Stronghold 3!

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy czekasz na stronghold 3?

Tak
7
37%
Nie
12
63%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Kanonier
Użytkownik Forum
Posty: 48
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:59

Stronghold 3!

Post autor: Kanonier »

Może niektórzy o tym wiedzą ale,dobra.Mowa o serii stronghold,jednej z najlepszych strategii czasu rzeczywistego.Otóż 15 maja Soutch Peak Interactive ogłosiło,iż zostanie wydany Stronghold 3. :D Twórcy zamiast
konstruować własny silnik, postanowili użyć dorobku bardziej doświadczonych firm.Za grafikę odpowiada Vision Engine,którego efekty mieliśmy okazję podziwiać settlersach 7.Do sztucznej inteligencji PathEngine,a za fizykę popularny Havok.Gra ma być wydana w kwietniu 2011 roku.
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Nie czekam na tą grę, nie podoba mi się. No, jedynka była niezła. KaM bardziej mnie wciąga, zresztą i tak już rzadko kiedy na kompie siedzę.
Szkoda czasu.
Wg mnie ta gra nie będzie żadnym hitem, tylko kolejną maszynką go robienia pieniędzy.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

A ja bardzo się zawiodłem na serii Stronghold. W pierwszej części dobijał mnie motyw z upływającym czasem do ataku przeciwnika. Dałoby się to przełknąć gdyby nie fakt, że twórcy tego czasu poskąpili i większość misji przechodzi się w pół godziny (co prawda całej kampanii nie przeszedłem, ale wyciągam wnioski po skończonych około dziesięciu misjach). Samo rozbudowywanie twierdzy jest przyjemne, ale nigdy nie udało mi się umocnić mojej miedzy przed atakiem przeciwnika, na tyle abym był z tego zadowolony.
"Krzyżowiec" był jeszcze gorszy. Fajnie, że w tej części nie tylko czekamy na ataki wroga, ale i sami mamy okazję atakować. Tylko co z tego skoro AI buduje idiotycznie wyglądające zamki. Żałosne...
A w drugą część "Twierdzy" nie grałem... ale z tego co mi wiadomo jest dość marna.
Była chyba jeszcze "Twierdza Legendy", ale o tej szkoda gadać.
A czy jest to jedna z najlepszych serii RTS? Na pewno nie znajduje się w pierwszej dziesiątce... dwudziestce raczej też nie.
Awatar użytkownika
Kanonier
Użytkownik Forum
Posty: 48
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:59

Post autor: Kanonier »

Faktycznie... Może druga część i legendy nie były dobre... :( Ale z dotychczasowych informacji wynika,że że trójka ma czerpać bardziej z jedynki,niż z dwójki.Wiemy już,że czarnym charakterem kampanii będzie Wilk ,którego "zabiliśmy" w jedynce.Będzie też kampania ekonomiczna.
Łącznie obie kampanie mają zawierać 30 misji. :D :!:
Awatar użytkownika
Mati
Użytkownik Forum
Posty: 58
Rejestracja: 17 sie 2010, 16:39
Lokalizacja: Czerwone Królestwo

Post autor: Mati »

Mi się ta gra nie podoba . Więc nie czekam na nią :shock:
Awatar użytkownika
Rycerz
Użytkownik Forum
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2010, 15:48

Post autor: Rycerz »

Ja na nią nie czekam, ponieważ nawet nie znam jej i nie widziałem tej gry,
ale myśle że może być fajna po prawie każda strategia jest fajna. :)
Kampania: Tajemnicza Wyspa
Mapa 10% Skrypty 0%
Awatar użytkownika
Wubek
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 13 maja 2006, 12:00

Post autor: Wubek »

Kampania Jedynki była świetna pod względem dialogów : )

Mechanika gry i wizja artystyczna była dosyć przyjemna, dlatego mam nadzieję, że ten nowy silnik nie zrobi z tego settlersowego tworu(co jak co, ale tamta grafika nie przypadła mi do gustu).

DeBe, nie podoba Ci się AI? Trzeba było spróbować multi, kropka.
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Wiedźmin pisze:DeBe, nie podoba Ci się AI? Trzeba było spróbować multi, kropka.
Nie jestem zwolennikiem gry przez internet. Być może dlatego, że do tej pory zawsze gdy próbowałem takową partię rozegrać moja neostrada nie nadążała (wyjątkiem był KaM).
Awatar użytkownika
fanTSK
Użytkownik Forum
Posty: 103
Rejestracja: 03 cze 2008, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fanTSK »

Stronghold jest moją ulubioną grą zaraz po K&M i Kozakach.
Dlatego głosuję na tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
radd91
Użytkownik Forum
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2007, 12:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: radd91 »

Ja czekam z niecierpliwością na Stronghold 3, nie musi być od razu hitem, żeby się dobrze bawić. Wystarczy, żeby twórcy polepszyli trochę gameplay, i grafikę i będzie git. Z tego co mi wiadomo właśnie tak zrobią (było w którymś z ostatnich CDA)
radd91
ODPOWIEDZ