój wynik z remake'a oraz save'a :) wtedy też wkleję swojego.

Dobra robota z TPR :) mnie on nie chodzi (tym razem komp jest za dobry :D
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

TPR 110.
To najstarszy rekord w kampaniach- zapisany w moim pierwszym poście na forum- ma prawie 2 lata (bez trzech dni).
Najwyższy czas, by spróbować jeszcze raz.
Pierwsza bitwa była bardzo udana już wtedy, więc zaczynam bezpośrednio po niej i natychmiast udaję się na północ- wróg uderza na mnie całą armią. Jednocześnie, jeźdźcem prowokuję oponenta z zza mostu i kieruję go do osady sojusznika. Niestety, jest on dość słaby i wszyscy jego żołnierze giną pod naporem wroga.
Bezpośrednio po bitwie przechwytuję resztki armii, która spacyfikowała alianta i nie pozwalam im wrócić do domu. Dwóch jeźdźców zostawiam do zniszczenia budynków, a cała reszta idzie do zwarcia za most.
Bitwa jest ciężka, ale zostaje mi wystarczająca ilość sił, by po zburzeniu wioski zaatakować ostatniego, południowego, bardzo słabego zresztą przeciwnika.
Praktycznie nie było żadnych powtórek i optymalizacji, szedłem na tempo i nie zwracałem szczególnej uwagi na straty, więc pewnie da się szybciej :D.
Czas 0:26. Statystyka: utraconych- 31, pokonanych- 237.

Dzięki przyspieszeniu tej misji, mój czas przejścia całej TPR SR2 wynosi poniżej czterech godzin- dokładnie 3:57.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Kaszub, jeśli lubisz pobijać czyjeś rekordy to zapraszam na tę stronkę:
http://www.knightsandmerchants.net/foru ... 5&start=30

Tak, musisz mieć Kam Remake :P
Ostatnio zmieniony 24 sie 2013, 21:05 przez woloszek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