[nowe misje] Kadora

Miejsce dla tematów o misjach, które z różnych powodów nie są już dostępne do pobrania.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kadora
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2008, 20:44
Lokalizacja: Markocice

[nowe misje] Kadora

Post autor: Kadora »

Pierwsza misja jaką zrobiłem, więc nie liczcie, że będzie super :P. Mam zamiar nią zainicjowac kampanię poświęconej wiosce, w której mieszkam - Markocice ( pot. Marakany ). Jak wam się spodoba, to wrzucę następne misje do kampanii :P
http://www.badongo.com/file/12027277 link do dwóch map wraz ze sposobem uruchomienia.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2008, 16:19 przez Kadora, łącznie zmieniany 5 razy.
Mam Heavy!
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Mapa nie nadaje się do użytku... sorry, ale taka jest prawda. Za mało się postarałeś...
Cavv
Użytkownik Forum
Posty: 214
Rejestracja: 26 paź 2008, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cavv »

To ja już nie ściągam :P
Veni ergo sum ))
Awatar użytkownika
BananowyJasio
Użytkownik Forum
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2008, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BananowyJasio »

DeBe pisze:Mapa nie nadaje się do użytku... sorry, ale taka jest prawda. Za mało się postarałeś...
Yes, my Master :)
Jako, że mistrzowi nie wypada strzępić języka pozwolę sobie zinterpretować jego wypowiedź, oczywiście mogę nie wszystko uwzględnić. 8-)

Pan DeBe miał najprawdopodobniej na myśli:
1) Góry, trawa, ziemia z identycznych kwadratów.
2) Kiepskie fałdowania gór. Otwórz sobie jakąś misję z oryginalnego KaM (najlepiej ze środka gry) i dąż do ideału. :P
3) Większość fałdowań jest zresztą uderzająco sztuczna i nienaturalna. Te ściany na południowym zachodzie to jakaś groteska :D
4) Nie żałuj nam kamieni, gałązek i grzybków. Wiem, że do niczego nie służą, ale fajnie wyglądają na mapie.
5) I zagoń leśniczych do roboty! Albo kłusowników przegoń! Każ posadzić drzewka i postaraj się rozmnożyć trochę wilków :)
6) Tylko pod żadnym pozorem nie każ im sadzić palm i iglaków oraz krzaków i kaktusów na jednej mapie!
7) Ta woda to sadzawki, czy rzeczka? Jeśli to drugie, to wiedz że one zazwyczaj płyną w jednym, określonym kierunku :D, co akcentujemy tym, że każdy kwadrat jest skierowany w tą samą stronę. Dla ułatwienia podpowiem, że nie musisz klikać po kolei na każdy kwadracik przy pomocy "Rotate tile". Wystarczy kliknąć "Rotate brush" (które jest obok) i wypełnić rzeczkę pojedynczymi kwadratami, każdy będzie obrócony o kąt, który widnieje w nawiasie.
8) Widzę, że Twoja wioska to teren górzysty z przewagą nizin. Na coś trzeba się zdecydować :D
9) Polecałbym także rozpatrzyć sens uprawiania zboża na piasku, gdy obok jest trawa. :D

Popraw to i może wtedy zagram w tą misję ;)
Miłej zabawy ;)
Cavv
Użytkownik Forum
Posty: 214
Rejestracja: 26 paź 2008, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cavv »

No to teraz już na pewno nie ściągam ;)
Veni ergo sum ))
Awatar użytkownika
Kadora
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2008, 20:44
Lokalizacja: Markocice

Post autor: Kadora »

Sluchajcie. A wy tu zamierzacie expić w te mapy czy podziwiać jej graficzne krajobrazy sprzed 10- ciu lat? A co do gór i fałdowań których się jaśnie pan czepia : Nie ma sprawy, moge dać same niziny, a granit, żelazo i złoto skąd weźmiecie, to juz mnie nie obchodzi :P Niedługo wrzucam częśc drugą :P
Mam Heavy!
Cavv
Użytkownik Forum
Posty: 214
Rejestracja: 26 paź 2008, 17:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cavv »

Tak, tylko, że mapa jest częścią składową misji, chyba nawet najważniejszą i mamy prawo się jej czepiać, skoro jest, powiedzmy delikatnie, taka sobie, a poza tym to lubimy sobie ponarzekać. :P
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Równie dobrze mógłbyś zrobić płaskie góry, zero fałdowań i samą trawę... po czym nawet najlepsze skrypty nie uratowałyby takiej misji. Jeśli masz zamiar odwalać fuszerę to radzę Ci: daruj sobie...
Awatar użytkownika
Kadora
Użytkownik Forum
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2008, 20:44
Lokalizacja: Markocice

Post autor: Kadora »

To narzekajcie, oceniajcie, ale najpierw Markocice odwiedźcie zanim będziecie mówić o ukształtowaniu terenu górach itp. :P Ja tam nie wrzucam map do oceny, wrzucam je aby ktoś sobie w nie pograł ( no i żeby ośmieszyć moją "wiochę" i jej mieszkańców), a przyznam, że grało mi się w nią bardzo przyjemnie :P
Mam Heavy!
Awatar użytkownika
BananowyJasio
Użytkownik Forum
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2008, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BananowyJasio »

Kadora pisze:To narzekajcie, oceniajcie, ale najpierw Markocice odwiedźcie zanim będziecie mówić o ukształtowaniu terenu górach itp. :P Ja tam nie wrzucam map do oceny, wrzucam je aby ktoś sobie w nie pograł ( no i żeby ośmieszyć moją "wiochę" i jej mieszkańców), a przyznam, że grało mi się w nią bardzo przyjemnie :P
No cóż, nie znajdę się w tym zacnym gronie, które w te misje zagra.
Tylko czemu nie wspomniałeś, że nie życzysz sobie krytyki w pierwszym poście? Nie traciłbym wtedy czasu na wypisywanie niedoróbek, tudzież ogólnie udzielanie się w tym dziale.
Pozdrawiam i liczę - mimo wszystko - na to, że trochę polepszysz poziom tych map.
ODPOWIEDZ