Witamy na (prawie) nowym forum! / Welcome!

Pojawiają się tu informacje istotne dla funkcjonowania Forum. Zapraszamy do przeglądnięcia od czasu do czasu.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Witamy na (prawie) nowym forum! / Welcome!

Post autor: kuba11100 »

No dobra, serwer jest nowy, forum w dużym stopniu takie samo :)

Dzięki zmianie byłem w stanie wprowadzić lepsze zabezpieczenia przed botami spamującymi. Tak, po wielu miesiącach rejestracja nowych kont znowu odbywa się normalnie, bez konieczności powiadamiania mnie ani czekania kilku godzin lub dni na aktywację konta. Również kilka zbanowanych serwerów pocztowych zostało usuniętych z listy.

Zmienił się też shoutbox - od teraz odświeża się w czasie rzeczywistym.

Operacje przenoszenia forów zawsze są skomplikowane i mogą się wiązać z problemami. Tak było i w tym przypadku. Prosiłbym o zgłaszanie wszelkich napotkanych problemów związanych z działaniem forum, w tym niewyświetlających się emotikon, niedziałających tagów quote czy img, "krzaków" i znaków zapytania zamiast liter, problemów z zalogowaniem się czy rejestracją, brakujących postów, reklamy (ma ich nie być!) itp.

Na chwilę obecną nie działa jeszcze wyszukiwarka.

Pewnie też wielu z Was zastanawia się, co to za adres. Jest to tymczasowa lokalizacja; niestety, w tej chwili nie mam żadnej kontroli nad Sztabową domeną.

Życzymy miłego pobytu na nowym forum!


---------------

We have moved the forums to a new server and were finally able to deploy new protection against spam bots. It also means that new accounts are now activated automatically and some e-mail servers have been unbanned.

We also added a new shoutbox, updating messages in real time.

Please report any problems you encounter on the new forums, including encoding bugs, broken tags and inability to log in (right now the search engine is not working, we are aware of it).
Ostatnio zmieniony 29 sie 2017, 23:53 przez kuba11100, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Kibicuję! Brawo Ty! :)

Z drobnych usterek, pole tekstowe shoutboxa (te z lewej) posuwa się razem tesktem po prawej. Nie jest mi wiadome czy tak miało być.
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
Narya
Użytkownik Forum
Posty: 138
Rejestracja: 29 gru 2007, 14:34

Post autor: Narya »

Czy strona również zostanie przeniesiona i zaktualizowana?

Generalnie mam wszystko ze strony zarchiwizowane. Sam przygotowuję własną stronę o KaM w oparciu i na podstawie o materiały z portalu (bardzo ułatwiają).

Mogę wszystkie materiały wrzucić na wordpress i ustalić stronę podobną do knights sztab albo o innej nazwie (płatnie) jeśli jesteście zainteresowani (jeśli nie to nie, zrobię po prostu własny portal o KaM). Chyba że kuba podejmie temat transferu portalu na inny serwer, to się wycofam z inicjatywy.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

@Narya:
Docelowo wszystko ma wrócić pod poprzedni adres; sama strona jest w pełni używalna, dlatego póki co jej nie przenoszę. Nie chcę też robić żadnych aktualizacji na siłę. Mało się dzieje w ogóle, ostatni news na knightsandmerchants.net też ma ponad 2 lata.

(wiem, te błędy na górze i ten screen nadają się do natychmiastowego odstrzału...)

@Sir Feliks:
Zanotowane. Szukam innego rozwiązania, ten shoutbox okazał się gorszy od poprzedniego.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
ODPOWIEDZ