KAM PLAY!

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
swistach
Użytkownik Forum
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2011, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

KAM PLAY!

Post autor: swistach »

PROJEKT: KAM PLAY!

Jak dowiedzieliście się w newsie (link) ktoś szykuje prawdziwą gratkę dla miłośników rozgrywki multi. Tym "ktosiem" jestem ja :) Z tym co się dzieje w światku KaM jestem na bieżąco od 3 lat, ale nie miałem potrzeby zakładania konta, stąd zapewne nikt mnie w ogóle nie kojarzy.

Otóż przedstawiam wam screena:
Obrazek

Oraz nieco więcej informacji niż w newsie lucbacha:
- możliwość dodawania swoich dodatków do bazy plików (grafiki, mapy... itd.) oraz ocenianie i komentowanie zbiorów umieszczonych przez innych użytkowników
- forum zostaje tutaj, czyli wbrew niektórych przypuszczeń nie mam zamiaru robić konkurencyjnego portalu. Na tym forum są wszystkie informacje potrzebne do poradzenia sobie z problemami technicznymi, opis gry, taktyki...

A teraz coś dla fanów rozgrywki multi:
- rozbudowany system turniejowy (drzewko turniejowe, możliwość włączenia eliminacji)
- system rankingowy (działający na zasadzie rzucania i podejmowania wyzwań)

Mam jeszcze wiele pomysłów, o których zapewne wkrótce się dowiecie ;)

Chociaż tych punktów nie jest dużo, to uwierzcie pracy przy systemie jest sporo, także proszę, nie podchodźcie na zasadzie "od tygodnia nic się nie dzieje, to pewnie kolejny napaleniec ze słomianym zapałem..." - z góry odpowiadam na tego typu wpisy:
Pracuję od poniedziałku do piątku, studiuję zaocznie i nie jestem maszyną, więc czasami potrzebuje trochę odpocząć. Siedzę nad projektem tylko i wyłącznie w wolnych chwilach.
Wszystko jest w fazie budowy, także jeśli macie jakiekolwiek sensowne uwagi co do projektu, to jestem otwarty na Wasze propozycje.
Robię to dla was (po dużej części dla siebie, żeby się też czegoś przy tym nauczyć) i oczekuję tylko odrobinę cierpliwości i poparcia z waszej strony (trochę wiary też się przyda ;) )

Zdaje się, że informacji macie aż nadto. Kolejne nowości w sprawie projektu będą pojawiać się w tym poście pod tym tekstem.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Mam gotowe tapety do KAM REMAKE , które można zobaczyć w temacie fanowskim. Jak coś mógłbyś je wrzucić do download u siebie.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Serwis nawet nie wystartował, cierpliwości...
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

jeśli bym mógł się przydać przy tworzeniu to chętnie coś pomogę. ;)
(ale geniusz nie jestem :roll: )
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
swistach
Użytkownik Forum
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2011, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: swistach »

janosiczek pisze:Mam gotowe tapety do KAM REMAKE , które można zobaczyć w temacie fanowskim. Jak coś mógłbyś je wrzucić do download u siebie.
Użytkownicy sami będą wrzucać pliki, więc jak się zarejestrujesz, to bez problemu sam wrzucisz tapety. Inni będą mogli je oceniać, komentować i pobierać ;)
Feliks pisze:jeśli bym mógł się przydać przy tworzeniu to chętnie coś pomogę. Mruga oczkiem
(ale geniusz nie jestem Przewracający oczami )
Każda forma pomocy jest mile widziana :) preferuje w takim przypadku kontakt na mojego maila, w czym możecie pomóc itp. :)
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: KAM PLAY!

Post autor: lucbach »

swistach pisze:A teraz coś dla fanów rozgrywki multi:
- rozbudowany system turniejowy (drzewko turniejowe, możliwość włączenia eliminacji)
- system rankingowy (działający na zasadzie rzucania i podejmowania wyzwań)
Brzmi świetnie. W jaki sposób planujesz weryfikować użytkowników w serwisie w powiązaniu z rozgrywką online? System działający np. na Battle.net jest doskonały, ale chyba niemożliwy do przeniesienia do "KaMPlay!"...
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
swistach
Użytkownik Forum
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2011, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KAM PLAY!

