Przyszłość strony i forum / Administratorzy poszukiwani

Pojawiają się tu informacje istotne dla funkcjonowania Forum. Zapraszamy do przeglądnięcia od czasu do czasu.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Przyszłość strony i forum / Administratorzy poszukiwani

Post autor: kuba11100 »

Drodzy Użytkownicy,

Po dłuższym namyśle podjąłem decyzję o ustąpieniu z funkcji administratora.

Ponieważ ponad rok temu to na mnie spadła odpowiedzialność za podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych strony i forum, koniecznym staje się znalezienie innej osoby chętnej na ich prowadzenie.

Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się w tym temacie. Od razu dodam, że całość wymaga ogromnego nakładu pracy, strona główna działa na rozsypującym się, autorskim CMS-ie, a forum na archaicznym phpBB2, więc konieczna jest choć odrobina doświadczenia przy migracji na inne skrypty.

W przypadku braku chętnych wszystko zostanie zarchiwizowane i udostępnione w trybie tylko do odczytu.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Nie będę owijał w bawełnę.

Na forum bywam rzadko, a na programowaniu (czy tam migracjach) nie znam się w ogóle.
Jeśli padnie decyzja o zarchiwizowaniu wszystkiego i udostępnieniu w trybie tylko do odczytu, proszę Cię Kubo o poinformowanie nas wcześniej.

Czy zarchiwizowanie wszystkiego i udostępnienie tylko do odczytu spowoduje, że Śhoutbox przestanie działać (nawet dla dotychczasowo zarejestrowanych użytkowników)? Domyślam się, że tak, proszę tylko o potwierdzenie.

Pozdrawiam, towarzysze broni! :D
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Gogoud pisze:Jeśli padnie decyzja o zarchiwizowaniu wszystkiego i udostępnieniu w trybie tylko do odczytu, proszę Cię Kubo o poinformowanie nas wcześniej.
Oczywiście, choć mam nadzieję, że nie będzie musiało do tego dojść.

Szczerze mówiąc, zamiast wszystko zamykać wolałbym utrzymać forum przy życiu, przede wszystkim jako alternatywę dla grup tematycznych (jakkolwiek się tam nazywają) na wszelkiego rodzaju internetowych molochach, które do działania potrzebują kilku rdzeni i gigaherców przez nadmiar javascriptu i innej zarazy, przy okazji wyciągając tyle danych osobowych, ile tylko się da.

Z drugiej strony na przeszkodzie stoją sprawy osobiste, co za tym idzie brak czasu i poniekąd też coraz to nowsze urzędnicze wymysły - było już RODO i kwestia tego, co jest daną osobową, a co nie, teraz dochodzi jeszcze realna groźba artykułu 13 i 11, które, jeśli wejdą w życie, zabiją wiele małych stron, takich jak ta (warto przeczytać więcej np. [1][2]).

Gogoud pisze:Czy zarchiwizowanie wszystkiego i udostępnienie tylko do odczytu spowoduje, że Shoutbox przestanie działać (nawet dla dotychczasowo zarejestrowanych użytkowników)? Domyślam się, że tak, proszę tylko o potwierdzenie.
Tak, shoutbox i prywatne wiadomości zostałyby usunięte i wyłączone.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Chętnie pomogę, jednakowóż miło gdybym nie był w tym samemu. :)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
expert
Użytkownik Forum
Posty: 44
Rejestracja: 26 cze 2009, 21:00

Post autor: expert »

Czy coś jest ustalone odnośnie samej migracji? Można by to było przenieść na phpbb 3.2, które teraz jest rozwijane (ostatnia aktualizacja skryptu maj 2019).

Kwestia tylko z jakich dodatków do tego korzystacie i czy będą odpowiedniki w nowej wersji.

Można było by zrobić kopie całego forum i na kopii spróbować zrobić migrację do nowszej wersji i zobaczyć co z tego wyjdzie. Największy problem może być z bazą danych, bo danych jest sporo.

Do pomocy do przeniesienia mogę się zgłosić po ustaleniu szczegółów, ale na administratora już nie, mimo, ze mam sentyment do tej gry ;-)

Co do RODO (nie znam się ale wypowiem), to może wpisanie informacji do regulaminu odnośnie RODO by rozwiązało problem. W końcu tu piszą osoby zarejestrowane.

PS. Po mimo, że minęło ponad 6 lat, projekt przeglądarkowej wersji tej gry dalej siedzi mi w głowie ;-) Ale na razie tylko siedzi.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Feliks: wysłałem PW.

Dodatków prawie tu nie ma, shoutbox, zabezpieczenie antyspamowe, i to tyle.

Nic nie jest jeszcze ustalone, włącznie z formułą samego forum. Czy zostanie w tym samym stylu, czy zostanie podobne, uproszczone (np. połączenie działów, bardziej oparte na tagach niż działach), czy może coś całkowicie innego. Wolałbym najpierw ustalić to, żeby uniknąć niepotrzebnych konwersji, choć kto wie, czy to w ogóle możliwe, bo niektóre skrypty mają tylko konwertery z phpBB3.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
ODPOWIEDZ