KaM GR- 8 kolorów graczy

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Magical Warrior
Użytkownik Forum

KaM GR- 8 kolorów graczy

Post autor: Magical Warrior »

Może sam temat nie za wliele wyjaśnia, więc może rozjaśnie.

Puszczając w ruch KaM Graphic Readera mamy po chwili na dysku ok. 8 tysięcy grafik. problem leży w tym, że domyślnie są to budynki/wojska/mieszkańcy/flagi koloru...czerwonego. A co z innymi frakcjami? Czy istnieje możliwość bezbolesnego przerobienia za 1 zamachem tego wszystkiego na kolor np. zielony?

Można oczywiście ręcznie przerobić te tysiące, ale to zajmie zdeczka dużo czasu. Jeśli nawet nie można zrobić tego w samym KaM GR to podajcie jakiś sposób (program), dzięki któremu z palety kolorow usunę ten czerwony kolor,zamieniając na inny, co w efekcie wszelkie odcienie czerwieni zostaną zamienione na np. zielony. Ale to tylko sugestia.

Jak mam robić grę o KaM to potrzebują jakichś przeciwników, czyż nie :idea: ?

Edit: Ach, te szkolne klawiatury :roll: ...
Ostatnio zmieniony 27 mar 2008, 17:36 przez Magical Warrior, łącznie zmieniany 1 raz.
Wersja 0.1.2 gotowa i do ściągnięcia w odp. dziale ;).
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Witaj.

To jest faktycznie problem i do głowy nie przychodzi mi lepsze rozwiązanie, jak tylko "mechaniczne" przerobienie tych grafik. Nie jesteś jednak skazany na osobne przerabianie każdego obrazka - Adobe Photoshop ma bardzo przydatną funkcję, która nazywa się "akcja". Definiujesz tam pewną czynność (lub czynności), w Twoim przypadku zamiana koloru czerwonego na wybrany, a potem przy pomocy jednego przycisku (uruchomienie nagranej akcji) puszczasz ten proces.

To jest również czasochłonne, ale jednak nieporównywalnie mniej czasu Ci to zajmie niż cokolwiek, co przychodzi mi w tej chwili do głowy.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Magical Warrior
Użytkownik Forum

Post autor: Magical Warrior »

Ech...Interfejs prosto z Flasha zerżnięty, ale po za tym to zaopatrzyłem się w PL wersje, a co do tempa to idzie w miare szybko. Oto przykład:

Przed Edycją:
Obrazek

Klik --> F2
I wychodzi nam:

Obrazek

W ten sposób z ok. pólrocznej pracy zrobił się może tydzień :szczerzy:
Ale i tak największy problem będzie ze sztuczną inteligencją, ale będę się martwił potem :zamurowany:

Dzięki, Lubachu :wink:

PS.
Obrazek
Wersja 0.1.2 gotowa i do ściągnięcia w odp. dziale ;).
Zablokowany