Edytor misji

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Edytor misji

Post autor: lucbach »

Zauważyliście, że na stronie pojawił się nowy dział "edytor misji"? Można tam przeczytać o pierwszych poważniejszych rezultatach pracy The Barbariana (bo to on robi 95% pracy, a The Knight głównie testuje). Mamy też bardzo ważną informację, że nie jest potrzebny do tego kod źródłowy! Prace na razie jednak stanęły w miejscu, bo The Barbarian wyjechał na wakacje.
Ciekaw jestem jak dużo będziemy mogli robić w edytorze misji... Dobry pomysł i szerokie możliwości edycji... z tego może być coś naprawdę dobrego :D !
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

Kiedy pojawi się edytor, pojawią się automatycznie dodatki, misje graczy, kampanie, itd. Sam już zacieram ręce. Jednak z racji tego, że jestem sceptykiem i pesymistą, myślę, że nic z tego nie wyjdzie, a jeśli już wyjdzie, to będzie lipa. Jednak czasem warto się połudzić. (Tydzień temu wypisałem wszystkie błędy, niedociągnięcia i pomysły do nowej części :P)
Paweł
Użytkownik Forum
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2005, 11:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Paweł »

W zime to nawet szybko... :D Ale znowu pisac różne tematy i posty....od nowa..?!
Czy jest edytor w którym sam wszystko ustawiasz?
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Twoje oburzenie Pawle, to w związku z tym, że nie ma starych postów? Od pewnego czasu robię wszystko, żeby je jednak odzyskać. Szanse są, i to całkiem realne. Tyle, że nic nie zależy ode mnie...
W zimie tak, tyle, że nie ma teraz TB, a TK nie programuje, bo nie potrafi.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Gb.Ottis
Użytkownik Forum
Posty: 128
Rejestracja: 04 sie 2005, 14:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

...

Post autor: Gb.Ottis »

Ja uważam, że i tutaj zaczyna się robić ciut zbyt dużo postów.
Forum jest dobre, póki wszystkie wypowiedzi zawierają coś sensownego. Moderator forum powinien dzierżyć w łapie ogromny kamienny topór i ciosać nim we wszystki posty niezgodne z treścią danego tematu.
To tyle jeśli chodzi o liczbę postów.
Teraz o edytorze. Na forum brakuje wyjaśnienia co można tym edytorem zdziałać. Ktoś kto dobrze go przetestował niech opisze WSZYSTKIE jego możliwości, które udało mu się pooznać.
Piotr Soboń Gb.Ottis
E-mail: Gb.Ottis@poczta.fm
tel. +48 692636048
GG: 3832344
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ...

Post autor: lucbach »

Gb.Ottis pisze:(...)Teraz o edytorze. Na forum brakuje wyjaśnienia co można tym edytorem zdziałać. Ktoś kto dobrze go przetestował niech opisze WSZYSTKIE jego możliwości, które udało mu się pooznać.
Co nieco jest o nim napisane na stronie. A o jego możliwościach, szczególnie tych, które p r z e t e s t o w a ł, nikt Ci nie napisze, bo edytora misji jeszcze nie ma!
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Paweł
Użytkownik Forum
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2005, 11:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Paweł »

30% Edytora misji....po prostu super....żadko teraz jestem na necie wiec nie jestem w temacie....ale da się to przeżyć...
Terrain Editor - co to nowy edytor?

a ten edytor misji bedzie w jezyku programowania czy w jezyku niemieckim :?: :)

P.S-
sorrka ze tak beznadziejnie pisze ale nie pisalem postu na tym forum od bardzo dluga....i zauwazylem ze juz niektorzy majanajwyza range :wink:
Czy jest edytor w którym sam wszystko ustawiasz?
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Terrain Editor to tak po trosze nowy edytor. To po prostu edytor terenu wbudowany w edytor misji, który właśnie powstaje. Z tego, co pisze The Knight można wywnioskować, że jest znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy w obsłudze od dwóch dotychczasowych.

Edytor misji będzie na pewno w języku angielskim (najpopularniejszy międzynarodowy) i niemieckim (język autora, The Barbariana i The Knighta). To, czy będzie on dostępny po polsku będzie zależało od nas. Jeśli się sprężymy, to możemy zrobić tłumaczenie (ale będzie to wymagało z pewnością dużo pracy).
lucbach,
administrator knights.sztab.com
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Skontaktowałem się z Knightem. Poinformował mnie o następujących faktach:
  • - Obecnie skupiają się na pracy nad edytorem terenu. Barbarian napisał ponoć dobry kod. W rezultacie nie są już potrzebne tak szczegółowe ustawienia terenu, by wyglądał on przejrzyście, był wygładzony i miał odpowiednią wysokość. Po prostu niektóre ustawienia zmieniają się automatycznie razem z innymi;
  • - Wszystkie właściwości terenu (wzgórza, doliny, drzewa, kamienie itp.) wyglądają równie realistycznie jak w grze;
  • - Data wydania nie jest znana (mimo, że na stronie podano jesień 2005). Trzeba czekać na wersję beta i od niej odliczać czas do pełnego wydania;
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
The Knight
knightsandmerchants.de Admin
knightsandmerchants.de Admin
Posty: 37
Rejestracja: 05 sie 2005, 12:43
Kontakt:

Post autor: The Knight »

Mission Editor have some drawing functions like used in MS Paint. You can fill areas with "fill function" or different large brushes (can set 4 terrain fields by clicking one time)... if we are ready, we could sell the editor in shops. :D

---
//edit
tłumaczenie:

Edytor misji posiada kilka funkcji rysowania, podobnych do tych w programie MS Paint. Można przy ich pomocy wypełniać pewne obszary, używając opcji "wypełnianie" lub innych dużych pędzli (można w ten sposób wypełnić 4 pola jednym kliknięciem). Kiedy będziemy gotowi, zaczniemy sprzedaż edytora w sklepach. :D
ODPOWIEDZ