Przełomowy Edytor Misji na horyzoncie... (08.02.2008)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Przełomowy Edytor Misji na horyzoncie... (08.02.2008)

Post autor: lucbach »

Lewin Hodgman, australijski fan gry "Knights and Merchants" potwierdził dziś, że nadal pracuje nad przełomowym Edytorem Misji, który umożliwi m.in. przenoszenie budynków prosto na mapę (GUI).

- Bardzo dużo czasu zajmuje mi testowanie i sprawdzanie tego, co już zrobiłem. Wydanie tego edytora (wersja 1.0) to kwestia mniej więcej jeszcze dwóch miesięcy. - ocenia Lewin.

Australijczyk przyznaje, że do tej pory najwięcej czasu zajęło mu tworzenie układu rozgałęzionego, który sprawi, iż edytowanie misji i ich tworzenie będzie proste jak nigdy dotąd. Obecnie edytor czyta już wszystkie parametry, które wprowadza się i edytuje (podwójnym kliknięciem myszy) podczas tworzenia misji.

- W ciągu najbliższych kilku tygodni będzie gotowa wersja beta, oznaczona numerem 0.4 - informuje Lewin. Użytkownicy będą mogli w niej już skorzystać ze wspomnianego układu rozgałęzionego. Pełne tłumaczenie nowych funkcji na inne języki (w tym na język polski - przyp. red.) będzie zawierała dopiero wersja 1.0.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

Super!!! Zawsze marzyłem o takim edytorze. Tego dotychczasowego jeszcze nie mam bo nie mam wgranego K&M TPR. No to jest już coś taki edytor.
Westess krutue szaleń
Awatar użytkownika
Mathias
Użytkownik Forum
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2007, 13:08
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Mathias »

Wow! Nie mogę się doczekać! :D
Mówiąc szczerze, nie miałem zbyt wielkich nadziei na proste edytory misji. Generalnie widziałem, jak kolejni ludzie podchodzili do prób stworzenia go, lecz każdy po kolei olewał sprawę i znikał. Miejmy nadzieję, że Lewin będzie pierwszą osobą, której się to uda, a do tego tak szybko (w końcu nie miał kodu źródłowego, więc to komplikowało sprawę). Cieszę się, że Knights and Merchants w końcu zdobędzie, tak długo wyczekiwany, Edytor Misji :).
Awatar użytkownika
radziu177
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:18
Kontakt:

Post autor: radziu177 »

A czy (gdy już będzie) ten edytor pojawi się w downloadzie?
Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum
Posty: 573
Rejestracja: 26 lut 2006, 10:01

Post autor: Zozol92 »

Ja tam wolę Kinga Harolda :P Nie no, joke - obecny edytor Lewina jest świetny, to co dopiero będzie można powiedzieć o kolejnej części :wink:
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Mi jest barzo ciężko przerzucić się na inny edytor, ale skoro ten będzie tak prosty w obsłudze to nie sprawi mi to żadnego problemu :)
Nigdy nawet nie marzyłem o tym żeby można było stawiać budynki od razu na mapce(no dobra kiedyś tam marzyłem :lol:)
Awatar użytkownika
womis
Użytkownik Forum
Posty: 65
Rejestracja: 21 sty 2008, 20:50
Lokalizacja: Jawor

Post autor: womis »

Kamyk pisze:Nigdy nawet nie marzyłem o tym żeby można było stawiać budynki od razu na mapce(no dobra kiedyś tam marzyłem :lol:)
Hehe, no cóż... teraz bedziesz miał taką możliwość! :usmiech: Ja misji i map nigdy nie tworzyłem (co prawda zaczynałem, ale po kilku minutach się zniechęcałem :smutny: ), teraz, dzięki zapowiadanej łatwej obsłudze edytora i dodatkowym możliwościom, może pójdzie mi lepiej. :roll:

Tak więc z niecierpliwością czekamy,
Chrapkę na program mamy.


Lewin - do boju! :smiesne:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dexor
Użytkownik Forum
Posty: 1051
Rejestracja: 01 wrz 2007, 14:05
Lokalizacja: ....Radom....
Kontakt:

Post autor: Dexor »

Jednym słowem : Cieszę się z tego.

P.S Na 100% będziemy mieć zawalenie misji po wydaniu 1.0 :smutny:
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Wow! Super! Jeśli za dwa miechy wyjdzie edytorek, czyli wersja 1.0 to będzie szło na pewno o 1,5 raza szybciej. Nie zapominajcie, że mapy dalej będzie się robić po parę dni/tygodni. :smutny:
Jestem po wielkim wrażeniem, że Lewinowi tak szybko idzie i niech się nie zniechęca. :D

Trzymamy kciuki!

PS. Masz rację Daniel_15, coś zawsze ma minusy. :wink:
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

radziu177 pisze:A czy (gdy już będzie) ten edytor pojawi się w downloadzie?
Ależ oczywiście, na 100% :)
lucbach,
administrator knights.sztab.com
ODPOWIEDZ