Filmy, seriale i programy telewizyjne, które Was urzekły

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zielarz
Użytkownik Forum

Filmy, seriale i programy telewizyjne, które Was urzek&

Post autor: Zielarz » 24 lut 2009, 22:26

Witam,
ponieważ przez "szukajkę" forumową nie znalazłem tematu dotyczącego filmów, seriali czy programów telewizyjnych, postanowiłem takowy założyć.

Spodobał Ci się jakiś film? Oczekujesz z niecierpliwością na kolejny odcinek wybranego serialu? A może oglądasz jakieś show?
Opowiedz nam o tym, zamieść screen i krótki opis.

Żeby nie było, że zamieszczam post z samą prośbą, opiszę film obejrzany wczoraj na "czwórce" (TV4).

"Znamię wojownika"

Obrazek

"Znamię wojownika" to amerykańskiej produkcji film o magii, bitwach z użyciem ostrych bardziej niż brzytwa katan, a wszystko to osadzone w średniowiecznych realiach Japonii. Już samo połączenie Japonii i USA pewnie Was odpycha, ale mimo to film jest godzien obejrzenia. Kiepsko skleconą fabułę ratują piękne krajobrazy, motyw zemsty, i nakręcone z rozmachem sceny walk.

Oczekuję Waszych propozycji.[/img]
Obrazek

Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum

Post autor: Gogoud » 24 lut 2009, 22:46

Jednym z moich ulubionych filmów jest film Stevena Spielberga z 1971 roku.

Tytuł to "Duel", po polsku "Pojedynek na szosie".

Obrazek

Biznesmen David Mann jedzie przez pustynię Plymouthem. Wyprzedza starą ciężarówkę z naczepą.
Po chwili tir wyprzedza Plymoutha i zwalnia, co zmusza Davida Manna do ponownego wyprzedzenia kolosa, czego kierowca tira nie może mu darować.
Rozpoczyna się walka o śmierć i życie głównego bohatera...
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Post autor: Kheli » 24 lut 2009, 23:50

Coś podobnego było, poświęconego gustom już na forum. Ambicje tematu były jednak mniejsze i ograniczyły się do interesujących pozycji z programu telewizyjnego. Czy nie było ogólem czegoś w deseń Twojego tematu? Nie jestem pewien. Trochę rzeczy o gustach się pojawiło i w każdym z tych tematów padało niewiele odpowiedzi (nawet taki temat jak Muzyka zamarł). Z rzadka ktoś czasem do któregoś z nich dopisze. Nie mam oczywiście nic przeciwko temu, że postanowiłeś zagaić z naszą społecznością rozmowę na ten temat gustów. Nie podoba mi się tylko to, że każdy z tych tematów w końcu ląduje hen daleko na kolejnych stronach. A złączyć każdego wątku hobby w jeden temat raczej nie ma co próbować.

Awatar użytkownika
Zielarz
Użytkownik Forum

Post autor: Zielarz » 25 lut 2009, 11:26

Temat podobny... ale jest on poświęcony filmom, które za jakiś czas będą emitowane w TV. Natomiast mnie interesują produkcje, które wzbudziły u polecających silne emocje, dreszcze, strach, śmiech czy płacz. Skoro mamy już dwie propozycje, prosiłbym o nie zamykanie tematu, mam nadzieję, że ktoś się jeszcze dopisze.

"Duel" oglądałem kiedyś w TV, ale szczerze mówiąc, już nie pamiętam połowy akcji.

Teraz coś ode mnie:

"Scarface" (pol."Człowiek z blizną")

Obrazek

Któż o tym nie słyszał... mistrzowska produkcja, po prostu fenomen. Reżyser, Brian De Palma, nie miał pojęcia, że tworzy hit na wiele lat, i że ludzie na całym świecie, którzy nie mieli do czynienia z tamtymi wydarzeniami, będą z zachwytem oglądać ten film.

Produkcja jest na tyle sławna, że powstały na jej podstawie dwie gry komputerowe, i kilkanaście mod'ów do istniejących już gier. Cytaty z filmu można usłyszeć dosłownie wszędzie, jako dewizy życiowe niektórych ludzi, hasła reklamowe czy na napisach na koszulkach.

Film trzeba obejrzeć, by móc nazwać się znawcą kinematografii.

_______
Czekam na kolejne propozycje.
Obrazek

Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum

Post autor: doman100 » 25 lut 2009, 11:52

Ja lubię filmy i seriale fantastyczno naukowe. Ostatnio natknąłem się na film Wideo z Jezusem który nie wiem dla czego tak bardzo mi się spodobał:

Obrazek

Film opowiada o losach pewnego archeologa który natrafia na ciekawe znalezisko. Znajduje szkielet człowieka który najwidoczniej pochodzi z przyszłości ponieważ znaleziono przy nim instrukcję obsługi kamery która jeszcze nie powstała. Z dalszych wydarzeń wynika że przeniósł on się w czasie aby nakręcić najciekawsze momenty z życia Jezusa. Po odsunięciu archeologa od badań próbuje on na własną rękę zająć się tą sprawą.
Westess krutue szaleń

Awatar użytkownika
Dumdas
Użytkownik Forum

Post autor: Dumdas » 25 lut 2009, 19:39

Ja wczoraj oglądałem świetny według mnie film: K-19: The Widowmaker
Obrazek

Akcja filmu opartego na autentycznych wydarzeniach, dzieje się w 1961 roku podczas zimnej wojny. Załoga łodzi podwodnej, K-19, odkrywa, że system chłodzący reaktor nuklearny jest uszkodzony. Bez możliwości połączenia się z innymi rosyjskim załogami, Zetajew i jego zastępca Jenin muszą na bok odłożyć personalne zatargi, by opanować sytuację, która może doprowadzić do wybuchu wojny jądrowej.
Opis ze strony http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=7322
----------------------------------------------------------------------------
Inny świetny film, nie tylko, jak by się mogło wydawać, dla katolików: Karol - człowiek który został papieżem i Karol - papież, który pozostał człowiekiem (2 cz. tego samego filmu oddzielone wyborem Karola Wojtyły na Papieża).

Obrazek
Obrazek

Oba filmy opowiadają o życiu Papieża - Polaka: Karola Wojtyły. Film zawiera b. bogate przesłanie religijne, moralne oraz jest genialnym wręcz źródłem informacji o Janie Pawle II. Naprawdę godne obejrzenia.
Nick w KaM Remake: Argo [PL].

Awatar użytkownika
Zielarz
Użytkownik Forum

Post autor: Zielarz » 25 lut 2009, 21:46

"Wideo z Jezusem" pamiętam, bardzo dobry film, szkoda, że niemiecki (nie przepadam za ich produkcjami).

"Equilibrium"

Obrazek

Film typu "Matrix", choć fabuła o wiele lepsza i nie podobna do "Matrixa".

Opowiada on o losach ludzi po 3. Wojnie Światowej. Ludzie przewidzieli, że czwarta sprawi, iż wyginą, więc by jej zapobiec, poczęli brać lek zwany "prozium", który pozbawia ich negatywnych uczuć, jednak przez spisek "ojca" (ich władcy), pozbawili się również tych dobrych. Kleryk (klerycy to niszczyciele wszystkiego co pozostało po ludziach sprzed Wojny Światowej, tzn. sztuki, muzyki, zabijali także tych nie biorących prozium) John Preston pewnego dnia porzuca prozium, a jego umiejętności obraca przeciwko ojcu, stając po stronie dobra.

Obejrzyj: http://www.youtube.com/watch?v=UCY-thY2QHY
Obrazek

ODPOWIEDZ