KaM na netbooku z Windowsem 7 Starter

Masz problem z grą? Napisz o tym, postaramy się go rozwiązać! (Nie dotyczy problemów z rozgrywką!)

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
EvilDildo
Użytkownik Forum

KaM na netbooku z Windowsem 7 Starter

Post autor: EvilDildo » 23 wrz 2010, 16:17

Witam.
Chciałbym przywitać i pozdrowić wszystkich fanów gry, która umilała również moje dzieciństwo i przyznam ,że czuję do niej wielki sentyment.

Chciałbym pograć w Knights and Merchants, najlepiej w pierwszą część TSK.
Czytałem tutaj wiele postów na temat grania pod nowszymi Windowsami, więc z góry przepraszam jeśli mój post zostanie odebrany jako kolejny z wielu.

Posiadam dwa komputery: jeden to netbook Asus Eee 1005PE z Windowsem 7 Starter,a drugi to stacjonarny (nie będę rozpisywał się z elementami hardware, jest dość mocny) z Windowsem 7 Ultimate 64bit.
Myślę, że netbook powinien sobie poradzić z wymaganiami tej gry, a i jakość byłaby na pewno lepsza gdyż mam tam rozdziałkę 1024x768 , natomiast na stacjonarnym to już 1680x1050.
W netbooku rzecz jasna nie posiadam napędu cd/dvd rom.

Chciałbym abyście wskazali mi panowie najlepszy sposób na odpalenie KaM tak aby chodził bez problemów. Zastanawiałem się nad jakąś formą emulacji Windowsa 98, być może z wirtualnej maszyny typu:
http://www.vmware.com/products/player/

Miałem też pomysł na postawienie Windowsa 98 na pendrivie, ale to raczej nie możliwe i mało mądre. W ogóle czy Windows 98 wykryje mój sprzęt? Przecież nie robi się już sterowników pod Windows 98.

Zauważyłem ,że pod Windowsem XP mimo wszystko pojawiają się problemy, a pamietam czasy kiedy na moim Windowsie 98 SE gra chodziła pięknie i mogłem się nią cieszyć bez końca.

Z góry dziękuję za pomoc i jeszcze raz sorry jeśli temat jest już przewałkowany.

kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Kontakt:

Post autor: kuba11100 » 23 wrz 2010, 17:05

Windows 98 ma problemy na sprzętach, co mają powyżej 512 MB RAM-u, nie ma oficjalnych sterowników na nowsze GeForce'y (seria 7 i wzwyż) i wiele innych - na nowszym komputerze zdecydowanie nie warto. Rozważ tą opcję tylko jeśli masz jakiś dziesięcioletni komputer pod ręką.

Co do bugów w TPR - sporo z nich zostało wprowadzonych wraz z oficjalnymi patchami (!), więc to nie tylko system jest ich przyczyną.

Z maszyn wirtualnych masz do wyboru tylko VMware (z darmowych tylko Player) i Virtual PC - te podobno dają radę (jest też VirtualBox, tyle że nie obsługuje Windowsa 98, ale zawsze można próbować z Windowsem 2000 - też oficjalnie kompatybilnym z KaM).

Jeśli chcesz grać bez maszyny wirtualnej:

TPR nie ma większych problemów z kompatybilnością z Windowsem 7, wystarczy wgrać patcha (SR2 + ddraw.dll, lub SR3) i wszystko działa dobrze.

Co do TSK - musisz zdecydować, czy chcesz mieć możliwość gry przez sieć. Jeśli nie - sam ddraw.dll wystarczy w zupełności, jeśli tak - konieczne będzie stawianie maszyny wirtualnej.

Co do instalacji - nie zainstalujesz TSK pod 64-bitowym systemem, trzeba będzie najpierw zainstalować go na innym, 32-bitowym, a następnie przenieść pliki np. przez pendrive. Na netbooka trzeba też będzie przenieść obraz płyty (chyba, że wolisz cracki no-CD, ale z tym to już nie do mnie).

Rozdzielczość to nie problem, minimalna to 800*600.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji

EvilDildo
Użytkownik Forum

Post autor: EvilDildo » 23 wrz 2010, 22:57

Chcę grać tylko singla.
Na netbook'u mam system 32 bitowy.
Jak wspominałem nie mam tam napędu dvd, ale używam virtualnego napędu Deamon'a.

Poproszę o linki do najnowszych patchy i tego directa żeby móc uruchomić tą grę. W TPR jest chyba kampania z TSK? Mam jakąś instalkę z rapida.

Dziękuję kolego za tak szerokie i poważne podejście do tematu.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo Knights and Merchants to coś więcej niż gra.. To klimat, piękne wspomnienia i świetna zabawa.

kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Kontakt:

Post autor: kuba11100 » 24 wrz 2010, 14:01

Czyli dla TSK zrobisz takie combo - zrobisz obraz płyty na stacjonarce, przeniesiesz go pendrivem na netbooka, tam zainstalujesz i skopiujesz gotowe pliki gry na stacjonarkę.

TPR zawiera obie kampanie: TSK i TPR.

Linki do patchów są w przyklejonym temacie. Do TPR ściągnij SR2 + ddraw.dll lub SR3 (który zawiera obydwa poprzednie), do TSK tylko ddraw.dll (trzeba go wypakować do katalogu z grą i NIE INSTALOWAĆ wcześniej 1.32 - patch z nią nie działa).
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji

Awatar użytkownika
Karol
Użytkownik Forum

Post autor: Karol » 05 gru 2010, 11:45

Dzięki wielkie Kuba teraz już wiem jak zrobić, żeby KaM odpalał bez problemów na Win7 i lepszych :)

ODPOWIEDZ