Złe wieści...

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

w sumie to łudziłem się bardzo krótko - tylko w momencie gdy się dowiedziałem, że jest taki pomysł i że są nad tym jakieś prace

ale kiedy obserwowałem ten wskaźnik postępu na knightsandmerchants.de który prawie nic się nie przesuwał, a jedynie przewidywana data zakończenia się wydłużała, przestałem wiązać jakiekolwiek poważne nadzieje.

Szkoda. Chłopak złapał doła i teraz prawdopodobnie całą pracę wypierniczy gdzieś w cholerę...
Aliba
Użytkownik Forum
Posty: 36
Rejestracja: 07 kwie 2006, 17:17

Post autor: Aliba »

no masz racje. za miesiac znowu najdzie go chetka i pewnie zacznie dalej jezeli tego nie wy***** :zamurowany: . ale trzeba miec nadzieje i gleboko wierzyc! a wszystko przez to ze za duzo na swiecie piractwa. chociaz gdyby nie piractwo to za wielu gier bym nie widzial :coongada::
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Napisałem do The Knighta. Odpisał krótko i lakonicznie. Dowiedziałem się mniej więcej tyle, że nie wie więcej ode mnie (od nas), że wcześniej współpracował z nim miesiącami, że prawdopodobnie TB przestał się tym wszystkim interesować i nie ma czasu na wydanie programu.

Osobiście uważam, że mógł zrezygnować z oczywistych powodów - nie miał z tego kasy, a zarobiony był po łokcie. Efekty jego pracy doceniłoby jedynie kilkuset fanów gry... Poszlibyście na takie coś?

Zastanawiam się, dlaczego The Knight milczy na swojej stronie o tym fakcie. "Paski postępu" zostawił, w działach o wydaniu i budowie edytora wciąż wiadomości, że się jednak ukaże... Może nie chce już całkiem dobijać internautów - ostatni news mówi o niepewnościach związanych z firmą Joymania, producentem gry, której główny programista poświęcił się całkowicie programowaniu 3D w swojej nowej firmie pod nazwą "shaderMagic Labs"...
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Moje rozmyślania

Post autor: Michailoff »

A co jeśli Olhman i Sprys chcą sprzedać kod albo dać go w zamian za edytor? A co jeśli to jest ten dzień w którym programiści Joymanii mówią "teraz albo nigdy"? Pomyślcie!
Ta sprawa dziwnie pachnie :smiesne:
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

:shock: To najgorsza rzecz jaką usłyszałem w tym miesiącu! Tak bardzo oczekiwany rzeze mnie edytor nie ujzy światła dziennego... :smutny: Nie chciałbym wypowiadać się negatywnie o Barbarianie w przypływie negatywnych emocji, ale zatanawia mnie skąd taka nagła rotardacja :coongada:: Osmielę się stwierdzić, że najprawdopodobniej Barbarian (jako człowiek inteligentny skoro jest w stanie stworzyć takiego gatunku program) wycofał się z tego projektu tuz po tym jak Joymania odmówiła udostępnienia kodu źródłowego. Knight jednak z obawy o działalność i gorliwość fanów oraz popularność strony internetowej sukcesywnie zakamuflował ten drobny fakt, aby wreszcie zakomunikować nam to w ostateczności.
Rozumując logicznie: dziwną rzeczą jest, gdy ktoś wycofuje się z projektu, kiedy jego faza sięga prawie zenitu (na dzień dzisiejszy odkodowanie KAM to chyba 95%)

Jeszcze raz powtarzam, że nieosadzając Barbariana i Knighta to tylko moja hipoteza.
Obrazek
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Alanbach pisze: (...) Osmielę się stwierdzić, że najprawdopodobniej Barbarian (jako człowiek inteligentny skoro jest w stanie stworzyć takiego gatunku program) wycofał się z tego projektu tuz po tym jak Joymania odmówiła udostępnienia kodu źródłowego. Knight jednak z obawy o działalność i gorliwość fanów oraz popularność strony internetowej sukcesywnie zakamuflował ten drobny fakt, aby wreszcie zakomunikować nam to w ostateczności. (...)
Po pierwsze: kod źródłowy nie był mu (Barbarianowi) do niczego potrzebny, nawet do stworzenia edytora misji.

Po drugie: informację o rezygnacji Barbariana dostaliśmy wszyscy razem drogą e-mailową (patrz news). The Knight niczego więc nie kamuflował, bo nie miał czego.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Blaszak
Użytkownik Forum
Posty: 253
Rejestracja: 26 lut 2006, 00:55
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: Blaszak »

Hm. Niezły bigos sie nam zrobił. Nie dość że nie zrobili (nie zrobią?) tego edytora to coraz mniej dzieje się na forum. Mało ludzi coś pisze, udziela się... Pasowało by się wziąć do roboty i coś napisać :wink: Jak tak dalej pójdzie to z tego forum tylko resztki zbierac się będzie :roll: Ja zresztą też się zaniedbałem, ale będe się starał to zmienić :wink:

Wesołych świąt! :D :D
..:::ZEST Riddles:::.. To cię pochłonie...

www.zestriddle.oz.pl
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

mało ludzi pisze, bo zabrakło mnie :wink:

a więc najlepsza i najciekawsza rzecz jaka mnie w M&M miała spotkać - nie wyjdzie... ;/ eh.
Czemu to Barbarian!!!! Czemu nie Knight!!!! Akurat programiście się chciało skończyć z tym. Dam głowę, że utknął w którymś z ostatnich momentów tworzenia programu i miesiące jego trudu na tym momentem skończyły się fiaskiem. :|
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Khelben pisze:(...) Dam głowę, że utknął w którymś z ostatnich momentów tworzenia programu i miesiące jego trudu na tym momentem skończyły się fiaskiem. :|
Bardzo możliwe, ale to nic pewnego. Ja cały czas obstaję przy tym, że po wydaniu programu nie miałby ani kasy, ani prestiżu...
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

lucbach pisze:Ja cały czas obstaję przy tym, że po wydaniu programu nie miałby ani kasy, ani prestiżu...
Pestiż - tak (mały), kasa - jeśli nie zażąda, to nie, jeśli zażąda, to tak.
ODPOWIEDZ