Pomysł na konkurs:)

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Ciągniesz mnie za język :wink: . Chyba jednak zrobię losowanie, bo istotnie jest tak, że trudno stwierdzić, która gra jest lepsza, a do tego dochodzą jeszcze gusta poszczególnych graczy...
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
mar244
Użytkownik Forum
Posty: 360
Rejestracja: 01 paź 2005, 08:56
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mar244 »

ja terz wole losowanie bo np gra red alert mni sie podoba ale komus sie moze niepodobac i co za 1 mijsce jest ta gra ktos zajmie 1 miejsce i nie ebdzie zadowolony z nagrody tak jak sam sobie wylosuje to sam bedzie siebie winil :smiesne: :smiesne:
Obrazek
Tofik PL
Użytkownik Forum
Posty: 7
Rejestracja: 26 sie 2006, 21:16
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Tofik PL »

1 miejsce wybiera, reszta wylosowana. To jest nabardziej fair. Na 1 miejsce trzeba zapracować, więc za ciężką pracę należy się najlepsza nagroda. Reszta... jak reszta :) tylko 1 miejsce sie liczy. Reszta to tylko gwóźdź do trumny i powód skoków pod pociąg (tylko jedno miejsce i byłbym pierwszy :zraniony: )

Reasumując - 1 miejsce wybiera nagrodę, a pozycja pozostałych "wygranych" jest zatajona, a nagroda wędruje do ich domu jako prezent niespodzianka.

Co wy na to?
Dowódca Głowny Shootaboyz
Posiadacz M15A4 CA

Niech kulki omijają was szerokim łukiem!
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Dzięki za wszelkie sugestie. Najbardziej podoba mi się ta, że zawodnik, który zajmie 1. miejsce, ma prawo wyboru. Mam tylko dylemat, co zrobic, zeby wylonic jednego zwyciezce, chyba odbedzie sie to jednak poprzez losowanie (Khelbenie, bedziesz musial to przecierpiec :wink: ).

Jeśli chodzi o sam konkurs, to pojawi się na stronie już niebawem, za kilka dni. Teraz jestem w fazie testowania jego części, bo to bardzo ważne dla tej formy, którą konkurs ma (dużo ważniejsze, niż w przypadku poprzedniej formy - krzyżówki).
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

lucbach pisze:Mam tylko dylemat, co zrobic, zeby wylonic jednego zwyciezce
Żadne losowanie. Wg mnie powinna być dogrywka. Albo zmienić skalę punktacji tak, żeby nie było remisów.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

"Żadne losowanie" - jasne, Ty tu rządzisz, 8-) .

To oczywiście żarty, chcę tylko, żebyście mieli świadomość, że przy takim konkursie jest niemal niemożliwe wyłonienie zwycięzcy. W przypadku dogrywki dochodzi następujący problem: określenie dokładnych zasad dotyczących wręczenia nagród za poszczególne miejsca jest od początku niejasne. Losowanie miałoby być przeprowadzone wśród tych osób, które rozwiążą postawione przed nimi zadania. Co mam zrobić, gdy wszyscy lub zdecydowana większość rozwiąże wszystkie? Mam robić wielką dogrywkę? To jak organizacja kolejnego konkursu. Nie chce mi się myśleć, co będzie, gdy dogrywka nie wyłoni zwycięzcy...

Pytałem człowieka bardziej doświadczonego ode mnie w organizacji konkursów o zdanie. To szef sztab.com, na którym co rusz organizowany jest konkurs z nagrodami. Od razu zasugerował losowanie. Konkurs musiałby mieć zupełnie inny charakter, gdybyśmy chcieli wyłaniać zwycięzcę, drugiego zwycięzcę, trzeciego itd.

Rafaelu_5000, co do skali punktacji, o której wspomniałeś: poszczególne części składowe konkursu mają to do siebie, że albo je zrobisz, albo nie. Nie można ich zrobić częściowo. Powiem więcej, jeśli czegoś nie zrobisz to dalej nie pojedziesz. Zdradziłem już dużo, ale tylko po to, żeby naświetlić jak wygląda problem.

Moim zdaniem losowanie jest nieuniknione... Macie jakieś argumenty przeciw? Inne rozwiązania?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

No cóż. Skoro się nie da inaczej... zatem niech będzie tak.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Chciałbym, żeby wszyscy byli zadowoleni, ale cóż - nawet niektóre reprezentacje piłkarskie wygrywały mundiale po karnych...
lucbach,
administrator knights.sztab.com
ODPOWIEDZ