Wojownicy Avalonu! Gra stworzona przez fanow KaMa!

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jonkus
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:35

Wojownicy Avalonu! Gra stworzona przez fanow KaMa!

Post autor: Jonkus »

Witam wszystkich wojowników! Chciałbym zaprosić Was do gry (mojego i kolegi autorstwa). Odbiega może ona trochę od klimatów KaMA, ale mam nadzieję, że Wam się spodoba. :)


Obrazek

Kod: Zaznacz cały

Czas Startu Gry: Wersja Beta wystartowała 27 Marca 2009 Roku. Co oznacza, że każdy może mieć szanse na bycie "Królem Avalonu" mając 1 miejsce w rankingu wojowników !
Strona Główna Gry: www.wa.mt-group.pl
Forum Gry: www.wa.mt-group.pl/forum/
00. OPIS

Kod: Zaznacz cały

Wojownicy Avalonu jest to strategiczna gra przez przeglądarkę rozgrywana w systemie tur. Do włączenia się i walki w krainie Wojowników Avalonu nie potrzebujesz instalować jakiś zbędnych programów, które zajmują tylko miejsce na twoim dysku twardym... Do Gry w WA potrzebujesz tylko sprawnego łącza internetowego, oraz przeglądarkę internetową przez którą połączysz się ze stroną gry (Najlepiej Mozilla FireFox).
01. DOŁĄCZAMY DO ŚWIATA GRY.

Kod: Zaznacz cały

Dołączając do świata gry wcielasz się w role dowódcy, otrzymujesz swoje wojsko, ziemię oraz możliwość dowodzenia swoją armią.
Atakując armie innych dowódców możesz zabrać mu wszystkie dobra, lecz do tego potrzebne jest szczęście, rozważne operowanie oddziałem oraz oczywiście Tury.
Nawiązując do tur... Gra działa w systemie turowym, aby atakować wojska innych osób musisz posiadać tury ataku, które zyskujesz po określonym czasie
(średnio co 15 minut.) Możesz operować ilością zużywanych tur podczas ataków, lecz po ich stracie, bedziesz musiał uważać... Inni tylko czekają na moment twojej bezsilności, po to by cie ograbić i wyśmiać twoją armię.
Nie zapominajmy jednak o kolejnej ważnej rzeczy. Dołączając startujesz w rankingu.
Ranking pokazuje twoją siłę, im wyższa pozycja w rankingu tym wyższe poważanie masz wśród wojaków. 
02. ZRZUTY EKRANU GRY

Kod: Zaznacz cały

Poniższe zrzuty ekranu przedstawiają grę w prawie pełnej okazałości, by dokładnie zobaczyć uroki prezentowane przez grę musisz się zarejestrować oraz sprawdzić wszystko samemu ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

03. Dołączamy do świata gry.

Kod: Zaznacz cały

Dołączając do świata gry wcielasz się w role dowódcy, otrzymujesz swoje wojsko, ziemię oraz możliwość dowodzenia swoją armią.
Atakując armie innych dowódców możesz zabrać mu wszystkie dobra, lecz do tego potrzebne jest szczęście, rozważne operowanie oddziałem oraz oczywiście dostępne Tury Ataku.
Nawiązując do tur... Gra działa w systemie turowym, aby atakować wojska innych osób musisz posiadać tury ataku, które zyskujesz po określonym czasie
(średnio co 15 minut.) Możesz operować ilością zużywanych tur podczas ataków, lecz po ich stracie, bedziesz musiał uważać... Inni tylko czekają na moment twojej bezsilności, po to by cie ograbić i wyśmiać twoją armię !.
Nie zapominajmy jednak o kolejnej ważnej rzeczy. Dołączając startujesz w rankingu.
Ranking pokazuje twoją siłę, im wyższa pozycja w rankingu tym wyższe poważanie masz wśród wojaków. 
04. RASY

