Centrum Gracza

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Diego
Użytkownik Forum
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:25
Lokalizacja: Poznań/Konin

Centrum Gracza

Post autor: Diego »

Witajcie! ;)
Pozwoliłem sobie stworzyć nowy temat o projekcie, nad którym pracuje już dość spory czas.
A o czym mówie?
Nazwałem to "Knights and Merchants - Centrum Gracza".
Będzie to serwis, który będzie spełniać te funkcje które miało spełniać, niedoszłe "Centrum misji".
Albo też "KaM Play", które prawdopodobnie jest ciągle w budowie... i do końca nie wiadomo kiedy powstanie ;P

Czemu tworzę ten serwis?
1) Nie wiem jak tam idą postępy z innymi projektami na ten temat, więc stwierdziłem, że ja to wezmę w swoje ręcę
żeby nasi fani w końcu mogli gdzieś umieszać swoje misje i kampanie i dzielić się nimi z innymi ; )
2) Chcialem potrenować tworzenie witryn www, a że taki projekt to świetne wyzwanie, to do niego przystapiłem ;)

Żebyście mogli sobie trochę wyobrazić jak to ma wyglądać, to macie kilka screenshoot'ów

Top serwisu:

Obrazek

Podgląd wybranej misji :

Obrazek

a tu kampani:

Obrazek

A teraz kilka słów na temat samej strony.

* Nazwa
- Ciągle zastanawiam się nad nazwą serwisu, na razie pozostałem przy "Centrum gracza", ale to można jeszcze zmienić, czekam na propozycje.

* Sprawy techniczne
- Serwis jest ukończony w jakiś 80%...
- Nie jestem ekspertem w dziedzinie tworzenia stron www, więc projekt może na początku zawierać kilka różnych błędów,
ale wszystkie będą z pewnością poprawiane!
- Nie jestem również ekspertem w grafice, więc na początku strona nie będzie jakoś świetnie wyglądać i może nie mieć tego klimatu,
ale to również z czasem będzie zmieniane. (Może znajdzie się jakiś grafik do pomocy? )
- Serwis będzie stał na hostingu o pojemności <s>50GB</s> (jednak 20GB) i nieograniczonym transferze (webd.pl), to powinno wystarczyć ; )
- Gdy już serwis będzie w użytku prosiłbym was i podsyłaniu mi różnych pomysłów, co na stronie mogło by się jeszcze znaleść

* Co serwis będzie na początku potrafił?

+ KONTA
- możliwość założenia konta
- wtedy można dodawać swoje misje i kampanie, jak również je oceniać i komentować

+ MISJE
- możliwość dodawania (tylko dla zarejestrowanych) i ściagania
- możliwość ich komentowania i oceniania (tylko dla zarejestrowanych)
- misje dodajemy w formacie .rar
- do misji możemy dodać jeden screenshoot
- podajemy różne dane o misji i jej opis

+ KAMPANIE
- generalnie to wszystko co wyżej
- ale w kampanii można wysłać do 4 screenshoot'ów

+ PORADNIKI
- w serwisie będą też dostępne różne poradniki...
# i tutaj mam prośbę do was, chce abyście to wy byli autorami tych poradników
np. chodzi mi o poradniki typu: "Jak uruchomić ściągniętą misje/kampanie?"


Na razie to chyba tyle ;) Planuje jeszcze w tym roku postawić stronę do przetestowania i myślę, że od nowego roku ruszy pełną parą ;)

A za niedługo wstawię jeszcze parę obrazków.

Czekam na komentarze... i troche krytyki :)
Ostatnio zmieniony 18 gru 2012, 17:00 przez Diego, łącznie zmieniany 2 razy.
smile ; )
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Centrum Gracza

Post autor: kuba11100 »

Diego pisze:- misje dodajemy w formacie .rar
Czemu wszyscy się tak upierają na ten format? Po co blokować wydajniejszy 7z lub powszechniej obsługiwany zip?
Diego pisze:- do misji możemy dodać jeden screenshoot
(...)
- ale w kampanii można wysłać do 4 screenshoot'ów
50 GB na taki serwis to bardzo dużo, spokojnie mógłbyś rozluźnić nieco to ograniczenie.

