Jak NIE należy grać w sieci - czyli ostrzeżenia przed...

Tutaj porozmawiasz o grze sieciowej i umówisz się na rozgrywkę z innymi Fanami.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Jak NIE należy grać w sieci - czyli ostrzeżenia przed...

Post autor: Alanbach »

W niniejszym temacie chciałbym was przestrzec przed rozgrywkami z Rosjanami. Przypadkiem odkryłem ich taktykę, która strasznie mnie zirytowała.

Krótkie wprowadzenie: Od jakiegoś czasu zainstalowałem KAM Remake a z racji, iż od około 5 dni leżę chory w łóżku, praktycznie nie robię nic, tylko gram w KAM przez sieć na pewnym wymyślonym specjalnie do tego nicku.

Zazwyczaj nie chcę grać z Polakami w drużynie (wyjaśnienie w poprzednim temacie) natomiast zdarzają się też poczciwi Polscy gracze. Z niektórymi miałem możność już powalczyć.

Ostatnio grałem z dammul . Za drugim razem chciał się zrewanżować, więc ustawiłem sobie drużynę z rosyjskimi graczami, więc mogłem śledzić ich poczynania na bieżąco. Jak wiadomo Rosyjscy gracze należą do tych "lepszych". Już kilkakrotnie przekonałem się jak szybko szkolą wojska. Zdziwiło mnie zaś dlaczego tak bardzo każdy z nich domaga się ustawienia czasu pokoju na 65 min. (minimum na 70), podczas gdy inni postulowali na 75 lub 80. Co się okazało?

:idea: Otóż Rosjanie opracowali sobie taktykę polegającą na wybudowaniu jak największej ilości kopalni złota, mennicy i dymarki. Po wybudowaniu tego zaczynają szkolić rekrutów i robić zbroje. Na tym budowa ich miasta się UWAGA kończy!!! Tzn jeśli poddany umiera z głodu, szkolą nowego. Nie potrzebują jedzenia, bo mają dużo złota.

:idea: JAK ICH ZDEMASKOWAĆ? Wystarczy, że przed rozgrywką mocno postawicie na swoim, że chcecie wydłużyć czas (powinni się wykruszyć) lub zajmą się normalną grą (ponieważ normalna dłuższa gra skutecznie uniemożliwi im taką taktykę, która z góry spisana jest na przegraną, jeżeli Rosjanie po wyszkoleniu pierwszej armii nie pokonają was. Wynika to z faktu, iż zaraz po 70 minucie w ich wiosce zaczyna panować głód. Tak więc szkolą wszystko co mają i idą na atak - zazwyczaj są nie do odparcia, ale mi udało się z uwagi, iż wiedziałem jaki rodzaj jednostek mi przyślą.

:idea: druga ich taktyka, która na szczęście zdarza się rzadziej to atak budowniczymi. Nie chodzi o zwyczajne odsłanianie mapy, choć i to mnie irytuje a sam też czasem odsłaniam nimi mapę na polu przeciwnika. Chodzi o grę nie fair: a mianowicie część z nich (zwłaszcza kiedy w drużynie gra 3 Rosjan) obrała taktykę małego "samobójstwa" - tzn. swoją wioskę spisuje na straty, ale skutecznie pomoże swojej drużynie szkoląc 150 budowniczych i łażeniem nimi po mapie. Celem ich wędrówki jest wybudowanie wszędzie pola (zwłaszcza tam, gdzie nasz leśniczy sieje drzewa). Po tym manewrze nasz leśniczy NIE może nigdzie sadzić drzew a my produkować drewna. Przeciwnik zaś nie dość, że ma odsłonięty nasz teren, to jeszcze błogo rozwija swoje miasto.

:idea: Jest jeszcze wiele do powiedzenia w tym temacie o użytkownikach z innych narodów. Będę to wszystko sukcesywnie tutaj umieszczać a tymczasem idę ponownie zagrać w sieci. :smiesne:
Obrazek
NaruT4o
Użytkownik Forum
Posty: 85
Rejestracja: 09 lut 2012, 09:27

Post autor: NaruT4o »

Alanbachu gdybyś widział nasze taktyki to byś....Lepiej nie wiedziec Rosyjscy gracze należą do lepszych hah!A tak wogóle wyślesz mi ten nick czy nie?Takich graczy powinną się kikac za kazdym razem mozesz mi wymienic ich nicki?A tak apropo ich gra jest noobską.Ja nigdy chyba juz nie będe grał na 65 pt.Bo te 5 min może zdecydowac na czasie gry nawet o kilka godzin.U lepszych graczy oczywiscie:)
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

NaruT4o pisze:Alanbachu gdybyś widział nasze taktyki to byś....Lepiej nie wiedziec ale budowniczymi tez atakujemy bo to bardzo korzystne.Rosyjscy gracze należą do lepszych hah!A tak wogóle wyślesz mi ten nick czy nie?
O! Twój nick też kilkakrotnie spotkałem w sieci (niestety już w toczącej się grze, więc dołączyć nie mogłem).

