Podstawy języka polskiego

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Podstawy języka polskiego

Post autor: Rafael_5000 »

Najpierw napisałem się 40 minut, żeby chwilę później przez przypadek natknąć się na gotowy poradnik (w linku).

Najczęściej popełniane błędy:
Podstawy podstaw języka polskiego.
(niech każdy przeczyta w wolnej chwili, proszę)

A ja dodam jeszcze od siebie - pamiętajcie:
- żyjemy w Polsce, mówmy i piszmy po polsku
- ALT nie gryzie
- książki nie gryzą
- dysleksja to zaburzenie poprawnej nauki
- dysleksja nie jest chorobą nieuleczalną (podobnie jak lenistwo :])
- na dysleksję choruje ok. 10% uczniów (reszta to lewe papiery)
- ulegając modom językowym w sposób niekontrolowany stajesz się kapustą
- jeśli chcesz się buntować, pisz poprawnie (aktualnie panuje stwierdzenie, że brak ortografii i diaktryki to wyraz buntu, jednak czymże to jest jeśli wszyscy 'buntują się'?)
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Hah... Bardzo interesujący temat. Nie sądzę jednak, żeby ktoś się do niego ustosunkował :D, ale mam taką nadzieję.
Awatar użytkownika
Rasti
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:44
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Rasti »

No ciekawe czy to pomoże...
Pozdrawiam Rasti
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Jak się nie ustosunkuje, to dostanie po głowie, i tyle :D.
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Khelben pisze:Jak się nie ustosunkuje, to dostanie po głowie, i tyle :D.
Dostanie warna, a później bana, ma się rozumieć? Jak tak, to bardzo dobrze! Trzeba do tego zrobić skrót na forum i zamieścić linka w regulaminie... Osobiście pomysł popieram w 100%! Dysleksja jest uleczalna, chyba, że ktoś ma lewe papiery i jest leniwy. Ja akurat dysleksji nie mam, co chyba widać ;). Niestety, nasze forum to wyjątek, jeśli chodzi o ortografię, itp. itd... Książki czytać warto, zwłaszcza, że teraz nie musimy wynosić wielokilogramowych tomów z biblioteki, bowiem część utworów można czytać na komputerze (te, których autorom co najmniej 70 lat temu się zmarło), a w internecie znajdziemy całą masę słowników i tłumaczy... Jednak nic nie zastąpi starego, poczciwego tomu... Alt nie gryzie, Shift gryzie, chyba, że mamy napisać nazwę własną, albo piszemy nowe zdanie. Sam tekst jest długi,ale bardzo dobry. Jednak który DN przeczyta choć 1 stronę? Ten, co dostanie 6-miesięcznego bana? Albo co innego? Cel szczytny! Ale to będzie trudne! Ale ja postaram się pomóc, jak będzie taka potrzeba!
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Ja mam dyslekcje :lol: ,ale i tak pisze dobrze??? inni we forum gorzej :mrgreen: .Ten temat też popieram na stówe (100%) :D


// Poprawnie (pomijając składnię i styl) brzmiałoby tak:
// Ja mam dysleksję, ale i tak piszę dobrze. Inni na forum gorzej. Ten temat też popieram na stówę.
// Plus za starania.
// Rafael_5000
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Dobrze to może nie, bo w tym zdaniu też byki waliłeś. Ale ważne ,że da się czytać.
Awatar użytkownika
Wubek
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 13 maja 2006, 12:00

Post autor: Wubek »

Stawiam 5:1, że prawie nikt nie przeczyta tego poradnika...Ważne jest tylko to, co ty napisałeś, krótkie i treściwe. Zresztą i tak to nic nie zmieni, będziecie mieli tylko powód do używania swojej władzy i tyranizowania* użytkowników ^^ Nigdzie nie widziałem, żeby moderatorzy poprawiali błędy, ale cóż, nie wtrącam się...


Brawo za inicjatywę!
*Tyranizowali na swój sposób...
Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum
Posty: 1053
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:40
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Duch »

Nigdzie nie widziałem, żeby moderatorzy poprawiali błędy, ale cóż, nie wtrącam się...
To było pierwsze forum, na którym coś takiego zauważyłem, ostatnio znalazłem też drugie, ale...

Przeczytanie poradnika nie zmieni przyzwyczajenia (alt jest "be" ;)), ani tym bardziej braku znajomości ortografii. Jeśli ktoś nie zechce, to nikt go nie przymusi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

A właśnie, że zgodnie z regulaminem przymusi. Ale tylko tych, co są zdrowi, albo są "dys" dzięki lewym papierom. Chcemy przecież forum, gdzie dyskusje będą toczone na wysokim poziomie. Ale jeśli ktoś faktycznie jest "dys", to nic to nie zmieni. Ale widzimy starania niektórych użytkowników. I to jest bardzo dobre. In plus! Ale... Wiedźmin niestety ma rację. Niestety nic na to nie poradzimy. Ale staraniami może choć kilku(nastu) "zdrowych" uczniów przekonamy.
Crimson (king) Michailoff
ODPOWIEDZ