Co przeszkadza wam w K&M

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

W Remake denerwuje mnie także celność wież... rozumiem, że mogą nie trafić, kiedy oddziały wroga są w ruchu, jak np. konie, ale jeśli jazda stoi to zdarzyło mi się sporo razy, że nie trafiały o.O Pijany rekrut czy jak? No i zdecydowanie lancerze są za słabi.. Luki zrobił test 15 lanc na 15 lekkiej jazdy i 3-krotnie wygrała jazda tracąc czasem połowe a czasem mniej woja... 2 lance też nie mogą wygrać z 1 ciężką jazdą, a nawet sam oddział ciężkiej konnicy pokonuje pikinierów... głupie to :shock:
Awatar użytkownika
Obserwator
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2013, 20:02
Lokalizacja: Lubelskie

Co przeszkadza wam w K&M

Post autor: Obserwator »

Ośmieliłem się sprawdzić. Wynik: jazda walcząc ze szturmem 1 vs. 1 ma takie same szanse wygrania jaki przegrania, zaś kiedy walczy z pikami lub lancami, zdecydowanie częściej przegrywa. 9 vs. 9 jazda zdecydowanie częściej wygrywa ze szturmem, choć nieco gorzej sobie radzi, ale i tak wygrywa z barbarzyńcami. Jeśli chodzi o lance i piki, to jazda przegrywa za każdym razem. Próbowałem formacją 3x3 vs. 3x3 oraz wszyscy ustawieni do siebie czołem. Jeśli chodzi o pikinierzy vs lekka oraz lacerzy vs ciężka, to pikinierzy wygrywają bez strat, a ciężka ze stratą 2-3. Jak wy to sprawdzaliście że wam wychodzi tak, jak wychodzi :smiesne: ?
Prawda światłością życia
Awatar użytkownika
Edward Arald IV
Użytkownik Forum
Posty: 197
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edward Arald IV »

Mnie denerwuje to gdy oddział wrogich łuczników podchodzi do moich strzelców i ich rozwala a moi ludzie nic nie robią tylko stoją i patrzą jak 10 mężnych brązowych rozwala im szyki.
________________________________________________________________
No Comment
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

- brak katapult
- brak balist
- brak wszystkich budynków z TPR


K&M R. Powinien być Remakiem TPR też. Dlaczego? Dlatego bo te dwie gry prawie się niczym nie różnią. Równie dobrze mógł (TPR) być wydany jako dodatek (bezpłatny) ponieważ co on zawiera takiego '? Nic, drobne usprawnienia. Szału nie ma. Wydając Remake z niektórymi funkcjami z TPR i mówiąc że jest tylko Remake TSK to po prostu skandal.

Skoro robimy remake TSK to nie dodawajmy min. wędkarza i przyspieszenia czasu :)
Ostatnio zmieniony 25 maja 2013, 12:04 przez janosiczek, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

To jest Remake TSK, nie TPR. ale zgadzam się. Autorzy powinni bardziej słuchać fanów, zamiast wywalać to, co im się nie spodobało.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

;) pisze:To jest Remake TSK, nie TPR. ale zgadzam się. Autorzy powinni bardziej słuchać fanów, zamiast wywalać to, co im się nie spodobało.
poprawiłem
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Mnie tam się podoba fakt, że twórcy wywalili gorszą część TPRa. O to chodzi w Remaku, aby poprawić oryginał, a nie zrobić jego identyczną kopię. Bo drążąc tym torem, jeśli wg was twórcy mają przywrócić katapulty i balisty, które wyraźnie niszczyły balans i przyjemność z gry, to powiem wam, że powinni także przywrócić wszystkie bugi z TSK i TPRa. Argument jest dokładnie ten sam, więc ludzie! :zamurowany:

Nie zapomnijcie tylko, że autorzy słuchają graczy, ale nie są ich marionetkami. Wszystkie pomysły logicznie rozważają, a jeśli dany okaże się za nie korzystny dla gry, to odrzucają go. A argumenty przeciw balistom i katapultom są bardzo silne, więc nie macie co liczyć że tak po prostu zostaną one wrzucone do gry.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Duże obrażenia, przy małej żywotności i olbrzymich wymaganiach. No rzeczywiście, balans byłby całkiem rozwalony. No i idąc twoim tokiem myślenia, to powinni powywalać też rybaka, bo z kolei według mnie to jest zbyt duże ułatwienie. Takie sam tok myślenia.
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Jednostka nie musi być OP pod każdym względem aby niszczyć balans. Owszem, machiny wojenne są powolne i mają małą żywotność. Ale co z tego, skoro nie liczy się to w obronie? Nie nadają się one do podróży na długie dystanse, ale do fortyfikacji gracza dojadą bez problemu. A co z tego, że padają na jeden cios... Jeżeli przeciwnik zginie zanim do nich dotrze? A jest tak w 90% przypadków.

Natomiast co do rybaka - wiem że próbowałeś powtórzyć to co ja powiedziałem, ale nie wyszło ci. :d Jakby nie patrzeć, równie dobrze można walnąć staw z rybkami co więcej kiełbasy do spichrza.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Piko pisze:A co z tego, że padają na jeden cios... Jeżeli przeciwnik zginie zanim do nich dotrze?
Tak trudno wysłać dwóch kuszników na machinę?
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
ODPOWIEDZ