Centrum Gracza

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

fajna sprawa :D , ale co ze stroną Lewina, gdzie również można pobrać misje i kampanie? Pod tym względem będzie się coś różnić ta strona? Nowością będą rankingi i turnieje i to mi się podoba :usmiech:
Awatar użytkownika
Diego
Użytkownik Forum
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:25
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Diego »

Krom pisze:Diego, this looks very professional, I wish you good luck with this project, KaM needs it! :)
Heh, thank you Krom for your kind words - it means a lot for me. ;) Glad, that my project looks professional for you. Trust me or not - I'm just an ordinary amateur with a big imagination. ;p Besides, I know, that KaM needs a space for missions in the Internet, so I'm working harder and harder, day by day creating that center for our community. :)
woloszek pisze:fajna sprawa :D , ale co ze stroną Lewina, gdzie również można pobrać misje i kampanie? Pod tym względem będzie się coś różnić ta strona? Nowością będą rankingi i turnieje i to mi się podoba :usmiech:
Czym się będzie różnic? hmm...
oglądałem stronę Lewina, oczywiście można wrzucać tam swoje kampanie / misję. Ale chciałem stworzyć stronę, która będzie zajmować się tylko tym... bo Lewin ma to troche tak dodatkowo ( tak mi się wydaje ).

Jakie będą różnice?
Na pewno to samo, że możesz wrzucać misje i kampanie...
ale dodatkowo, że ciągle masz do nich dostęp : ) możesz edytować jakieś ich opcję, coś nieco zmienić. (w późniejszej wersji uaktualnić coś tam).
Masz też opcje oceniania i komentowania (chociaż tam też jest).
Chciałem, żeby to bylo baaaardzo przejrzyste, przegladanie/wyszukiwanie było miłe dla oczu, chciałem stworzyć taką bazę z prawdziwego zdarzenia ; )
W menu bocznym będą wypisywane najczęśniej ściągane i najlepiej oceniane kampanie/misję na stronie.
No i jak to będzie działać, to później zająć się systemem rankingowym ;)
gdzie ludzię będa tworzyć swoje drużyny i rywalizować z innymi ; )
albo grać solo ;p
smile ; )
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Diego, ciąłeś już projekt? Fajnie wygląda. Napisałeś też, że jesteś amatorem - a co z programowaniem serwisu? Chyba, że będziesz materiały dodawał ręcznie.

Z Lewinem opracowujemy od jakiegoś czasu specyfikację i część skryptów do takiego portalu, o którego budowie podjęliśmy decyzję ok. 2 miesięcy temu. Ale gdyby Twój wypalił i wszyscy się tam przenieśli, to nie będzie powodu robić Ci konkurencji ;).

Trzymam kciuki, jeśli możesz, napisz coś więcej.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Diego
Użytkownik Forum
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:25
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Diego »

lucbach pisze:Diego, ciąłeś już projekt? Fajnie wygląda. Napisałeś też, że jesteś amatorem - a co z programowaniem serwisu? Chyba, że będziesz materiały dodawał ręcznie.

Z Lewinem opracowujemy od jakiegoś czasu specyfikację i część skryptów do takiego portalu, o którego budowie podjęliśmy decyzję ok. 2 miesięcy temu. Ale gdyby Twój wypalił i wszyscy się tam przenieśli, to nie będzie powodu robić Ci konkurencji ;).

Trzymam kciuki, jeśli możesz, napisz coś więcej.
Ta grafika to jest na razie tak wstępnie, żeby strona nie odrzucała od razu po wejściu na nią ;) Jak pisałem grafikiem nie jestem i to mi najbardziej sprawia problem.

Czy ciąłem projekt? tzw czy robiłem grafikę w programie graficznym, ciąłem layout i umieszczałem na stronie? Akurat w tym projekcie za bardzo tego nie używałem, ale wiem o co chodzi ;)

Tutaj może tego nie widać, ale prawie większość grafiki jest zrobiona za pomocą CSS 3 ;)

programowanie serwisu - no znam generalnie już kilka języków - HTML5, CSS3, PHP, MySQL, JavaScript (Ajax i jQuery), więc mechanizm strony jako tako będzie, wszystko może być dodawane ze strony. Wystarczy się zalogować jako Admin, co już też jest gotowe ; )
Użytkownicy oczywiście mają okrojone możliwości.

No własnie widziałem, że kilka razy były już podejmowane prace na temat tego serwisu, ale coś nie wypalały, albo się strasznie przedłużało. Także stwierdziłem, że sam coś napiszę ;) chociaż po to, żeby się nauczyć i sprawdzić swoje umiejętności ; ) Kod strony jest napisany w 99% przeze mnie ; )

Nie chciałem też nikomu konkurencji robić, jak już to wolałbym się przyłączyć do czyjegoś projektu, no ale nie mam na razie czym się pochwalić, także wątpie że ktoś by mnie wziął ;D

W tym tygodniu wrzucę na testowy serwer to, taką wersję beta. Będziecie mogli przetestować.

