[reedycja TPR]

Miejsce dla tematów o misjach, które z różnych powodów nie są już dostępne do pobrania.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Filus
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:42

[reedycja TPR]

Post autor: Filus »

Witam. Wpadłem na dość oryginalny pomysł. Jak kiedyś wyczytałem patch SR2 miał poprawiać błędy w grze i kampaniach. O ile w kampanii TSK nie zauważyłem większych błędów(może w oryginale też ich nie było?), o tyle w TPR jest ich od groma. Przykładem niedopracowania jest każda misja ekonomiczna. Cały bug polega na tym, że komputer w ogóle nie atakuje(mi się nie zdarzyło ani razu) przez co mapy stają się banalne, a cała zabawa polega na wycieńczeniu wrogów i zburzeniu bazy. Nawet nie trzeba obrony robić. Kolejne kwestie to np. dość dziwnie dobrane proporcje surowców na początku(wspomnieć należy też o niewykorzystanym żelazie w spichrzu w 4 misji TPR). Do tego w kilku misjach mamy w 3 i trochę złota, a nie można np. zbudować ratusza. I tutaj wkraczam ja z moim dziwnym pomysłem. Otóż mógłbym się podjąć przerobienia skryptów w misjach TPR w celu dopracowania ataków, zwiększeniu trudności poszczególnych misji. Co o tym sądzicie? Czy ma sens zabierać się za takie coś? Jeśli tak to chciałbym z Wami - graczami - dogadać co należałoby poprawić w poszczególnych misjach. Póki co wziąłem się za analizę błędów w pierwszych 5 misjach TPR:

1. Tutaj nic bym nie zmieniał, bo misja i tak jest dość trudna jak na pierwszą misję kampanii.

2. Hmm tutaj zastanawiałem się nad zmienieniem sposobu ataku wrogów. Chodzi mi o to, że misję da się wygrać bez problemu za pierwszym razem(nawet jak nie zna się rozstawienia i typów jednostek, które atakują). Chodziłoby mi np. żeby druga fala atakowała trochę wcześniej lub nawet sprawić, by wszystkie jednostki wroga zaatakowały wspólnie. Jednakże takie rozwiązanie trzeba by dość szczegółowo przetestować, żeby z 2 misji nie zrobić misji na poziomie np. 10 misji;)

3. Tutaj do napisania jest praktycznie cały skrypt ataku, zwiększyć należałoby siły wrogów(co najmniej je podwoić) no i mam też obiekcje dotyczące własnej bazy, udostępniłbym w tej misji ratusz, by było jak spożytkować te 1000 skrzyń złota. Co myślicie o takiej poprawce?

4. Tutaj ponownie skrypt ataku do napisania, do tego trzeba się zastanowić co zrobić z zapasem bodaj 100 rud żelaza, zostawić je i udostępnić budynki do produkcji wojsk żelaznych, czy też w ogóle wyrzucić te zasoby z drugiego spichrza. Bo jakby się zastanowić to te rudy pozwalają na produkcję maksymalnie 50 jednostek ciężko zbrojnych, co jednak byłoby dość sporą przewagą - wtedy należałoby, moim zdaniem zwiększyć ilość i częstotliwość ataków.

5. Nie trzeba poprawiać. Wszystko działa jak należy.
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

I słusznie. W misji TPR z problemami dotyczącymi przechodzenia misji z kłopotami spotkałem się w zasadzie w 2-3 misjach na 14 (4, 9, 14 TPR), co jest wynikiem bardzo skromnym. W TSK były też tylko 3 takie misje, ale już na 20 (8, 11, 20 TSK), ale tam misje ogólnie były cięższe. Zaś TNL jest nie do pobicia (5, 7, 10, 11, 12, 14) na 15 misji (16 się już robi, ale wątpię, by była ona do przejścia nawet przy bardzo dużych umiejętnościach (z robieniem woja!) - po zobaczeniu bety aż się przeraziłem). Warto by się podjąć tego zadania. W końcu zagrałbym w KaM, które byłoby grą porządną ;).
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Filus
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:42

Post autor: Filus »

I tutaj rodzi się pytanie: czy wszystkie misje utrudnić w stopniu znacznym, czy też ogólnie utrudnić(troszeczkę) początkowe misje, a np w 5-6 ostatnich zrobić prawdziwy hardcore(mówię tu o misjach ekonomicznych, bo te taktyczne w niewielkim stopniu - w niektórych wypadkach - trzeba poprawiać.
Póki co poprawiłem misję 2,3,4(2 i 3 są już przetestowane - działa to jak należy - przy czym nie zrobiłem z nich strasznie trudnych misji, a jedynie troszkę poprawiłem. 4 misję obecnie testuję.)
krzysiek_000 pisze:Ja bym zmienił 1 misję z taktycznej na ekonomiczną.
Mógłbyś nieco to rozwinąć? Jak miałoby to wyglądać? Wojska wroga miałyby atakować naszą bazę, a bazy "obywateli", których w oryginale mieliśmy bronić stałyby się bazą wypadową wrogów?

