Islam, ach ten islam!

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Islam, ach ten islam!

Post autor: Kheli »

Czytając artykuły i relacje z ostatnich wzburzeń ludności arabskiej oraz całego tego szumu wokół domniemanego znieważania ichniejszego "proroka" (w wyrazistym cudzysłowie), dochodzę do nieodpartego wniosku, że... że to po prostu granda. Prawdę powiedziawszy, islam nie kojarzy mi się z zupełnie niczym co by było dobre, jednak dzisiejsze doniesienia medialne (ujęte przecie w dość ludzkich ryzach obiektywizmu) przechodzą ludzkie pojęcie, jak bardzo quasi-religijność może zezwierzęcić człowieka. I to nie kwestia trzeciego świata, ale tych ludzi, doprawdy, musi jakaś siła utemperować. I to bynajmniej nie wyższa! Niesamowite, jak w tym nawet nie konserwatywnym świecie pojęcie ludzkości zostaje stłamszone dla realizowania utopijnych (potraktujmy to jako synonim do "krwawych") idei plasujących wymyślonego Boga ponad człowieka i tłamszących uniwersalizm, autonomiczność jednostki. Nie piszę tego jako ateista, gdyż ateistą nie jestem. Ale małe dzieci chodzące w czas australijskich manifestacji z kartkami głoszącymi "ściąć głowy osobom obrażającym Mahometa" po prostu wprawiają w osłupienie. Aż się w zwykłym człowieku budzi zawiść, który chętnie uniemożliwiłby jakiekolwiek praktykowanie islamu na swoich ziemiach, gdyby miał tylko taką moc. Jaka jest różnica między prawdziwym przesłaniem tej religii a dzisiejszymi realiami? Jaka, kurna, jaka!?

Jest jeszcze pewien aspekt. Mnie osobiście w Arabach absorbuje jedna jedyna rzecz. Prozaiczna sprawa, ale jakże refleksyjna. Oni myślą. I chyba to jest najbardziej przerażające.
Głupich można oswoić, okiełznać, przyporządkować, manipulować. A tam... o panie dzieju!
Awatar użytkownika
DawidWarchoł
Użytkownik Forum
Posty: 96
Rejestracja: 27 sie 2012, 00:58
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: DawidWarchoł »

Zdziwił mnie ten fakt, gdyż przez Arabów świat jest zepsuty :x Ale nic na to nie poradzimy, taki los w końcu, czyż nie, Khelak? Albo ten konflikt w Syrii, długo się ciągnie.
NaruT4o
Użytkownik Forum
Posty: 85
Rejestracja: 09 lut 2012, 09:27

Post autor: NaruT4o »

To jest po prostu..Dziwne:D
Awatar użytkownika
Leonid6as
Użytkownik Forum
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2012, 22:05

Post autor: Leonid6as »

W Syrii to się ciągnie bardzo długo i chyba nadal się to będzie ciągnąć.Ale to co mogą zrobić, czyli zabić za to, że ktoś nie wierzy w mahometa to jest niedopuszczalne!
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Khelak, przeczytałem od ciebie "Kurna"? Wow... Cóż, żeby nie off-topować dodam - Islam jest dziwną religią. Dla uzasadnienia podam przykład - u nas, chrześcijan, w religii nie istnieje jakakolwiek dobra strona samobójstwa, pójścia na wojnę itp. A w Islamie jest tak, że to jest złe, chyba, że w imię Mahometa, czyli jak się zabije człowiek tak po prostu to źle, ale jak zrobi to w imię Mahometa to już dobrze? Albo inny przykład. W Koranie jest ponad 3000 różnych zakazów, nakazów itp. I ani jeden z nich nie dotyczy miłości, wszystko to "nie wolno ci" albo "musisz".
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Ciemnozielony pisze:Khelak, przeczytałem od ciebie "Kurna"?
Forum uraczyłem duplikatem tekstu. Oryginał ma bardziej dosadne słownictwo. :D Tam było coś innego. ;)

Islam też uczy miłości. A do tego całej etykiety umoralniających prawideł, postępowań i obrzędów. Od stroju, poprzez zachowanie przy stole po najbardziej elementarne sprawy codzienności.