Lucbach, co chcesz więcej wiedzieć? ;D
smile ; )
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

All clear, thank you ;)!

Czekamy na betę!
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Dla wszystkich tych, którzy naobiecywali, że zrobią coś podobnego lub w ogóle dla tej gry coś uczynią, a nie zrobili nic - MOŻNA? :szczerzy: sorki musiałem :smiesne:
Awatar użytkownika
swistach
Użytkownik Forum
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2011, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: swistach »

woloszek pisze:Dla wszystkich tych, którzy naobiecywali, że zrobią coś podobnego lub w ogóle dla tej gry coś uczynią, a nie zrobili nic - MOŻNA? :szczerzy: sorki musiałem :smiesne:
Czasami to nie jest kwestia słomianego zapału, bo to rozumiem przez Twój post. KAM Play głównie ma się skupiać na rozgrywkach rankingowych i turniejach, baza map i artykułów to już tak na dolepkę. Tutaj widzę, że przede wszystkim serwis ma wychodzić od tej strony bardziej zbioru materiałów. Niemniej również przyznaję, że Diego wykonał już kawał dobrej roboty! BRAWA!

Rozgrywki są trochę mocniej złożone niż upload/download materiałów do gry. Największym problemem jest weryfikacja graczy, że np. swistach to faktycznie ja, a nie 5 innych osób które na lobby wpisały sobie taki sam nick. To jest jeden z głównych powodów przystopowania prac nad KAM Play (przede wszystkim problemem jest brak czasu...)

Wychodzę z propozycją, żeby się nie rozdrabniać i stworzyć jeden produkt zawierający wszystko. Dostępny pod jednym tematem, jedną nazwą i gdzie każdy element będzie naprawdę świetnie dopracowany.

Proponuje nazwę i domenę kamplay.com / kamplay.pl / kamplay.eu
Krótkie, zwięzłe i przede wszystkim - wolne domeny :)
Mam kilka serwerów więc o to nie trzeba się martwić.

Proponuję też podzielić zadania, które są do zrobienia - to w dużej mierze ułatwi i przyspieszy prace. Poza tym etapowe budowanie aplikacji pomaga rozwiązywać dużo problemów już w początkowych fazach projektu.

Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Diego
Użytkownik Forum
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:25
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Diego »

Hmm od czego by tu najpierw zacząć... Może od końca.

Chcesz połączyć dwa projekty, tak? ale sam dobrze wiesz, że w tym momencie jest to mało możliwe... dlaczego?

Na pewno pierwszym ważnym argumentem jest to, że Ty już piszesz jako profesjonalny programista, więc nasz kod z pewnością różni się kosmicznie.
Nie da się tego połączyć, jak już to trzeba zacząć pisać na nowo opierając się na tym co mamy i jakoś jedno godzić z drugim.
Ale to znowu zleci pewnie kolejny miesiąc albo dwa zanim napiszemy to żeby nadało się do beta testów.
A ja już w tym tygodniu chciałbym zaprezentować stronkę, taką testową.

Z pewnością czuje się winny temu, że zrobiłem Ci konkurencje z tym projektem. Wiem na pewno, że zrobiłbyś to lepiej, ale troche termin się wydłużał... chciałem troche to przyśpieszyć ; )
Rozgrywki są trochę mocniej złożone niż upload/download materiałów do gry. Największym problemem jest weryfikacja graczy, że np. swistach to faktycznie ja, a nie 5 innych osób które na lobby wpisały sobie taki sam nick. To jest jeden z głównych powodów przystopowania prac nad KAM Play (przede wszystkim problemem jest brak czasu...)
Tutaj nie będzie tylko uploadu i downloadu, ale również komentowanie, ocenianie, edytowanie tego co już jest, jak i również łatwe przeszukiwanie bazy w tym co jest dodane. Podajesz parametry misji które Cie interesują i takie Ci wyszukuje ; ) Także to jest też troche złożone.

Ale fakt, z rankingiem trzeba będzie troche nakombinować, żeby to dobrze działało. Ale miałem już ciekawy system do tego, tylko gdzieś karteczkę z planem zagubiłem : ( będę musiał sobie przypomnieć na nowo.