Zachęcam innych do sugestii na temat: co zmienić, jak zmienić, ew. jak trudne mają być misje o poszczególnych numerach.

PS. Michailoff - jeśli znalazłbyś czas to zapraszam do grania w moją mapkę. Jest dość trudna, a z Twoich postów(chodzi mi o posty nie tylko w tym temacie) wynika, że lubisz wyzwania;)
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Filus pisze:PS. Michailoff - jeśli znalazłbyś czas to zapraszam do grania w moją mapkę. Jest dość trudna, a z Twoich postów(chodzi mi o posty nie tylko w tym temacie) wynika, że lubisz wyzwania;)
Można jaśniej? Mam rozumieć, że chodzi o tą misję 3 TPR, tak? Jeśli tak - z przyjemnością sobie ją zobaczę. Spróbuję ją ukończyć po swojemu (bez produkcji woja), a jeśli będzie to niewykonalne, to z wyszkoleniem najmniejszej wymaganej liczby żołnierzy. Resztę załatwmy na PW - to nie temat od takich dyskusji. Co do remake'u - bardzo dobrze by było, gdyby misje poprawiono jak najszybciej. W misji 14 trzeba ustawić, aby wszystkie wioski musiały zostać zniszczone (dziś wystarczy zniszczyć jedynie 2 wioski szarych).
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Filus
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:42

Post autor: Filus »

Michailoff pisze: Można jaśniej? Mam rozumieć, że chodzi o tą misję 3 TPR, tak? Jeśli tak - z przyjemnością sobie ją zobaczę. Spróbuję ją ukończyć po swojemu (bez produkcji woja), a jeśli będzie to niewykonalne, to z wyszkoleniem najmniejszej wymaganej liczby żołnierzy. Resztę załatwmy na PW - to nie temat od takich dyskusji.
Hmm w sumie nie o to mi chodziło, ale skoro oferujesz pomoc przy testowaniu mapki to grzechem byłoby nie skorzystać z pomocy. Odezwę się przez PMa kiedy ukończę poprawki misji 6(możliwe, że jeszcze dziś). Natomiast jeśli chodzi o tę moją misję to chodziło mi o to: http://www.knights.sztab.com/forum/viewtopic.php?t=1418
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

To jak już Filus skończyłeś (chyba) poprawiać misję 6TPR, to teraz zabierasz się za 7TPR??? Jak tak to daj tam ataki wrogów, bo misja ogólnie z początku łatwa, a później strasznie trudna. Mógłbyś też dać trochę więcej wojsk z początku obydwu żółtym. :wink:
Gadzislaw
Użytkownik Forum
Posty: 253
Rejestracja: 14 paź 2007, 14:48
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Gadzislaw »

Bardzo dobry pomysł...

Może zmień misję 1 TPR na jakąś łatwiejszą, bo w sumie to się nad nią czasem tak męczę, że ouaua... ;] Gdyż czasem moja taktyka zawiedzie xD!

Poza tym misja 3 jest beznadziejna... Po co 6 tych ziomków na początku? Poza tym zamało kamienia, mi się skończył kilka razy xD (Chyba, że wtedy zlikwidować wieże)

Misję 4-tą też bym znacznie zmienił bo jest tam trochę bugów...
Obrazek
Też grasz w KaM Remake? Podziel się tym z innymi!
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Tu chodzi Gadzisławie o utrudnianie misji, a nie ich ułatwianie.
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Tutaj chodzi głównie o utrudnianie, dawanie sensu tym misjom, które były za łatwe, a nieco zmniejszyć poziom trudności w tych, co są zdecydowanie za trudne. Może się mylę, ale tak mi się coś wydaje. Przetestuję, dwie misje taktyczne (1 i 2). Zobaczymy, jak utrudnione zostały te misje!
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Filus
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:42

Post autor: Filus »

Nie wiem czy zauważyłeś, ale w pierwszym moim poście w tym temacie napisałem, że raczej bym się skłaniał do pozostawienia 1 misji bez przeróbek. W 2 misji nieznacznie przyśpieszyłem 2 atak(ok. 2-3 sekundy) i dodałem trochę wojsk wrogom. Ogółem mówiąc(a raczej pisząc) skłonny jestem poprawić ekonomiczne misje, w których skrypt ataku nie działa(z przeróżnych przyczyn jak zdążyłem się przekonać;)). Choć nieśli ktoś by mi sensownie(z jakimś ładem i składem) napisał co poprawić w misjach taktycznych to nie ma problemu i też mogę to zrobić;).
ODPOWIEDZ