Więcej zastrzeżeń nie mam; zresztą, skoro już większa część serwisu działa, to śmiało zaczynaj publiczne testy ;)
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Centrum Gracza

Post autor: kaszub »

kuba11100 pisze:Czemu wszyscy się tak upierają na ten format? Po co blokować powszechniej obsługiwany zip?
Mogę mówić tylko za siebie.
WinRAR robi, co mu każę, czyli zmniejsza pliki.
Winzip od razu dodał mi jakieś paski narzędzi, zmienił stronę startową, jeszcze parę rzeczy proponował (nie pamiętam jakie) i chyba najmniej był zainteresowany tym co ja- pakowaniem.
No to sorry, no bonus.
Kosz.
Awatar użytkownika
Diego
Użytkownik Forum
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:25
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Diego »

Przepraszam, dokładniej to będzie obsługiwane .rar i .zip ; )

Z tymi screenami jeszcze pomyśle, bo bym teraz musiał zmienić troche wygląd "Podglądu misji" i sporo w kodzie pozmieniać.

No sporo już działa, ale jednak chciałbym jeszcze kilka rzeczy dokończyć.


PS. jak już wszystko będzie działało, to biorę się za robienie systemu rankingów ; ) Już klika pomysłów mam... Będzie mozna wyzywać graczy na pojedynki, co jakiś czas będą jakieś mistrzostwa itp :P
Ostatnio zmieniony 15 gru 2012, 23:15 przez Diego, łącznie zmieniany 1 raz.
smile ; )
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Kaszub, pliki .zip są obsługiwane natywnie przez większość archiwizatorów i Windowsy od Me wzwyż, czego o .rar powiedzieć nie można.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Znaczy, jestem cienki w obsłudze komputera :D.
Wiek robi swoje.
Awatar użytkownika
sado1
Użytkownik Forum
Posty: 108
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:11

Post autor: sado1 »

WinRAR potrafi spakować i rozpakować zarówno .rar, jak i .zip. WinZIPa nikt już dziś nie używa (sam wymieniłeś możliwe powody :D) ale sam format .zip ma się dobrze. 7z da się WinRARem rozpakować (a spakować np. 7zip-em) i jest też dość popularny (zwłaszcza przy dużych plikach, bo 7z ma mniejszy rozmiar pliku - choć przy mapach do KaM nie ma to wielkiego znaczenia). Także dla mnie .rar i .zip muszą być, .7z byłby mile widziany.

A tak na marginesie - planujesz angielską wersję serwisu? Myślę, że taka strona przyda się wszystkim, nie tylko Polakom.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Super, czekamy na betę!
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Diego
Użytkownik Forum
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:25
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Diego »

sado1 pisze:WinRAR potrafi spakować i rozpakować zarówno .rar, jak i .zip. WinZIPa nikt już dziś nie używa (sam wymieniłeś możliwe powody :D) ale sam format .zip ma się dobrze. 7z da się WinRARem rozpakować (a spakować np. 7zip-em) i jest też dość popularny (zwłaszcza przy dużych plikach, bo 7z ma mniejszy rozmiar pliku - choć przy mapach do KaM nie ma to wielkiego znaczenia). Także dla mnie .rar i .zip muszą być, .7z byłby mile widziany.

A tak na marginesie - planujesz angielską wersję serwisu? Myślę, że taka strona przyda się wszystkim, nie tylko Polakom.

Na razie pozostanę tylko przy .rar i .zip ; ) Ale zmiany na pewno będą wprowadzane, więc może to i też się zmieni ;)

Co do języków, owszem, planuję jeszcze ten serwis zrobić po angielsku ; )
Szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałem, to bym inaczej kod rozplanował... no ale wszystko da się zrobić, tylko czas potrzebny.

Także na razie rozbuduję serwis do końca po polsku, a później będę wprowadzał zmianę języka na serwisie.

Teraz wkleję jeszcze 2 zrzuty ekranu, od razu przepraszam że takie duże, ale będzie lepiej widać ; )

Tutaj jest podgląd wybranej misji:

Obrazek

a tutaj kampanii:

Obrazek

Po kliknięciu w obrazek, owy się oczywiście powiększa ;)

Jako że nie miałem za bardzo pomysłów jak by to mogło wyglądać to zrobiłem właśnie tak. Ale czekam na wasze spostrzeżenia i co można zmienić ; )

edit@ dokleję, je jeszcze do pierwszego posta ; )
smile ; )
Krom
Użytkownik Forum
Posty: 109
Rejestracja: 10 maja 2008, 09:16
Kontakt:

Post autor: Krom »

Diego, this looks very professional, I wish you good luck with this project, KaM needs it! :)
Creator of Knights Province: http://knightsprovince.com
Creator of KaM Remake: http://kamremake.com
Creator of World Racing modding tools: http://krom.reveur.de
ODPOWIEDZ