[Nowe Misje] Riki Kaka

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ricardo Kaka
Użytkownik Forum
Posty: 43
Rejestracja: 25 lut 2008, 14:15
Kontakt:

Post autor: Ricardo Kaka »

No to dobrze.

Mam zamiar kontynuować swoją kampanię i od dzisiaj zabieram się za mapy. Nie będe kontynuował poprzednich map ,ponieważ wolę zacząć od nowa. Mam nadzieję że za kilka dni zobaczycie efekty mej pracy.

pierwszy post zedytuję jak będe miał screeny i fabułe.

Mam jeszcze tylko małe pytanko czy muszę pisać skrypt w notatniku czy mogę go zrobić w edytorze Lewina.Chodzi mi o to czy wyjdzie tak samo.
Awatar użytkownika
Vader
Użytkownik Forum
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2009, 16:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Vader »

W edytorze Lewina pójdzie Ci nawet łatwiej i sprawniej :wink:

@DOWN: Masz rozwinięcie :P
Ostatnio zmieniony 07 lut 2009, 21:40 przez Vader, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Nie musisz pisać skryptów w notatniku. Ba! Mogłeś pisać je od razu w starym KaMDecoderze*! Obecnie mamy edytor Lewina, który szybko i bezboleśnie po naciśnięciu na odpowiednią funkcję i wpisaniu w sposób jasny i przejrzysty kilku parametrów umożliwia edycję misji (choć i nawet to nie jest potrzebne - możesz edytować misję z poziomu mapy, zaprojektowanej najczęściej w edytorze Kroma ;)). Tak więc notatnik i ręczne pisanie całej misji odchodzi do lamusa.


*pierwszy solidny edytor skryptów z połowy 2007 roku - był tym dla tworzenia misji, czym dla projektowania map był edytor Quages (rok 2005) - narzędzie przełomowe, choć ciężkie i mało praktyczne w obsłudze.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Ricardo Kaka
Użytkownik Forum
Posty: 43
Rejestracja: 25 lut 2008, 14:15
Kontakt:

Post autor: Ricardo Kaka »

Aha dzięki za odpowiedż. Jeszcze pamiętam jak musiałem się męczyć nad robieniem skryptu w notatniku xD :o
ODPOWIEDZ