Post autor: swistach »

lucbach pisze:
swistach pisze:A teraz coś dla fanów rozgrywki multi:
- rozbudowany system turniejowy (drzewko turniejowe, możliwość włączenia eliminacji)
- system rankingowy (działający na zasadzie rzucania i podejmowania wyzwań)
Brzmi świetnie. W jaki sposób planujesz weryfikować użytkowników w serwisie w powiązaniu z rozgrywką online? System działający np. na Battle.net jest doskonały, ale chyba niemożliwy do przeniesienia do "KaMPlay!"...
Żeby stworzyć system taki jak na battle.net to potrzebna jest ingerencja w samą grę (ewentualnie można pomysł z rozbudowanym systemem kont podsunąć twórcom REMAKE'a). Moje rozwiązanie będzie inne. Wszystko będzie odbywało się na zasadzie wysyłania wyzwania do gracza (przycisk "wyzwij na pojedynek" przy nazwie jakiegoś konta) druga osoba musi przyjąć wyzwanie i dopiero mecz jest otwarty. W turniejach odbywa się to zgoła inaczej, ponieważ gracze dostają na prywatne wiadomości informacje: ip, port, hasło. Zakładany jest dla nich zahasłowany pokój do gry. Z tej gry każda ze stron ma obowiązek zrobić screen z wynikami końcowymi (gdyby była możliwość lepszej konwersji pliku powtórki, to potwierdzeniem wyników mógłby być wtedy filmik z gry)
Jeśli ktoś miał do czynienia z ESL lub WEOL.org to wie na czym to wszystko polega :) oczywiście system protestów itd byłby nieodzowny :)
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Spodobał mi się system rankingowy.
Mogłoby to wyglądać jeszcze ciekawiej jakby twórcy Kam Remake mogli dodać ciekawą opcję do gry.
Tzn: Na nagłówku gdzieś wyżej link do strony oraz napis np. przy grze. Że jest zablokowana ponieważ odbywa się teraz gra rankingowa. :D
Można by też dodać opcje rankingów
1vs1 ;)
3vs3
4vs4
Awatar użytkownika
swistach
Użytkownik Forum
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2011, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: swistach »

Joker pisze:Można by też dodać opcje rankingów
1vs1 Mruga oczkiem
3vs3
4vs4
Myślałem na początek o 1vs1 i 2vs2, ewentualne laddery można przecież zawsze dodać - jedynym warunkiem są chętni do gry ;)

Co do dodawania opcji w grze - myślę, że dopóki prace trwają nad usprawnieniem rozgrywki to nie ma co marzyć o dodawaniu jakichś dodatków typu dodawania informacji o grze rankingowej. Oczywiście warto by było zwrócić uwagę twórców na ten aspekt, a najlepiej - gdyby napisała do nich osoba, która nie pokaleczy ich języka wyplutym z translatora ciągiem znaków ;)

Do pomocy zgłosił się jeden programista - tak więc prawdopodobnie prace nad portalem przyspieszą ;) Pozdrawiam i czekam na ciekawe pomysły!
rebeliant
Użytkownik Forum
Posty: 30
Rejestracja: 19 lis 2007, 20:24

Post autor: rebeliant »

@Swistach, masz jakieś portfolio? Bo jak wchodzę na twoją stronę to tylko adres-email... Pokażesz nam kilka swoich prac/stron?

A co do projektu to jestem pod wrażeniem, ładnie dobrane kolory, wszystko ładnie poukładane, piękne logo. Powiem tylko że sam od jakiegoś czasu projektuję strony internetowe, no może nie są one na taką skalę i na razie tylko HTML, ale po woli przerzucam się na coś większego.

Pozdrawiam i na pewno założę konto gdy strona będzie gotowa :szczerzy: .
ODPOWIEDZ