Odkrycie na temat celów misji...

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Odkrycie na temat celów misji...

Post autor: Michailoff »

Kilk

Jak dla mnie - odkrycie Litude-a jest sporym przełomem, jeśli chodzi o tworzenie misji. Bardzo może okazać się to przydatne w tworzeniu misji (WWK), ale trzeba poczekać, aż nasi koledzy rozgryzą to w 100%. Co o tym sądzicie? Ja wolę poczekać na rozwój wydarzeń - myślę nawet nad opóźnieniem prac nad poprawką misji 3 WWK, aby ten element został dopracowany do perfekcji ;). W naszych misjach - może okazać się to bardzo ważne narzędzie.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Opóźnić prace można... ale jak tak zrobimy to trzeba będzie wziąć się za misję 4, bo szkoda czasu. Nie musimy mieć skończonej jednej misji, żeby zacząć drugą.
Co do tematu: bez wątpienia jest to krok na przód w tworzeniu misji, lecz rewolucji raczej nie będzie. Nastąpi takowa gdy wszystko z tej dziedziny zbierze się w kupę i stworzy porządny edytor... jak na razie się na to nie zanosi.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Do wiadomości non-english users ;):

Litude, administrator anglojęzycznego forum o K&M, odkrył właśnie, że kiedy (uwaga, stosuję duże uproszczenie) za cel podamy numer wiadomości (cele w skryptach K&M podaje się przy pomocy kombinacji cyfr), pojawi się ona po wykonaniu określonego celu.

Powyższe odkrycie daje spore możliwości, możemy na przykład pogratulować użytkownikowi zwycięstwa nad jednym wrogiem, ale jednocześnie ostrzec go, że czeka na niego drugi. Jeśli ktoś ma pomysły na jeszcze inne kombinacje, to bardzo proszę wymienić je poniżej.

Nie wiem czy dobrze mi się wydaje, ale to jest analogiczna rzecz, jak w tutorialu. Musimy coś zrobić i zaraz po tym, jak to zrobimy, mamy kolejny komunikat.

Zaczynam się teraz zastanawiać, czy TO był rzeczywiście przypadek...
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Genialna sprawa!
To prawdziwy przełom. Nareszcie można nie martwić się o komunikaty w grze. I czy gra Ci się nie sypnie jak coś pogrzebiesz :P.
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Ja do tego dorzucę jeszcze wersję 0.8.1 LIB editora (by Lewin, do ściągnięcia z jego stronki), która umożliwia pisanie całkowicie nowych komunikatów i bezstresową edycję odpraw misji... Nareszcie dysponujemy narzędziami do edycji KaM, których nie powstydziłby się pewnie sam Barbarian... Tylko na miłość Boską niech Lewin zintegruje doskonałą wersję LIB editora z edytorem misji... Bo niedługo potrzeba będzie pewnie ze 30 narzędzi, by stworzyć misję idealną :).

Zedytowano - TO DZIAŁA! Tak, teraz jeszcze muszę zrobić to samo z czasem (tego jeszcze nie szlifowałem) oraz sprawdzić przydatność tego w celu armii wroga. Jak na razie jesteśmy na dobrej drodze, abyśmy mieli bardziej efektowne misje, aniżeli te z TSK, które według ogółu są lepsze, niż te z TPR.

Zedytowano po raz drugi - no to mamy po meczu - wszystko pięknie działa - poza czasem, ale i na to znajdzie się jakieś lekarstwo :).
Crimson (king) Michailoff
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Poza czasem? Nie wyświetla Ci tego komunikatu, kiedy chcesz?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

lucbach pisze:Poza czasem? Nie wyświetla Ci tego komunikatu, kiedy chcesz?
Znaczy - wyświetla się tuż po zabiciu przeciwników. Na to niestety nie znam żadnego sposobu. Może Litude i spółka coś odkryją?
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Kamson
Użytkownik Forum
Posty: 183
Rejestracja: 08 cze 2008, 01:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kamson »

Ja sie nie podekscytowałem tym tak jak wy bo to samo można uzyskać przypuszczając że gracz po jakimś czasie rozpirawi sie z naszymi założeniami ustalając wysłanie wiadomości na określony czas. Mam nadzieje że ktoś zrozumiał o co mi chodzi :wink:
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Kamson pisze:Ja sie nie podekscytowałem tym tak jak wy bo to samo można uzyskać przypuszczając że gracz po jakimś czasie rozpirawi sie z naszymi założeniami ustalając wysłanie wiadomości na określony czas. Mam nadzieje że ktoś zrozumiał o co mi chodzi :wink:
Niestety nie. "Założeniami" to jakaś drużyna piłkarska, z którą może się gracz rozpirawić po określonym niewiadomo przez kogo czasie?
Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum
Posty: 573
Rejestracja: 26 lut 2006, 10:01

Post autor: Zozol92 »

Ja zrozumiałem, ale chodzi o to, że każdy gra inaczej i nie obliczysz tego w ten sposób Kamsonie. A tak czas wiadomości dopasowuje się do postępu gracza w sposób bardzo jasny. Bo wyobraź sobie, że budujesz sobie wioskę i nie wiesz jeszcze gdzie jest przeciwnik, a tu nagle przychodzi wiadomość: "Dobrze się spisałeś, wioska wroga stoi w płomieniach. Czas na zasłużony odpoczynek/ale jeszcze gdzieś się ukrywa drugi." To odkrycie moim zdaniem jest bardzo ciekawe i na pewno się przyda :wink:

Nie ma strachu, Khelbenie, KS Nasi Założeniowie ostatnio 3:1 obili Barcelonę więc gracz tak łatwo sobie z nimi nie pordazi :lol:
ODPOWIEDZ