Afryka północna chce uwolnić się na zawsze spod amerykańskiego jarzma. Może mieć to negatywne skutki.
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Nie jestem pewien, ale z tego co wiem, to nie zawsze był religią nastawioną aż tak ofensywnie, a wszystko się zaczęło od wypraw krzyżowych. Papież pod pretekstem szerzenia chrześcijaństwa i wyswobodzenia Jerozolimy chciał zwiększyć zasięg swojej władzy.
To nie jest wina religii, a jedynie ludzi, którzy nie rozumieją zasad swojej religii. W samym Koranie nie ma słów o zabijaniu niewiernych, a jedynie o ich nawracaniu :!: Podobnie jest zresztą w chrześcijaństwie. Ilu tu mamy narodowców, podających się za katolików, którzy to chcą mieć Polskę czysto rasową? A ponoć chrześcijaństwo jest religią miłości. :coongada::
Kolejnym problemem są protesty. Ja uważam, że oni mają rację. Przez całe życie im się powtarza, że wiara jest najważniejsza, że Mahomet był boskim wysłannikiem. Dla nich obraza Mahometa jest taką samą, jak obraza własnej rodziny, rodziców. Czy jakby ktoś obnażał twoją rodzinę, wyśmiewał się z niej, to byś siedział cicho? Nie wiem. Ja bym za to dał po zębach. :obrazony:
Khelak pisze:Afryka północna chce uwolnić się na zawsze spod amerykańskiego jarzma. Może mieć to negatywne skutki.
Ale Amerykanie to ponoć obrońcy wolności. Jeżeli tak siebie nazywają, to jakim prawem oni ingerują w rządy innych krajów? Nigdy ich obecność nic dobrego nie wróżyła. Po ich misji stabilizacyjnej w Iraku zaczęła się wojna domowa. Nikt nie chce być pod ładzą marionetkowego rządu, a do tego Szyici walczą o niepodległość Kurdystanu. Do wojny w Afganistanie ciągnęli oni Pakistan, który to ma podobny problem z terroryzmem. W Libii też zapanowała wojna domowa. Na plemiennym południu uważa się Kaddafiego za bohatera. Tylko czekać na ich pomoc w Syrii. :glupek:
Khelak pisze:wymyślonego Boga
Trochę konsekwencji w tym co piszesz. Z jednej strony mówisz, że wymyślony, z drugiej piszesz go z wielkiej litery. :wink: Ja jestem wyznawcą teorii, że żydzi, chrześcijanie, muzułmanie, karaimi, czy bahaiści mają tego samego, wspólnego Boga.
Ciemnozielony pisze:u nas, chrześcijan, w religii nie istnieje jakakolwiek dobra strona samobójstwa, pójścia na wojnę
Otóż istnieje taka forma "dobrej wojny". W chrześcijaństwie jest nawet nie zezwolenie, a obowiązek ochrony swojego kraju. W tym przypadku ponoć wszystkie zabójstwa mają być wybaczone.
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

No, no- taki temat na forum o grze komputerowej? ;)

Ale ok- nawiązując do tego co napisał ;) : nie zgadzam się z przyznawaniem racji Muzułmanom- wykorzystywanie religii jako usprawiedliwienia dla gróźb, morderstw i terroru jest bluźnierstwem samym w sobie. Żadna religia (w oryginale) nie zachęca do zabijania albo dyskryminacji wyznawców innych kultów. Z drugiej strony- takie postawy to nie jest wyłącznie domena Islamu. Rzecz w tym, że tam jest to masowe, a u nas przejawy fanatyzmu przejawiają się tylko u jednostek...
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Cholera mnie zawsze bierze jak w wiadomościach pokazują "wiarę" muzułmanów. Jest 2012 rok, a te dzikusy (no sorry, ale jeśli ktoś się zachowuje jak dzikus to powinien być uważany za dzikusa... oczywiście nie twierdzę, że każdy wyznawca Allaha zasługuje na to miano) mentalnie tkwią jeszcze w średniowieczu. Mordują chrześcijan jak zwierzęta (odcinanie głów "niewiernym" itd.), a jak jakiś amerykański kretyn zacznie naśmiewać się z ich boga, to wielkie oburzenie. Ta religia jest chora! Z drugiej strony co się dziwić skoro nawet ich kapłani często robią im wodę z mózgu, bo sami nie potrafią dobrze zinterpretować koranu.
Awatar użytkownika
DawidWarchoł
Użytkownik Forum
Posty: 96
Rejestracja: 27 sie 2012, 00:58
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: DawidWarchoł »

No cóż, Koran spisano bardzo dawno temu i nie za bardzo ta interpretacja im wychodzi.Te Arabskie psy (za przeproszeniem) wiecznie znajdą jakiś pretekst żeby się o coś kłócić, napierdzielać, gdyż oni psują nasz świat :x Masz rację, DeBe, mnie też to wkurza, a poza tym te konflikty w arabskich państwach (wg mnie) to podpucha dla nas, ponieważ przylecą z innego państwa zdusić ten konflikt, a on bardziej narasta jak nie dadzą rady, czyż nie tak?
ODPOWIEDZ