Kod: Zaznacz cały

Podczas rejestracji możesz wybrać 1 z pięciu ras, każda rasa ma swój określony bonus, który może przechylić szale zwycięstwa na twoją stronę!
Dostępne rasy w Grze to: Ludzie, Krasnoludy, Elfy, Orki oraz Nieumarli.
Dostępne bonusy są zróżnicowane, od większego procentu wpływów złota co turę, kończąc na określonym procencie do Straży szpiegowskiej.
04a. LUDZIE

Kod: Zaznacz cały

 Ludzie są dobrą siłą roboczą, nie ma silniejszych od ludzi, to właśnie ta rasa ma ekonomie w garści !
(Premia 25% do Dochodów.)
04b. KRASNOLUDY

Kod: Zaznacz cały

Małe zwinne postacie wiedzące co to znaczy dobra obrona i to właśnie ta rasa otrzymuje premię do obrony. (Premia 25% do Obrony)
04c. ELFY

Kod: Zaznacz cały

Rasa, która w doskonałym stopniu opanowała sztukę kamuflarzu, nie ma sprytniejszych postaci od Elfów!
(Premia 25% do Szpiegostwa.)
04d. ORKI

Kod: Zaznacz cały

Najagresywniejsza rasa w całej grze, nie chciałbyś spotkać jednego z przedstawicieli tej rasy, piana w pysku to jedna z cech rasy ...
(Premia 25% do Ataku.)
04e. NIEUMARLI

Kod: Zaznacz cały

 Nieśmiertelni wojownicy posiadające nadprzyrodzoną siłę, wyczują wroga z bardzo dalekiej odległości...
(Premia 25% do straży szpiegowskiej.)
05. REJESTRACJA.

Kod: Zaznacz cały

Podczas bezpośredniej rejestracji wybierasz jedną z 5 dostępnych ras postaci, otrzymując przy tym na początek 45 wojowników, oraz 150,000 złota.
Rejestracje możesz podejmować również poprzez Tzw. RefLink... czyli dołączając przez osobę polecającą, która zyska bonus po sukcesywnej rejestracji nowego gracza używając RefLInku, ilość twoich bonusów po rejestracji pozostaje. (45 Wojaków i 150k złota).
06. ADMINISTRACJA

Kod: Zaznacz cały

Administracja gry "Wojownicy Avalonu" składa się jak narazie z Dwóch doświadczonych Administratorów jak i "zapalonych" graczy, którzy dopilnują grę by kierowała się w jak najlepszym kierunku wraz z klimatem jak i rozwojem. Ale pozostaje jedna rzecz ... Klimat gry jak i samą grę tworzą głównie sami gracze prezentując administratorom swoje pomysły, po akceptacji pomysłu zostaje on wcielony w życie i zaaplikowany do gry. Administracja tylko pilnuje pod wzgledem rozwoju, bezpieczeństwa rozgrywki, pod względem technicznym gry...
To wy ! Gracze tworzycie tą grę ! Administratorzy się tylko przykładają do rozwoju ;).
07. WERSJA BETA = BŁĘDY, BUGI, LITERÓWKI itp...

Kod: Zaznacz cały

Gra jest aktualnie w stopniu rozwoju zwanym ładnie BETA... Przez co jesteśmy bardzo świadomi o dużej ilości błedów w grze, dlatego otworzyliśmy rejestracje do publicznych testów.
Apelujemy do was, czyli graczy, którzy są najlepszymi testerami o zgłaszanie błedów nawet najdrobniejszych, literówek dzięki czemu małym czynem przyczynicie się do wielkich kroków gry. Administracja naprawi błąd do 24 godzin od momentu zgłoszenia i potwierdzenia przyjęcia błedu. Dziękujemy w imieniu Administracji!.
08. FORUM:

