KaM Tool & Book

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
bartek007
Użytkownik Forum

KaM Tool & Book

Post autor: bartek007 »

KaM Tool & Book
(c)

Pasek Postępu:
|++++++-----| 54 %
Co zostało zrobione:
Szata graficzna,

Co jest w fazie robienia:

Księga jednostek z dokładnymi informacjami - 87 %,

Podmienianie plików misji - 95 %, (testuje i poprawiam działanie, bo czasem się sypie, muszę to zmienić w blok try exception),

Paski wytrzymałości - 54 % (ogólnie to proste, ale wymaga dodawania nowych komponentów, co trochę miesza w kodzie)

Łączenie tego ustrojstwa w całość - 2 % ( ciężko mi to idzie, pisałem to na dwa programy, a teraz jak mieszam, to wyskakuje error [dochodzę do tego "Why" ;)]).

Wpadłem na pomysł co do tego "jak długo wytrzymają bez żarcia",
pod portretem jednostki / obywatela będą trzy / cztery przyciski z wizerunkiem kiełbasy , wina , chleba , ryby. Po kliknięciu w któryś będzie się zapełniał pasek wytrzymałości :) Całość będzie podzielona
na zakładki . Jutro postaram się dać pierwszego screen-a. Ile mi zajmie ukończenie projektu to nie wiem, bo to trochę tak jak przewidywanie pogody na cały rok :wink:

Jakby ktoś się zastanawiał jak to będzie z tą księgą, to po po prostu będą takie grafiki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/954 ... 5f9fc.html
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2008, 19:12 przez bartek007, łącznie zmieniany 11 razy.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Obawiam się... że nie rozumiem.
Awatar użytkownika
bartek007
Użytkownik Forum

Post autor: bartek007 »

Dobra, trochę wyjaśnię więcej... Są programy do robienia map, misji, wyciągania grafik itd. Ja myślałem o czymś mniejszym, ale przydatnym jak właśnie np. Program obliczający szanse na wygranie żołnierzy XXX z YYY. Jakby to ująć, programy które nie ingerują bezpośrednio w grę, ale służą jako pomoc do niej.
Zaraz po tym, jak żołdak skończył służbę w wojsku, postanowił zostać górnikiem. Jego rodzice (ojciec i teść) nie chcieli tego, lecz on był stanowczy :) Teraz żyje sobie spokojnie w swojej kopalni złota ... Koniec
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Post autor: Kheli »

To mi by się z pewnością nie przydał. Setman mi kozaczył, bo miał przewagę liczebną w oddziałąch i mógł mnie zmieść z powierzchni ziemi, ale wprawiło go w zdumienie, że nie dość iż się wybroniłem mymi kilkoma wojami, to jeszcze najechałem nimi jego miasto. Sądzę, że to doświadczenie powinno decydować o wygranej, a nie jakiś tam program, który raczej powinien tu zrobić więcej błędów, aniżeli gracz.
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum

Post autor: DeBe »

Ja bym proponował program obliczający ilość kwiatków na mapie i ich porównanie z patykami pod względem strategicznym.

A tak na serio jak masz już robić jakiś program tego typu to może: ilość czasu potrzebnego do wydobycia jakiegoś surowca itp. (choć to wydaje mi się mało przydatne, ale pomysł to pomysł, jak wymyślę coś lepszego to dam znać)
Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: krzychu26 »

Tworzenie takie programu nie ma sensu gdyż na przykład
będzie obliczać ile Żoładków zabije Lekką Jazde, liczby mogą
pokazać że wygra konnica a grając w misje, strategią możemy
wygrać lub na odwrót.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Pomysł z tym prawdopodobieństwem wygrania walki by nie wypalił. Czemu? Masz odpowiedź w poście Khelbena. :wink:
Ale DeBe nawet, nawet wymyślił pomysł. Obliczający ile, np. górnik, kamieniarz (może też być piekarz, cieśla) wykopie surowca w jakim czasie, będzie problem jak będzie miał biegunkę lub nie dokarmiony, wtedy mniej wydobędzie. :mrgreen:
Tego programu, nie powiem, czy bym nie używał. :wink:
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Ja bym proponował program do podmieniania plików map i skryptów. Bo ręczne podmienianie jest żmudne i nie zawsze wszystko dobrze podmienimy.
Ale to tylko taki luźny mój pomysł :)
Awatar użytkownika
Mathias
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Mathias »

A ja wam powiem, że chłopak ma wspaniałe pomysły, tylko trzeba je dopracować. Macie 500% racji, wygranej w walkach nie da się absolutnie policzyć, to zależy od strategii, sprytu i doświadczenia. Jednak mi przydałyby sę takie programy jak: (niektóre już wymieniliście)
- ile czasu dana jednostka wytrzyma bez jedzenia;
- co jaki czas jaki surowiec jest wydobywany;
- ile konkretna jednostka musi zadać ciosów innej, która np. jest odwrócona tyłem lub szarżuje na nas;
- jaka jest najlepsza jednostka np. na piechura;
- tak jak pan Kamyk, narzędzie do podmieniania plików;
- i jeszcze kilka.
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Mathias pisze:...- ile konkretna jednostka musi zadać ciosów innej, która np. jest odwrócona tyłem lub szarżuje na nas; ...
To też jest praktycznie nie możliwe, czasem jednostka uderzy raz i przeciwnik umiera, a czasem ze sto i dalej żyje. :wink:

O albo to:
Mathias pisze:...- ile czasu dana jednostka wytrzyma bez jedzenia; ...

Każda ma tak samo. :wink:

Ale reszta to naprawdę przydałaby się!!!
ODPOWIEDZ