Przeglądarkowy KaM? Czemu nie? Spróbujmy!

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Przeglądarkowy KaM? Czemu nie? Spróbujmy!

Post autor: Sir Feliks »

Ja i mj ziomek jesteśmy w posiadaniu silnika gry webowej, klona Ogame, czyli Xnovy.
Póki co pracowaliśmy nad własną tematyką- średniowiecze z magią nazwane Egame,Empire Game,ale można spróbować z KaM.
Budynki z KaM wyglądają bardzo ładnie.
Jest co prawda dużo babrania się,ale jak ktoś chętny,może pomóc.
Silnik wymaga poprawek,ale działa nieźle.
Żeby przerobić na webowego KaM'a trzeba trochę pracy, znawców gry, ludzi od KaM'cowej grafiki itp...
Bo fajnie było by przekopiować taką fajną gierkę do przeglądarki...
Póki co... daje link do Egame z budynkami i przerobionymi tekstami na własne... Egame
Czekam na odpowiedzi,liczę też,że może ktoś się zgłosi do projektu. :)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Nie Ty pierwszy wpadłeś na pomysł stworzenia przeglądarkowego KaM. Oczywiście poprzednio skończyło się to fiaskiem, tak jak wiele innych projektów. Strata czasu...
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Znowu?
Moje zdanie też znasz, jakby co.

W życiu nie widziałem OGame w akcji, szukanie samego silnika w Google też nie wygląda ciekawie (brak oficjalnej strony, fork*, fork forka itd. itp.). Jeśli chcesz kogoś zainteresować to daj linki do pobrania silnika (o ile to zgodne z licencją), lub przynajmniej zrób u siebie konto demo, żeby chociaż zobaczyć, jak to wygląda - nie wszyscy chcą się od razu rejestrować.

Co rozumiesz pod pojęciem "znawcy gry"?

Ludzie od grafiki z KaM mogą już równie dobrze nie pamiętać o tej grze. ;-) Ale wątpię, żeby gra przeglądarkowa tego typu miała animacje (inne niż .gif-y), to mniej roboty Wam zostanie przy ewentualnych przeróbkach.

I na koniec, radzę zapoznać się z regulaminem hostingu CBA.PL, w szczególności z pkt. 9.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Szczerze mówiąc, to średnio sobie wyobrażam KAMa na silniku Ogame... Już prędzej jako Plemiona, albo Travian (ale wtedy to nie będzie nic oryginalnego). Poza tym KAM to w dużej mierze walka, a tej nie da się kontrolować w większości sieciówek (przynajmniej tych strategicznych). Poza tym, lubię oglądać, jak wygląda moje miasto po paru godzinach rozbudowy (w przypadku takiej gry- po kilku tygodniach, albo chociaż dniach), a w Ogamie są tam tylko liczby... Inna rzecz, gdyby można było samemu planować miasto, i kontrolować bitwy. Wtedy to miałoby sens. ALe do tego potrzebowałbyś zupelnie nowego silnika, bo nie znam chyba żadnej gry przeglądarkowej, która działałaby tak jak to opisałem...
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

wiem,jaki jest regulamin,ale można serwer zmienić...
rozumiem...że sam muszę kontynuować projekt Egame...dobra :)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
fanTSK
Użytkownik Forum
Posty: 103
Rejestracja: 03 cze 2008, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fanTSK »

Może na podstawie silnika Margonem by się udało, ale na Ogame raczej nie.
nie jesteś pierwszy z tym pomysłem, już parę osób próbowało, ale zakończyło się porażką.
Nie chcę cię zniechęcać, to bardzo dobrze że chcesz pomóc i mam nadzieję że ci się uda.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
expert
Użytkownik Forum
Posty: 44
Rejestracja: 26 cze 2009, 21:00

Post autor: expert »

A co z prawami autorskimi? Bo było tu już kilka prób przeglądarkowej wersji gry, ale prawa autorskie pozostają. więc skąd wziąć zgodę od autora gry na wykorzystanie grafiki do rekonstrukcji gry/własnej wersji gry?
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Nekropost...

Najlepiej się go po prostu zapytać, czy zgodziłby się na to i jeśli tak, to na jakich warunkach.
Opcja, jaką zastosował remake, oficjalnie będący tylko modyfikacją korzystającą z zasobów oryginalnej gry, raczej odpada.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
expert
Użytkownik Forum
Posty: 44
Rejestracja: 26 cze 2009, 21:00

Post autor: expert »

A jest jakis kontakt z autorem?
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Może być problem, sam nic nie znalazłem. Kontakt na pewno jest z Ohlmannem, ale akurat on grafiki nie robił.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
ODPOWIEDZ