Kod: Zaznacz cały

W Grze jest dostępne forum, chociaż w najmniejszym stopniu zintegrowane z samą grą. to właśnie na forum znajdziecie najszybciej odpowiedzi na swoje pytania...
Znajduje się tam również dział Support, dzięki któremu w szybkim tempie będziecie mogli rozwiać swoje wątpliwości na jakiś temat. Dział "Pomysły i Propozycje" służy do zgłaszania swoich propozycji w kierunku rozwoju gry lub zmian istniejących już w grze.
Istnieje również "Pręgierz", gdzie będzie można jawnie zgłosić nadużycie graczy, Chamskie zachowania oraz oszustwa trzeba tępić ! 
09. KRYTYKA

Kod: Zaznacz cały

Krytyka ... temat nielubiany przez wielu administratorów, lecz my jesteśmy bardzo otwarci na krytykę, tym bardziej apelujemy do wszystkich o szczerą krytykę, gdyż to ona dodaje nam siły do dalszych działań w rozwoju gry. Nawet jakby miałabyć ona najsurowsza... Doceniamy to w 100% i z góry bardzo dziękujemy przyjmując ją z Honorem ;)
Krytyka oraz ocena jest dla nas jednym z najważniejszych punktów. Ale prosimy wzięcie pod uwagę tego, że gra jest w dalszym ciągu w stanie BETY, jesteśmy tylko ludźmi i nie jesteśmy w stanie wszystkiego dopracować w 100% i zawsze znajdą się jakieś przeoczenia, które mogą dyskwalfikować dobrą ocenę... ale jesteśmy jeszcze raz bardzo wdzięczni za wszelką krytykę oraz ocenę kierowaną w kierunku gry.
10. OGÓLNIE:

Kod: Zaznacz cały

Gra jest tworzona przez graczy dla graczy... To właśnie wy, gracze rozwijacie gre... Za Co bardzo dziękujemy !.
Server gry jest stabilny, wiadomo... zdarza się, że gra może nie działać z niewiadomych przyczyn, ale staramy się zapodać wam rozrywkę największej jakości !
Zarejestruj swoje konto TERAZ !

Pozdrawiamy i zapraszamy do rejestracji w imieniu całego teamu administracyjnego Wojowników Avalonu.
GRYF SLUPSK
Obrazek
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Co jak co, ale dla mnie tego typu gierki internetowe to straszna nuda... Pełno tabelek, cyferek i innego typu śmiecia, a w zasadzie każda jest do siebie bardzo podobna. Poza tym trzeba na to poświęcić sporo czasu... jak ktoś się nudzi i ma masę cierpliwości, to niech sobie gra... ale osoby które oczekują po grze chociażby grafiki (bo ta jej nie posiada) po tygodniu będą sobie pluły w brodę, że zmarnowały na to kawałek swojego żywota.
Awatar użytkownika
Jonkus
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:35

Post autor: Jonkus »

Tu się mylisz, bo wiele gier tego typu posiada w miarę jakąś tam swoją grafikę. Aczkolwiek moim zdaniem gry przez przeglądarkę są bardzo dobrym dodatkiem do reszty gier i mogą miło wypełnić czas :)
GRYF SLUPSK
Obrazek
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Jonkus pisze:Tu się mylisz, bo wiele gier tego typu posiada w miarę jakąś tam swoją grafikę.
Którą można oceniać jako grafikę strony internetowej, nie gry.
te obrazki to w paincie powiększałeś?

Całkowicie zgadzam się z DeBe. Godziny przyglądania się tabelkom tylko po to, żeby "nabić >ekspa< i >levele<". Oczywiście po to, żeby być jak najwyżej w rankingu. Żeby się utrzymać trzeba ciągle grać itd. itd. Błędne koło.

