Hamachi spowalnia grę przez neta!!

Tutaj porozmawiasz o grze sieciowej i umówisz się na rozgrywkę z innymi Fanami.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Pablo1517
Użytkownik Forum
Posty: 74
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:25

Post autor: Pablo1517 »

Ta spowalnia... ale tylko jeśli wszyscy mają zew. ip inaczej w wielu grach ,które operują na TCP jeśli ktos nie ma zew. ip wtedy hamachi znacznie przyśpiesza grę, bo pozwala na przesyłanie danych protokołem UDP który jest znacznie szybszy od TCP. A to że hamachi zwalnia grę ludziom z zew, ip to przecież logiczne, bo wszystkie dane nie lecą bezpośrednio do graczy tylko muszą najpierw dotrzeć do serwera hamachi.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Jeszcze tu nie pisałem? Dziwne. Muszę wyrazić swoje zdanie, które może zniechęci ludzi do używania takiego feralnego programu jak Hamachi. Może dzięki temu nie będzie wymogu w głównym temacie tego działu podawać prócz kontaktu, pseudonimu i czegoś tam; również swojego nicka w tymże programie, jeśli ktoś jest z góry przeciwny graniu za pomocą Hamachi. Zgadzam się, że spowalniana jest wówczas rozgrywka, a to dlatego, że mialem możliwość zagrania wraz z Setmanem z użyciem, jak i bez użycia hamaka. Efekt niesamowicie zaskakujący był, gdy mając wewnętrzne IP zmierzyliśmy się ze sobą bez żadnych zbędnych zamulaczy kompiterowych. Gra szła dosłownie jak poezja, nie było ani jednego zacięcia się. Aż dziw, że tyle osób tutaj nie wyobraża sobie starcia czterech, czy nawet sześciu graczy na jednej mapie. Jeśli grać z takimi ustawieniami i bez Hamachi, raczej o lagach, czy zamulaniu nie byłoby mowy. I naturalnie gra prawdopodobnie szła by gładko, a ludzie byliby usatysfakcjonowani...
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

No tak, ale jak ja gram z kims przez internet i nie jesteśmy podłączeni przez hamachi, to ani on ani ja nie widzimy gry. Najgorsze jest to że nigdy nie wiadomo co jest przyczyną.
Mam neostrade(livebox) 1mb.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

No, to wszystko kwestia ustawień, nad którymi trzeba faktycznie czasem długo posiedzieć. Ale efekty są nieraz kapitalne. Potem wspomina się dobrze przygody na placu boju przez długi, długi czas ;) . Ale w końcu dla chcącego, nic trudnego.
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Ale jakich ustawień? Gdzie są te ustawienia?
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Poza grą. To już się prywatnie załatwia i przyznam, że bez rad Setmana do dziś podczas rozgrywki gra by mi zamulała.
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

A więc tak. Przy pomocy google i Setmana dowiedziałem się, że przyczyny tego, że nie widzi się gry mogą być różne:
jeśli ktoś ma wewnętrzne ip nie połączy się z kimś kto ma zewnętrzne, ani ten kto ma wewnętrzne nie połączy się z kimś kto ma wewnętrzne, ale w innej sieci.
Otóż...
Chodzi o to, że jak ja np wpiszę numer IP, to łączę się z danym komputerem. Niestety, jakby wszysktie miały mieć własny IP, to by ich brakło (numerów). Więc jest tak, że najczęściej sieci mają tylko jeden zewnętrzny IP - ma go serwer. Wszystkie kompy podłączone do niego mają wewnętrzne IP. Jeśli Ty podasz taki wewnętrzy IP, to połączysz się z komputerem z Twojej sieci. Ale jakbym ja podał - to się nie połączę. Zakresy wew. IP są definiowane i mogą się powtarzać w obrębie różnych podsieci. Czyli np. Ty podasz jakiś wew IP i ja podam taki sam, i oboje połączymy się z komputerami... ale różnymi - z obrębu własnych podsieci.
No i właśnie tu ratuje nas program hamachi, który umożliwia na takie połączenie. Bez niego nie dałoby rady. Chyba, że zmiana na zewnętrzne ip, która niestety zwykle jest odpłatna.

Ja mam taki problem, że mam router, który prawdopodobnie blokuje porty i stąd nie widzę gier innych, ani inni nie widzą moich. W najbliższym czasie spróbuję przekierować porty, może to coś da(tak jak polecił mi Setman).
Przekierowanie portu to jest uwidocznienie jakiegoś kompa za Firewallem lub routerem dla sieci zewnętrznej - standardowo jeśli jesteś za Firewallem lub routerem jesteś widoczny w internecie pod ip Twojego routera a nie pod adresem aktualnie posiadanym w sieci wewnętrznej.
Awatar użytkownika
michaelo
Użytkownik Forum
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2008, 10:47
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: michaelo »

Ja nic nie ma do hamachi :D :D Wczoraj grałem z kolegą przez neta w KAM:TSK właśnie przez ten program :) :) Żadnych lagów, ładnie, płynnie się gra i przede wszystkim przyjemnie :) :)
"Szturmem ich!!!!"
ODPOWIEDZ