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
P.S. A czy Ty myślisz, że z choinki się urwałem i gram w KAM od dzisiaj? Pozwól, że zrobię cytat w stylu gimnazjalisty odnoszący się do słynnego obrazka (specjalnie go wygenerowałem dla Ciebie) - myślę, że będzie to bardzo kolokwialne i trafi do waszego pokolenia, jako że roi się od podobnych wrzucanych do sieci:
Obrazek

Znam te wszystkie zagrania budowniczymi, sam wysyłam ich na marnowanie kamieni a czasem nawet "bronię" nimi wioski ;) Jest jeszcze wiele innych manewrów, które sukcesywnie zaadoptowałem grając od jakiegoś czasu non stop w sieci. :usmiech:
Obrazek
NaruT4o
Użytkownik Forum
Posty: 85
Rejestracja: 09 lut 2012, 09:27

Post autor: NaruT4o »

Przekonamy się czy jesteś taki dobry:)Podaj no swój nick no...
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Rosyjscy gracze należą do tych "lepszych" - ubaw po pachy. :D Kilkukrotni mistrzowie ich turniejów (mam na myśli L. Stronga) padają jak muchy w walce z nieco ponad przeciętnymi Polakami. :P

@NaruTo - Alanbach raczej stroni od młodszych pokoleń, więc cofając się parę lat wstecz w kwestii pisowni, raczej nie zachęcisz Go do wysłania Tobie swojego nicku. :P I nie tłumacz się słabym komputerem - ja czasem korzystam z takiego, na którym litery pojawiają się z kilkusekundowym opóźnieniem, a żadnych problemów nie mam. ;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Piko pisze:Rosyjscy gracze należą do tych "lepszych" - ubaw po pachy. :D Kilkukrotni mistrzowie ich turniejów (mam na myśli L. Stronga) padają jak muchy w walce z nieco ponad przeciętnymi Polakami. :P
Jest powiedzenie: "nie rzucaj pereł przed świnie" a ja chyba właśnie to zrobiłem :zraniony:
No nic.. nie mniej jednak tylko zakończę myśl o Rosjanach: a myślisz Piko, że dlaczego padają jak muchy? Część turniejów została zarejestrowana i możemy je prześledzić na Youtube. Nikt z nich zapewne nie chce wyjawić swoich taktyk lub nie chcą zostać zdemaskowani, że nie grają fair-play. To primo! A secundo: wiele się pozmieniało od czasu turnieju. :roll:
Obrazek
danio
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 07 lip 2012, 22:58

gra multi

Post autor: danio »

grasz

/sory miał być to post na PW :) /
NaruT4o
Użytkownik Forum
Posty: 85
Rejestracja: 09 lut 2012, 09:27

Post autor: NaruT4o »

Teraz moge:)
A tak wogóle widze ze ty jestes PRO:)
Piko l.stronghold jest dobry a tak wogole zagraj sobie z ImmortallFen,Kireraleus bardzo dobrzy gracze i zmienisz zdanie:)
Ja grałem 1 grę w remake na starym pc 4vs4 to 60 pt zmieniło sie w 120...Gracze wysli przemnie wiec..A ja nie grałem z jakimiś noobkami tylko z tymi co grająna becie wiesz kto:)
Muszę z Tobą zagrac Alanbach :!:
Awatar użytkownika
Chrisman
Użytkownik Forum
Posty: 19
Rejestracja: 19 gru 2009, 13:37

Post autor: Chrisman »

jedyny dobry Rusek to Immortal Fen i tyle w tym temacie
NaruT4o
Użytkownik Forum
Posty: 85
Rejestracja: 09 lut 2012, 09:27

Post autor: NaruT4o »

Chrisman pisze:jedyny dobry Rusek to Immortal Fen i tyle w tym temacie
Hahaha dobrze się Czujesz (bez obrazy bo mogłeś tego nie wiedzieć)
A gdzie jest Kireraleus, z którym Immortallfen grał na turnieju lub też dosyć dobry ale nie powiem, że PRO andreus:)
ODPOWIEDZ