szukam Prawdziwego gracza

Tutaj porozmawiasz o grze sieciowej i umówisz się na rozgrywkę z innymi Fanami.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Franek89
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 01 lis 2008, 20:12

Post autor: Franek89 »

śmiesznie zbudowałeś się jak grasz na godziny rozejm nie warto iść w lekkie jedynie co żołdaki jako zapychaczka(mięso), a w ogóle złoto powinieneś robić zaraz po tartaku ( w grze sieciowej masz tylko 40 sztuk złota) nie wiem czy grałeś z kimś po lanie czy odpaliłeś w pesancie pojedynczą misje; W TSK jak zaczynasz gre masz 2 pom i 2 bud, 40 sztuk złota, zazwyczaj wystarczają 3 gosp 3 młyn 3 piek albo 2 gosp 2m i 2p 1-2 winnice. żeby miasto nie padło ci z głodówy. Jak pisałem wyżej w siecoówce opłaca się iść w żelazne a z lekkiego tylko żołdaków. A jak tak zagrałeś na 40 sztukach złota to grat ale ciągle za mało żeby wygrać

Kod: Zaznacz cały

w warowni 12 łuków, 2 pancerzy lekkich, 12 toporów, 2 kusze i 4 ciężkie pancerze, 
czyli teoretycznie masz 2 łuki 2 kusze i 12 żołdaków; jak mi dobrze się gra to średnio mam(zależy czy gram na ulubionej pozycji) 20-30 kusz 10-30 żołdaków
Awatar użytkownika
kornik0
Użytkownik Forum
Posty: 45
Rejestracja: 17 kwie 2009, 19:25

Post autor: kornik0 »

to literowka, 12 lekkich pancerzy (słownie: dwanaście), po za tym to Ty nalezysz do Elity graczy KaM przez neta... nigdy nie gralem przez neta wiec nie wiem co jest w spichrzu, a tak to zrobilbym zloto od razu po tartaku. Skoro piszesz o sardynkach to zrobilbym 1-2 lesniczowki i 1 tartak zamiast tracic czas na przemysl zbrojeniowy lekki
Awatar użytkownika
Franek89
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 01 lis 2008, 20:12

Post autor: Franek89 »

lepiej zrobić 3 kamieniołomy 3 drwali 2 tartaki a później jeszcze jedna leśniczówkę można dorobić ale to dopiero po kopalni żelaza.(choć nie trzeba jej koniecznie robić)
Awatar użytkownika
rom
Użytkownik Forum
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2009, 14:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rom »

Witam. Pograłem trochę przez internet i stwierdzam, że godzinna rozbudowa ma swoje plusy, aczkolwiek argumenty za grą bez zasad, które wcześniej podałem też pozostają w mocy. Myślę, że teraz jestem gotowy na grę z jakimś dobrym przeciwnikiem, bez znaczenia na jakie zasady. Grałem już z Frankiem i mnie rozwalił w 20 minut ale myślę, że mam szansę teraz osiągnąć znacznie lepszy wynik. Oprócz tego grałem jeszcze z innymi dobrymi chłopakami ale to były misje tylko z walką. Piszę o tym, żeby nikt nie poczuł się urażony :P Ponadto odkryłem, że mogę grać tylko BEZ hamachi, bo za każdym razem przy użyciu tego "sprzętu" nie dało się dokończyć gry. Pozdrawiam. gg. 42 47 821
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Czytam i czytam i postanowiłem się dołączy do dyskusji.
Co prawda nie mam już możliwości swobodnego połącznia przez grę sieciową, ale jak byłem w liceum chodziliśmy z chłopakami dok kafejki internetowej aby pograć w KAM przez sieć.

Na początku było spoko, ale w miarę rozwoju rozgrywki cały czas umownie ustalaliśmy, że atakujemy dopiero po 30 min, potem przedluzylismy w trakcie gry do 1 godziny, i tak co 30 minut. W końcu pierwszy atak nastąpił chyba dopiero po 2:30! I nawet nie był zainstalowany patch i gra nie wyskakiwała do windows pomimo, ze był to TPR.

Ale przyznaję, że po prostu taka "reguła" ułatwia szansę graczom słabszym, którzy też chcą "sobie tochę pgrać" z innymi, a nie na starcie zostac rozwalonymi. To zwiększa im szansę przynajmniej przetrwnia jakiegoś ataku :usmiech: ale oczywiście gra bez tych reguł jest bardziej dynamiczna. :szczerzy:
Obrazek
Boris
Użytkownik Forum
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2009, 12:28

Post autor: Boris »

hmmm jednak godzina czasu to jest dobra rzecz ;)) można ogarnąć w miarę wszystko : ) a bez zasad dąży się żeby wyprodukować jeden topór zbudować warownie i posłać do boju 1 żołdaka . A taka gra to chyba frajdy nie sprawia ; )
Może ktoś by zorganizował jakiś turniej ?? ;-D
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Popieram user'a rom Obrazek Obrazek

Chętnie pogram... w profilu jest moje gg zapisane. Pytać o grę do końca wakacji Obrazek
"edit
Godzina rozbudowy? Po co? nie lepiej zrobić rozbudowane mapy i na nich grać?
Po za tym godzina na budowę... bez sensu ... ponieważ system gry jest zbudowany że nie pozwala na tak szybkie gry jak w Bitwie o Śródziemie czy Warcraft3...
Po prostu godznia na budowanie wpływa ujmująco na jakość gry(nuuuuudaaaa)Obrazek
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
Franek89
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 01 lis 2008, 20:12

Post autor: Franek89 »

Choć temat z kwietnia widzę, że ktoś do niego zagląda. Feliks a grałeś już chociaż raz z kimś dobrym? Kam nie jest dynamiczne ale można wygrać w 20min a nawet szybciej jak się jest blisko siebie(nie wiem jak teraz stoi kwestia z tworzeniem map,ale do sieciówki się chyba nie da jeszcze robić jak ktoś wie coś więcej było by miło gdyby napisał coś o tym). Godz rozbudowy pozwala stworzyć wojska do ładnej bitwy a nie potyczek 1 żołdak vs 1 żołdak. Wystarczy, że ktoś zrobi 1 żołdaka nawet 1min wcześniej od ciebie wejdzie ci do miasta i zabije kilku pomocników nie masz szans już tego kogoś prześcignąć(to moje zdanie w tym temacie się już wypowiadałem chyba kilka razy nawet).
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Da się tworzyć gry multiplayer :D wystarczy włączyć edytor misji i gdy się wybiera jaka misja ma być np. czy walka czy ekonomiczna jest też multiplayer :D
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

dokładnie, poza tym można dorzucić czy na wejście chcesz budynki, wojska itp...

Nie grałem w multi Kam'a .
Czemu? Nie mam z kim, nie miałem kiedyś łącza z netem...
Pewnie powie ktoś " to co się odzywasz?" .
Nie potrzebuje specjalnego traktowania.Jak ktoś nalega...mogę to wykorzystać...
Nie jestem w stanie pojąć ,że da się w 20 minut wygrać w >takiej< grze startując od zera...
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
ODPOWIEDZ