Nowy wygląd forum

Pojawiają się tu informacje istotne dla funkcjonowania Forum. Zapraszamy do przeglądnięcia od czasu do czasu.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nowy wygląd forum

Post autor: lucbach »

Witajcie!

W związku z przedłużającym się okresem wdrożenia nowego projektu strony i forum, postanowiłem uruchomić to drugie już teraz. Projekt gotowy był od kilku miesięcy, ale problemy z jego instalacją większe, niż sądziłem na początku. Dlatego jeszcze przez jakiś czas bądźcie proszę wyrozumiali i zgłaszajcie błędy, które napotkacie podczas użytkowania. Postaram się jak najszybciej uruchomić wszystkie obiecane usprawnienia, m.in. moderatorów i ponad 50 avatarów. Mam nadzieję, że nowy projekt przypadnie Wam do gustu. Chętnie posłucham Waszych opinii.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Mogę pierwszy skomentowac? Mogę pierwszy skomentowac? No jasne, że mogę, bo kto mi zabroni :)
Ogólnie rzecz biorąc git. Ale jednak byłbym za tym, by wgrac na forum jakieś bajery. Zdecydowanie użytkowanie byłoby przyjemniejsze niż jest obecnie.
Cóż jeszcze dodam. Na chwilę obecną jeszcze nic. Jeszcze zapoznam się z resztą rzeczy jakie dodałeś :) kolorystycznie i klimatycznie przyjemnie.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Dzięki za opinię Khelbenie. Uwzględnię każdy głos, rozważę za i przeciw, chętnie zrobię to z Wami. Dlatego zachęcam do komentowania.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Przewąchałem kolorki wzdłuż i wszerz i dołożę jeszcze to, że nie podoba mi się kolorystycznie cytowanie. Takie białe, brzydkie jakoś.
Tło z koleji takie jakby za jasne. Spójrz na swój avatar mości Lucbachu, napisa biały jest nieczytelny na nim. To samo z tym, co wrzuciłem pewien czas temu do mego podpisu :]
Ostatnio zmieniony 23 cze 2007, 23:19 przez Kheli, łącznie zmieniany 2 razy.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Avatary będą inne :) . A cytowanie... ok, pomyślę nad tym jeszcze. Ohydnie wygląda "przegląd tematu" podczas odpowiadania, to też ulegnie zmianie.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Ach, i dorobiłbym na Twoim miejscu więcej KaM'owatych ikon. Takich jak poprzednio przy opcjach oddziały, profil. Jak i z takimi jak edytuj, cytuj. Ale może jak zwykle za dużo chcę. :P
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Proszę wybierać sobie avatary!

W profilu ("Co o Tobie wiadomo, Rycerzu?"), na samym dole jest "Panel kontrolny emblematów". Należy kliknąć przycisk "pokaż galerię" i z dostępnych 60 obrazków wybrać jeden (można go w każdej chwili zmienić na inny). Po wybraniu klikamy "wybierz emblemat" i zatwierdzamy ustawienia profilu.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Jakieś takie... dziwne te emblemanty.
Kaktus? Drzewo? Pancerz? Zaiste genialne pomysły.
Rafael_5000
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 06 sie 2005, 17:09

Post autor: Rafael_5000 »

No! Nareszcie widać, że rzeczywiście jakieś prace trwają. Lucbachu, gratuluję. Teraz możesz dopieszczać forum "na żywo", a na stronę główną powiedzmy, że możemy jeszcze poczekać ;)

Fajne pomysły, na razie nic nie będę krytykował, bo wiem że to dopiero jakaś faza beta, ale bardzo cieszę się, że idziesz w dobrym kierunku. Moje oczy przeżyły lekki szok - spodziewałem się starych ciemności, a tu jak nie uderzy jakiś jasny papirus... :szczerzy:

Aha, tak przy okazji: dobrze byłoby ażebyś pamiętał o zamianie guziczka "AIM" na "GG", w necie znajdziesz opis jak to zrobić. W razie czego, służę pomocą.
Khelben pisze:byłbym za tym, by wgrac na forum jakieś bajery. Zdecydowanie użytkowanie byłoby przyjemniejsze niż jest obecnie.
Zapewniam cię, że nie byłoby. Forum przeładowane "ficzerami" jest jak choinka. Na takie wszelakie "świecidełka" lecą głównie amatorzy darmowych for z cyklu phpBB by Przemo. Więcej nie znaczy lepiej. Ja bym postawił przede wszystkim na przejrzysty i schludny wygląd oraz funkcjonalność. Bo co nam po bajerach, kiedy, dla przykładu, tekst jest nieczytelny, a skrypty wykrzaczają się co chwilę?
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Rafaelu, nie ukrywam, że Twój post na angielskim forum mnie zmobilizował (choć oczywiście nie tylko Twój, np. Khelben piętnował mnie co chwila :wink: , inni Użytkownicy przypominali i oceniali itd.).

Tak, chciałem bardzo zrezygnować z czerni. Na stronie również jej nie będzie. Kusiło mnie od dawna, by spróbować czegoś innego, właśnie nie ciemnego.

Jeśli chodzi o dodatki na forum, to tylko i wyłącznie w granicach rozsądku. Spójrzcie na forum Sztab.com - ma mnóstwo bajerów i choć nie wygląda jak choinka, to w niektórych miejscach liczba tych dodatków aż przytłacza. Spróbujcie napisać tam posta - zobaczycie m.in. specjalny skrypt Fr3aK (ż3bY f4jNI3 pI5ać). Podziwiam ich za to, że potrafili zainstalować tyle bajerów i forum im się nie wykrzaczyło. Ale moim zdaniem nie ma co brnąć w takie rzeczy na naszym forum.

Zastanawiam się też nad shoutboxem - może oszczędziłoby to trochę off-topicowych postów.

Dzięki Rafaelu za zwrócenie uwagi na AIM. Postaram się to naprawić jak najszybciej.

Khelbenie - kaktus, drzewo i pancerz są z gry! A nuż się komuś spodoba ! :) Ty przecież wcale nie musisz ich wybierać.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
ODPOWIEDZ