Komentarz do wyborów i dyskusja nad przyszłością Polski

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Komentarz do wyborów i dyskusja nad przyszłoś

Post autor: Sir Feliks »

Panowie, więc jak oceniacie wybory?
Sam głosowałem na:
Pierwsza tura: Kukiza
Druga:Nie głosowałem ale chciałem głosować na Dudę.

Niestety zbyt dobrze się nie przygotowałem do wyborów i nie zapoznałem się z biografią kandydatów. Jednak uważałem, że Kukiz jako prezydent może coś zmienić, a raczej zacząć pewne zmiany. Jednak doszedł do władzy Duda, nie jest źle i myślę, mimo iż POPis jest i tak złym rozwiązaniem... to lepiej ten PiS. Boli mnie to co się odpier...nicza w naszym kraju.

Szczerze mówiąc, moim zdaniem nie było na tyle dobrego kandydata by bił innych na głowę.
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Pierwszy Kukiz, bo w istocie jest pewnym powiewem świeżości i nie obiecywał gruszek na wierzbie (w mojej opinii jego propozycje były lekko ryzykowne, ale wykonalne). Drugi Duda, bo po pierwsze: Bredzisław miał swoje 5 lat i na palcach jednej ręki można policzyć korzystne dla nas decyzje które podjął, pewnie tylko dlatego że nie dosłyszał co mu podpowiadał "sufler" zza pleców. Po drugie, jest to człowiek zbyt nierozgarnięty jak na najwyższe stanowisko RP, wstyd mi było gdy słuchałem o jego wybrykach na publicznych wystąpieniach w Polsce, a co gorsza- za granicą. Duda, pomimo że również bredzi do rzeczy i obiecuje niemożliwe, prezentuje się lepiej przynajmniej pod względem kultury osobistej, ale i jego elekcja wyrywa część władzy PO, co zaskutkuje prawie na pewno blokadą niektórych głupich ustaw w przyszłości, gdzie Komor był zwykłą marionetką w rękach rządu i podpisywał co mu pod nos podłożą.

Teraz tylko czekać na Kukiza aż stworzy coś ciekawego i jesienią powinniśmy mieć jeśli nie drugą, to trzecią siłę (A może i pierwszą? :) ) w sejmie.
Awatar użytkownika
Mateos
Użytkownik Forum
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2010, 22:26

Post autor: Mateos »

Co do Bredzisława, polecam książkę Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego"

Jeden z wywiadów z autorem: https://www.youtube.com/watch?v=zWhVc7YO4Jg
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

W pierwszej turze głosowałem na Brauna. Inteligentny, wie jaka jest rola Polski w ówczesnym świecie i zgadzałem się chyba z nim najbardziej.

Na drugą turę poszedłem, ale oddałem głos nieważny. Żaden kandydat mnie nie przekonał. Liczyłem na to, że Duda czymś mnie zachęci, ale tylko z dnia na dzień mnie odpychał. Straszny socjalista z niego, jak z resztą z całego PISu. Na Bronka nie głosowałem, miał swoje 5 lat, przyniósł wstyd, a przede wszystkim brak własnego zdania tak bardzo mnie u niego raził.