Weryfikacja graczy? No popatrz... jak założysz konto na stronie, to nikt Ci już tego niku nie zabierze ; )
Na serwisie będą tak zwane wyzwania, gdzie gracz rzuca komuś wyzwanie, Ty to przyjmujesz bądź nie. Jeśli tak to macie 7 dni na rozegranie tego. Po rozgrywce wysyłacie na stronę screena z wynikiem i zaznaczacie kto wygrał/przegrał. Wtedy takie podanie jest na liście do przejrzenia przez moderatora i on to ogląda, jak się zgadza to akceptuje i zawodnikom są dodawane punkty przegranej/wygranej.
Coś takiego ; ) oczywiście jakieś ważniejsze turnieje były by prowadzone inaczej.
To co wyżej, to by były rankingi solowe, ale były by też takie Team'owe, gdzie zakładasz drużynę 2-3 osobową i staczacie walke z innymi team'ami. System taki jak wyżej.
Tutaj widzę, że przede wszystkim serwis ma wychodzić od tej strony bardziej zbioru materiałów. Niemniej również przyznaję, że Diego wykonał już kawał dobrej roboty! BRAWA!
Na początek będzie wychodzić od strony zbioru misji i kampanii i dodatkowo poradników, ale później oczywiście też rankingów. Tak jak opisywałem wyżej.
Bo według mnie to na razie jest potrzebne najbardziej, i każdy za tym już długo czeka.

I dziękuje za brawa ; )

i na koniec...
Wychodzę z propozycją, żeby się nie rozdrabniać i stworzyć jeden produkt zawierający wszystko. Dostępny pod jednym tematem, jedną nazwą i gdzie każdy element będzie naprawdę świetnie dopracowany.
Z miłą chęcią bym zaakceptował ta propozycję. Ale to chyba oznacza, że to co do tego czasu stworzyłem pójdzie do kosza (no oczywiście fragmenty kodu były by wykorzystane później).

Musimy znaleźć jakieś dobre rozwiązanie i się dogadać ; )
smile ; )
Awatar użytkownika
swistach
Użytkownik Forum
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2011, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: swistach »

Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby wsparcie Cię w rozwinięciu tego co jest (bardziej od strony graficzno front-endowej) niż wyrzucaniu Twojej pracy do kosza, bo to naprawdę szkoda przede wszystkim czasu włożonego w projekt. Kwestia tylko żeby sprawdzić bezpieczeństwo przynajmniej te podstawowe (html inj, mysql inj), bo jakby nie było podawane są jakieś dane osobowe (chociażby unikatowy adres e-mail), które trzeba zabezpieczyć w najlepszy możliwy/realny sposób :)

Dodatkowo taka aplikacja BETA jest bardzo dobrym źródłem uwag i sugestii od społeczności.

Dodatkowo dla bezpieczeństwa i standaryzacji można spokojnie przenieść wiele rozwiązań do framework'a (zend, yii).

To nie jest sprawa konkurencyjności, bo to z czego by korzystali użytkownicy zweryfikowałoby co im bardziej odpowiada :) bardziej chodzi mi o kwestie, żeby społeczność była skupiona wokół jednego produktu, bo rozdrobnienie według mnie nie jest dobrym pomysłem i podejrzewam, że mocno przeszkadza w rozwoju społeczności.

Kwestia weryfikacji: A co jeśli to będzie turniej, gdzie osoby biorące udział w turnieju są podane publicznie? To jest naprawdę głębsza kwestia do ogarnięcia. Tym bardziej, że każdy taki "moduł" aplikacji musi być nastawiony na rozwój, bez konieczności przepisywania całej aplikacji za każdym wprowadzeniem poprawek.

Z mojej strony sprawa jest jak najbardziej do zrealizowania. Chętnie pomogę Ci w dokończeniu aplikacji, którą tworzysz, w takim stopniu jakim mogę i na ile będę miał czas :)
Awatar użytkownika
Diego
Użytkownik Forum
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:25
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Diego »

Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby wsparcie Cię w rozwinięciu tego co jest.
Z miłą chęcią skorzystam ze wsparcia ; ) Ale to najpierw poczekajcie na wersje BETA, wtedy społeczność stwierdzi czy to w ogóle się nadaje ;P
Kwestia tylko żeby sprawdzić bezpieczeństwo przynajmniej te podstawowe (html inj, mysql inj)
No na becie będziesz mógł sprawdzić moje zabezpieczenia ; ) robiłem co w mojej mocy ;D
Dodatkowo taka aplikacja BETA jest bardzo dobrym źródłem uwag i sugestii od społeczności.
No ja się domyślam, że w trakcie BETY będzie pełno takich sugestii ; )
Na to właśnie liczę. Chcę podpasować ten serwis jak najbardziej do społeczności KaM, żeby mieli wszystko czego potrzebują ; )
Dodatkowo dla bezpieczeństwa i standaryzacji można spokojnie przenieść wiele rozwiązań do framework'a (zend, yii).
Jak na razie z framework'ami się jeszcze nie bawiłem ; (

Tak czy siak, na razie poczekajcie na BETE, i wtedy mi powiecie czy ten mój projekt w ogóle się nadaje ;P
Ostatnio zmieniony 19 gru 2012, 15:52 przez Diego, łącznie zmieniany 1 raz.
smile ; )
ODPOWIEDZ