Podstawy języka polskiego

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Ta... patriotyzm. Za język ojczysty by zginął, a zarzuca pochlebstwa tym, którzy za homo-rodziną obstają.
To jest ta chora rzeczywistość. Każdy przerobi słowo 'patriotyzm' wg własnego uznania. Ba... ! Żeby tylko to... wszystkiego kontekst poprawia się na własną korzyść.

To jest postęp, lenistwo, wygoda a nie żaden patriotyzm !

Albo jedno albo drugie. Albo się jest patriotą albo nie.

Dbasz o język nazywając się patriotą, a co z resztą spraw ?! Reszta Cię nie dotyczy? Bo co? Bo wygodniej ?
Awatar użytkownika
Edward Arald IV
Użytkownik Forum
Posty: 197
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:07
Lokalizacja: Polska

Post autor: Edward Arald IV »

Bo_co
Chciałbym żebyś wiedział iż pochodzę z kulturalmej, patriotycznej rodziny.
Rodzice moi nauczyli mnie że ważne jest to jak mówisz i co chcesz przekazać
w wypowiedzi. Mój kościół (nie jestem katolik) przekazał mi z kolei uprzejmość
Jak dorosnę zamierzam płacić podatki i być przykładem dobrego obywatela:
-wybory
-podatki
-język
-kultura
-szacunek do przodków i historii
- brak "Buków, honoru i Ojczyzny" chodzi tu o "patriotów" niszczących mienie na jedenastego listopada.
Mimo że w tym tekście roi się od błędów, chcę żebyście wiedzieli że nie warto wyzywać ludzi od homoseksualistów czy chorych psychicznie (idiota kretyn dureń), w ten bowiem sposób nie obrazicie obrażanego, lecz osobę chorą na idiotyzm na przykład.
Międzynarodowy ruch przywrócenia machin oblężniczych - M-RP-MO
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Nikogo nie wyzywam. Nie mam nic do homoseksualistów, zawsze byli i to jest normalne.
Z tym, że.... Skoro jesteś patriotą i cenisz sobie historię, powinieneś wziąć na uwagę fakt, że model rodziny zanika... Gdzie tu niby tradycja, gdzie historia... wygoda.. wygoda ponad wszystko ! Bzdura.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Bo_co pisze:Nie mam nic do homoseksualistów, zawsze byli i to jest normalne.
Fałsz wyziera z każdej twojej literki. :)
Tradycja ma służyć ludziom, nie człowiek tradycji. To raz.
Dwa - tradycja są to wybrane obyczaje, które lata temu w jakiejś społeczności zostały, ot tak, obrane za właściwe (a co to oznacza? - sprawdzone, przetestowane, z metką gwarancji... jest jeszcze tyle rzeczy, które wypada dzisiaj sprawdzić); ale prawdziwa tradycja jest tradycja tylko wtedy, jeżeli ewoluuje wraz z człowiekiem i jego racjami. Trudno trzymać się kurczowo i bezpretensjonalnie założeń przodków, którzy nie stykali się z dzisiejszą problematyką. Tradycją trzeba umieć się posługiwać. Jeżeli jeden jakikolwiek człowiek miałby zostać stłamszony, bo "tak nakazuje tradycja", to czy nie pora jej zmienić? Dobre potrzeby jednego człowieka stoją wyżej od setek lat robienia czegoś jak gęsi idące w sznurku i nie pytające: "a dlaczego tak jest"? Tak jak ze słowem - Polacy nie gęsi, swój język mają. I pora wybijać się z każdej konwencji czy utartych wzorców, które... są nieco przeterminowane. A to dlatego, bo nie ma w nich miejsca dla całego szyku rzeczy zupełnie nowych, niekoniecznie muszących być z założenia złymi. To jest ten lęk - co nowe, nieznane jest od razu złe i straszne. Z każdym wynalazkiem człowieka tak było. A potem wchodziło w życie, wchodziło w krew i szafa gra. Z naturą ludzką też tak jest i pora to zauważyć.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Kheli pisze:
Bo_co pisze:Nie mam nic do homoseksualistów, zawsze byli i to jest normalne.
Fałsz wyziera z każdej twojej literki. :)
Nie wydaje mi się... Co prawda kiedyś pojawiło się po prostu więcej dziwnych argumentów z mojej strony.
Kheli pisze:Tradycja ma służyć ludziom, nie człowiek tradycji. To raz.
Ale człowiek ma stać w obronie historii i racji przodków !
Tradycja jest jedna, narzucona - no trudno, ale jest niezmienna. Można stworzyć nowe tradycje, ale nie można zmienić już istniejących.