Jednak cieszę się, jak się stało. Duda to świeży człowiek i miejmy nadzieję, że będzie trochę lepszy od Komorowskiego. Czekam na jesień. Mam nadzieję, że NowoczesnaPL nie namiesza ludziom w łbach, bo to Platforma Obywatelska wersja 2.0. Niby nowa partia, ludzie pomyślą, że coś nowego, nowy wybór przychodzi (przecież nie zagłosują na Narodowców czy Korwinistów), a tu tylko chodzi o to, żeby ludzie z Platformy nadal trzymali się stołków. Ostatnie sondaże pokazują, że partia Kukiza jest na drugim miejscu (co mnie trochę cieszy), a Platforma spada. Właśnie po to powstaje NowoczesnaPL, by PO nadal zasiadało w sejmie pod inną nazwą partii. Uważajcie.
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Przyznam się szczerze, że w II turze zagłosowałem na Dudę. Nie do końca zgodne to z moim światopoglądem, ale jednak. Choć tutaj bardziej wypadałoby powiedzieć, że głosowałem przeciwko Bredzisławowi. Temu panu trzeba było podziękować, bo kilka lat więcej rządów PO i... nie byłoby po co i na co głosować w tym kraju. Swoją drogą, to mocno mnie nosiło na wyjazd za granicę po studiach, ale pożywiom, uwidim.
Robi29 pisze:Jednak cieszę się, jak się stało. Duda to świeży człowiek i miejmy nadzieję, że będzie trochę lepszy od Komorowskiego. Czekam na jesień. Mam nadzieję, że NowoczesnaPL nie namiesza ludziom w łbach, bo to Platforma Obywatelska wersja 2.0. Niby nowa partia, ludzie pomyślą, że coś nowego, nowy wybór przychodzi (przecież nie zagłosują na Narodowców czy Korwinistów), a tu tylko chodzi o to, żeby ludzie z Platformy nadal trzymali się stołków. Ostatnie sondaże pokazują, że partia Kukiza jest na drugim miejscu (co mnie trochę cieszy), a Platforma spada. Właśnie po to powstaje NowoczesnaPL, by PO nadal zasiadało w sejmie pod inną nazwą partii. Uważajcie.
Pozwolę się nie zgodzić z określeniem, że NowoczesnaPL to PO 2.0, bo... NowoczesnaPL to AWS/Unia Wolności 3.0, tak jak PO było wersją 2.0 powyższych. A nie ma większych sk[ocenzurowano]synów w Polsce po '89, jak te solidaruchowe mordy z AWS.
Lista dokonań gości zarówno z tej partii, jak i jej kryptonastępczyni jest dłuuuuga, choćby reforma szkolnictwa, która szkolnictwo to w ciągu 16 lat skutecznie położyła.
Ci goście powinni za te "dokonania" polecieć na szafot, a tymczasem miewają się aż za dobrze (patrz - Tusk, czy "Praca za 6k to frajerstwo" Bieńkowska). No ale leming i tak na nich zagłosuje, bo zastraszony radykalizmami.
Crimson (king) Michailoff
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

A znacie to?
http://infonurt3.com/index.php?option=c ... &Itemid=56

http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php ... zydowskich

Tak naprawdę jesteśmy pod rządami żydów. Znajdziecie tu prawie każdą mordę widoczną na codzień w tv. Wniosek? Bez prawdziwej rewolucji się nie obędzie bo nasza demokracja jest złudzeniem. Każdy z ekipy rządzącej bez wyjątku musi zniknąć, nawet JKM którego uwielbiam. Miejsca po nich muszą zająć ludzie, którzy udowodnione będą mieli całkowicie Polskie korzenie do 5 pokolenia wstecz+ czystą historię rodu (brak związków z sowietami, władzą PRL i niemcami), lub... mamy też opcję skupienia władzy w jednych, silnych rękach.
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Co do władzy w silnych rękach, czasem wystarczy kupić takową osobę (lub zamordować) by skutecznie zachwiać (przynajmniej zachwiać) państwem. Jednak pomysł niegłupi. Też mnie przeraża ta zaraz żydowska, problem w tym, że nie każdego rozpoznasz. Gdzieś jeszcze inną listę widziałem, nie pamiętam adresu. Viking, chciałbym jakiś ruch stworzyć wokół którego można by prawdziwych Polaków skupiać, nie mam jeszcze pomysłu jak zacząć. Może warto spróbować coś działać bo musimy ten kraj w końcu wyzwolić, w II RP udało się stworzyć podwaliny dobrze funkcjonującego państwa. Takich ludzi nam trzeba... ale ich mało - elita wybita, a nowa inteligencja w znaczny sposób stłamszona przez system edukacji...
Tak naprawdę od czasów II wś nie mamy suwerennego państwa.
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Taką mamy rzeczywistość, zatem Feliksie- z chęcią wsparłbym inicjatywę Twojego pomysłu :)

A co do wywodu: jedna osoba czy więcej- jak wiemy z historii współczesnej, w każdym wypadku wystarczy jeden samolot do zachwiania krajem. Nic na to nie poradzisz. Jednak jedna osoba nadal jest w stanie zadziałać więcej niż cały sejm. Kiedyś na wydanie odpowiedniego polecenia/ rozkazu decydującego o losach świata wystarczyło 5 minut. Dziś jedna durna ustawa przechodzi latami. Co więcej, robimy nawrót do demokracji szlacheckiej- klasa wybranych decyduje za bydło którym jest naród. Ba, wykazuje, że dla niej liczy się zysk liczony w PLN. Nie zmienia to faktu że demokracja bezpośrednia byłaby jeszcze gorsza w naszym przypadku. Przykład Szwajcarii jest tu wyjątkiem- ma inną historię i przez tysiąc lat tamtejsza ludność była pod wpływem innych wzorców i kultury. Nasz naród zwyczajnie ewoluował w inną stronę i ciąganie go siłą w stronę zachodu jest nienaturalne i bezcelowe. A jakie buractwo potrafimy mieć w naszych szeregach- każdy dobrze wie :)

