Nowinki z knightsandmerchants.de

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Nowinki z knightsandmerchants.de

Post autor: Rafael_5000 »

Tytuł mówi sam za siebie. Nie każdy zna niemiecki...

Chyba coś nowego pojawiło się odnośnie edytora! :wink:
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Ale pewnie czekacie az ja to przetlumacze :wink:

Oto oryginalna wiadomosc:
"The Barbarian hat mir eine Vorabversion des neuen Terrain Editors zugesteckt. An der Optik hat sich fast nichts ge?ndert, deshalb gibt es auch keine neuen Screenshots. Was aber neu ist, sind die vielen verschiedenen Ansichten der Maps! Ihr k?nnt sie von oben sehen (sieht aus wie ein Schachbrett), in alle Richtungen drehen und schwenken, das Raster l?sst sich ein- und ausschalten, es gibt eine 1:1 Ansicht wie im Spiel... TB meldet, dass einige Quellcodeumstellungen vorgenommen werden mussten und es nun weiter geht, wie geplant.
Was noch nicht funktioniert, ist das Setzen von Objekten (Pflanzen, Steine,...). Dies sollte aber im Vergleich zur restlichen Entwicklung relativ schnell von statten gehen. Hinzu kommen noch Arbeiten im Detail, wie Tastaturk?rzel, Mausfunktionen usw.

Alles in allem macht der Editor einen wunderbaren, professionellen Eindruck. Dummerweise stand die Entwicklung einige Wochen lang still, wie bekannt. Ich hoffe, dass die Ver?ffentlichung noch diesen Sommer ist, sonst Herbst."



A oto tlumaczaenie:
"Barbarzyńca [czyli autor edytora] przeslal mi nowy edytor terenu. Wizualnie nic sie nie zmienilo, dlatego nie ma nowych screenshotow. Jednakze to co nowe, to dodano wiele opcji do map. Mozna zobaczyc mape z gory (jak szachownice), i z wszystkich stron obracac, co i tak w czasie gry da wielkosc 1:1Barbarzyńca donosi, że tak jak to bylo planowane musiała nastąpić konwersja kodu źródłowego. To co jeszcze nie funkcjonuje to obiekty: kamienie, drzewa. ALe dzieki szybkiej pracy to powinno sie wkrotce zmienic. Trwaja tez prace nad odpowiednim funkcjonowaniem klawiatury i myszy do pracy z edytorem. Tak czy inaczej edytor robi wrazenie jakby bylł profesjonalny. Zostalo to tworzone i rozwijane dlugą drogą opracowywania tego tygodniami. Mam nadzieje, ze wydamy go tejgo lata lub jesienią."


Mam nadzieję, że moje wypociny tlumaczenia wam cokolwiek pomogły. :smiesne:
Obrazek
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Wydadzą tego lata? To chyba żarty :glupek: ! Przecież nad tym pracuje jeden człowiek!
Dzięki za tłumaczenie Alanbachu!
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Gb.Ottis
Użytkownik Forum
Posty: 128
Rejestracja: 04 sie 2005, 14:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Gb.Ottis »

Może w Niemczech lato jest znacznie dłuższe niż u nas?
U nich tam już niedługo October Fest, to ponoć pobudza do myślenia, moze to przyspieszy prace, robiąc coś w tym starym trzeba mieć cierpliwość ogromną {te głupie krawędzie!!}
Piotr Soboń Gb.Ottis
E-mail: Gb.Ottis@poczta.fm
tel. +48 692636048
GG: 3832344
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

"...Ver?ffentlichung noch diesen Sommer ist, sonst Herbst."

hmm.. napisali wyraznie, ze tego lata, jednak nie dodałem małego faktu, że na stronce Knighta pojawił się na końcu tego zdania emotikon z podniesionym negatywnie kciukiem ku dołowi. :coongada::
Obrazek
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Wiadomość, iż wydany zostanie latem, byłaby dobrą wiadomością (o ile prawdziwą :wink: ). Więc po co ten kciuk w dół :coongada:: ?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Gb.Ottis
Użytkownik Forum
Posty: 128
Rejestracja: 04 sie 2005, 14:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Gb.Ottis »

Czy kciuk może zostać podniesiony w dół?

A odnośnie notki to może chodzi o przyszłe lato. Może chodzi o to, że "to coś" będzie pod koniec tego roku lub latem kolejnego?
Piotr Soboń Gb.Ottis
E-mail: Gb.Ottis@poczta.fm
tel. +48 692636048
GG: 3832344
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Gb.Ottis pisze:(...) A odnośnie notki to może chodzi o przyszłe lato. (...)
No ale chyba by napisali, że to kolejne, nie sądzicie...?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Gb.Ottis
Użytkownik Forum
Posty: 128
Rejestracja: 04 sie 2005, 14:48
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Gb.Ottis »

still this summer is, otherwise autumn.

Wyraźnie pisze, że chodzi o te wakacje lub jesień ... Nie wiem więc o co chodziło osobie, która napisała ten news. Napisane 28sierpnia, może więc liczył na to, że do końca wakacji STUDENCKICH uda się go zakończyć.
Piotr Soboń Gb.Ottis
E-mail: Gb.Ottis@poczta.fm
tel. +48 692636048
GG: 3832344
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Możliwe możliwe... Tak sobie myślę - w końcu na stronie napisane jest, że to status "pre-alpha", czyli taka pierwsza z pierwszych wersji programu. Może jednak jest tego na tyle dużo, że uda się już niedługo, ale żeby do końca września... Jakoś dalej trudno mi w to uwierzyć :glupek:
lucbach,
administrator knights.sztab.com
ODPOWIEDZ