Kheli pisze:Tradycją trzeba umieć się posługiwać. Jeżeli jeden jakikolwiek człowiek miałby zostać stłamszony, bo "tak nakazuje tradycja", to czy nie pora jej zmienić? Dobre potrzeby jednego człowieka stoją wyżej od setek lat robienia czegoś jak gęsi idące w sznurku i nie pytające: "a dlaczego tak jest"? Tak jak ze słowem - Polacy nie gęsi, swój język mają.
Dobro jednostki nie stoi ponad wszystko, liczy się ogół. Zdaję sobie sprawę z tego, że świat ma zwykłego człowieka takiego jak ja gdzieś, więc dlaczego miałby się Tobą przejmować ? ? ?

"[Pon 18:38] Edward Arald IV: a co mnie może obchodzić tydzień twojego życia?"


Od setek lat było tak samo... Byłi sobie homo i nikomu to nie przeszkadzało... teraz im się tyłkach przewraca, mniejszość narzuca poglądy, ideologie, styl życia większości, która tego nie akceptuje.
Nie może być tak, że skrajność stanie się medium. "często powtarzane kłamstwo staje się prawdą", dzięki chorej i trwającej propagandzie bzdur wszystko można wmówić. Już wiadomo, że 'pederasta' jest zdrowy a zeofil czy pedofil jest chory... Z jakiej racji ? Zaraz zaczną się upominać, że skoro tolerancja jest, to niech ich też dotyczy.
Powtarzam i powtarzać będę, marchewka to warzywo, a nie owoc !!! prawda nie musi być wygodna i korzystna ekonomicznie. Wszystko nakręca się pod swoje racje... Równie dobrze patrząc na zieloną ławkę, dałbyś radę wmówić komukolwiek, że jest czerwona.


Kheli pisze: I pora wybijać się z każdej konwencji czy utartych wzorców, które... są nieco przeterminowane. A to dlatego, bo nie ma w nich miejsca dla całego szyku rzeczy zupełnie nowych

Nic nie jest przeterminowane, homo zawsze byli tolerowani (na swój sposób) sprawa skrajna lecz naturalna, nie zmieni to faktu, że oburzenie społeczeństwa na adopcję przez homo dzieci jest NATURALNE ze względu na biologie. Sam nie wiem, dlaczego oni tego nie rozumią....
Uważam, że mniejszość nie ma prawa kwestionować wzorców i tradycji narodu. To jest demokracja, jeżeli komuś się nie podoba ustrój, niech rząd obali... no wtedy go nawet poprę :)

Na siłę chcesz zmieniać świat, nie odkrywać, lecz zmieniać. To jest złe.

"natury się nie poprawia"
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Po prześledzeniu waszej dyskusji ośmielę się poprzeć Boco (Nie to, że nigdy tego nie robiłem, ale tu wyraźnie widać kto ma głowę na karku, bez urazy Khelbenie :) ). Jak przedmówca zwrócił już uwagę, dbasz Khelu o pismo i jego tradycję jednocześnie popierając (dosłownie) niszczenie naszych zwyczajów i tradycji. To że są stare nie znaczy że trzeba je zastępować.

Co się tyczy istoty ideologii, powiedziałbym nawet że to dwie zupełnie równoległe i równoprawne w świecie obozy z których, według prawych, to jedno jest lepsze, dla lewych zaś to drugie. Właściwie nie potrafię racjonalnie określić co określa czy są dobre czy złe, to po prostu kwestia prywatnej moralności. Zatem otwarcie mówię- nie mam pojęcia dlaczego cenię sobie bardziej tradycję i prawicowe ideologie, tak po prostu wierzę. Nie znaczy to jednak że toleruję lewackie myślenie :mrgreen:
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

1 odważny to przeczytał ! Masz chłopie cierpliwość :P
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Liczę na piwo :smiesne:
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Ja też to czytałem :mrgreen:
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

To wbijaj na Poznań, niejedno postawię po sesji !
ODPOWIEDZ