Konkluzja: Zwyczajnie nie dojrzeliśmy do demokracji. Mało który kraj do niej dojrzał. Jeśli Szwajcaria nie jest jedynym.
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Przed tymi wyborami byłem niczym chorągiewka. Miałem kilku kandydatów, na których chciałem oddać głos. Tanajno, Kukiz, Komorowski, Kowalski, Korwin. W takiej kolejności.

Tanajno był dla mnie naturalnym wyborem z racji mojego poparcia dla Demokracji Bezpośredniej. Niesamowicie mnie ciekawi jak by sprawdził się w tym kraju ustrój na wzór Szwajcarii. Niestety przyszła debata i ten człowiek kompletnie mnie nie zainteresował swoją osobą. Powtarzał tylko w kółko farmazony o obaleniu obozu władzy, o zmianach. No i najważniejsze - za swoją największą zaletę uznał swoją całkowitą niewiedzę na temat polityki. Co jak co, ale prezydent mimo wszystko jakieś pojęcie mieć powinien.

Kowalski z kolei to kompletnie przeciwny przypadek od poprzedniego. Przez cały czas byłem przekonany, że jego kandydatura to są czyste jaja. Wszystko jednak zmieniło się wraz z debatą. Gość naprawdę gadał z sensem. Zdawał się być człowiekiem ogarniętym, co wydało mi się czymś dziwnym, zważywszy na jego typowo dresiarski wygląd. Dlaczego jednak na niego nie zagłosowałem? Powody mam dwa. Pierwszy - wykształcenie. Jako jedyny ze wszystkich posiadał jedynie podstawowe. Za dużo znam ludzi, którzy rzucili szkołę przedwcześnie, abym uwierzył w cuda. Drugi - Ruch Narodowy... Za daleko mi do ich poglądów.

Komorowski... Jeszcze na kilka tygodni przed wyborami myślałem o zagłosowaniu na niego. Uważałem, że może i jaj nie ma, ale jest przynajmniej stabilnym wyborem. Odrzucił mnie jednak tym, że ot tak olał debatę i stwierdził, że przed drugą turą konfrontacji nie będzie robił. Potem jednak co odstawiał po przegranej w pierwszej turze utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie jest on najlepszym wyborem.

Z Korwinem z kolei to w ogóle dziwna historia. Jednego dnia potrafi we mnie budować nadzieję, że jest dobrym wyborem, aby zaraz pieprznąć coś takiego, że zastanawiam się czy nie zwariował. Nie ufam mu. Tyle.

Ostatecznie głos oddałem na Kukiza. Nie jestem do końca przekonany do idei JOWów. Nie mniej uznałem go za najmniejsze zło...

Braun natomiast to dość ciekawy człowiek. Oszołom, ale ciekawy. Uznawany jest za durnia, pomimo tego, że mówi głośno to, z czym wielu się zgadza. Chociażby dosyć znana jego wypowiedź na temat Windows 8 . Czymś oczywistym jest, że wielkie korporacje zapisują nasze ślady działalności.
Nie mniej stał się on obiektem żartów.

Na drugą turę nie poszedłem. Z prostego względu - uznałem ją za farsę. Do wyboru miałem dwóch ludzi, których nie trawię. Swój "obywatelski obowiązek" (medal z kartofla, kto w ten sposób nazwał wybory...) spełniłem głosując w pierwszej turze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Uważam, że Komorowski miał zbyt wiele czasu jak swoją kadencję. Nic dobrego nie zrobił, tylko podpisywał jak leci.
Mam nadzieję, że na jesieni nikt się nie nabierze na NowoczenaPL czy platforma bis czy unia wolności czy jakkolwiek.

Co do Brauna, jedno jest pewne - rację z tym kondominium. To mnie przeraża co tu się odpieprza.
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
ODPOWIEDZ