Grywalność tego typu gier jak dla mnie jest żadna, pomysł oryginalny też nie jest.
Jonkus pisze:Aczkolwiek moim zdaniem gry przez przeglądarkę są bardzo dobrym dodatkiem do reszty gier i mogą miło wypełnić czas
Co kto lubi. Mnie szczerze mówiąc wręcz odrzucają tego typu "masówki", między innymi przez zwiększoną w nich aktywność "dzieci neo". O miłym spędzaniu czasu nie ma mowy.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
fanTSK
Użytkownik Forum
Posty: 103
Rejestracja: 03 cze 2008, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fanTSK »

Spodziewałem się czegoś a'la plemiona, nawet mapy nie ma!
Nie spodziewam się dużej grywalności,trochę też nie mogę zrozumieć o co tu chodzi :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jonkus
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:35

Post autor: Jonkus »

Obecnie trwają pracę nad FAQ. A jeżeli ktoś czegoś nie rozumie proszę pisać na forum gry albo tutaj.

Pozdrawiam :)
GRYF SLUPSK
Obrazek
Awatar użytkownika
fanTSK
Użytkownik Forum
Posty: 103
Rejestracja: 03 cze 2008, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fanTSK »

Moje pytania:
:arrow: gdzie się szkoli wojsko
:arrow: jak uzyskuje się towary
:arrow: gdzie buduje się budynki (jeśli są)
:arrow: jak wysyła się wojsko do innych graczy
Oraz pytania techniczne:
:arrow: czy nad skryptem pracowałeś ty czy twój kolega
:arrow: gdzie pozyskaliście serwer

I to koniec. Jeszcze się rozejrzę, i przyglądnę się szczegółom.
A, i jaki masz nick w grze, bo ja klasyczny do wszystkich gier na jakich jestem zarejestrowany: piotr-wojo
I jeszcze rada odemnie jeśli będzie więcej użytkowników to stwórz światy i kolejna rada lepiej nie rób czegoś w typie konta premium.


//EDIT Jak chcesz to mogę to rozreklamować to na innych forach.
//Edit Pytanie 1,6 odwołuję, i mam jeszcze jedno pytanie czy da się podbjiać innych graczy?
//EDIT I kolejne pytanie po co są te cyfry,wyrazy,znaki w zakładce centrum rekrutacyjne?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jonkus
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:35

Post autor: Jonkus »

fanTSK pisze: :arrow: gdzie się szkoli wojsko
W zakładce "trening" :)
fanTSK pisze: :arrow: jak uzyskuje się towary
Mana dochodzi co ture. Jej przyrost można zwiększyć w zakładce "trening"
fanTSK pisze: :arrow gdzie buduje się budynki (jeśli są)
W "Inwentaz" na samym dole ulepszasz fortyfikacje i technologie broni.
fanTSK pisze: :arrow jak wysyła się wojsko do innych graczy

Wojska nie można wysłać do innych graczy (propozycja warta przemyślenia) natomiast T woj dowódca dostaję tyle samo żołnierzy ile Ty wyklikasz. *
fanTSK pisze: :arrow czy nad skryptem pracowałeś ty czy twój kolega
Ja i kolega.
fanTSK pisze: :arrow gdzie pozyskaliście serwer
Serwer sponsoruje nam radio (reklama ;p www.radiobigcity.com )

Mój nick w grze to Jonkus (taki jak tutaj) Konto premium na pewno się na razie nie pojawi. Nawet o tym nie myślimy. Robimy to ponieważ lubimy, nie dla zysków.

Pewnie, że chcę. Reklama zawsze się przyda. A my na pewno nie pozostaniemy Ci dłużni ;) Podbijać innych graczy się nie da, można ich jedynie niszczyć, grabić i wybijać im ludków :)

*
W zakładce "centrum rekrutacyjne" możesz również w szybszy sposób powiększyć swoją armię. Jak to się robi? Już mówię. Każdy jeden klik( poprawne kliknięcie w cyfrę, która się pojawiła, np. masz napisane 7-JEDEN-? to klikasz 1) daje Ci 2 żołnierzy i 5 many. Ale jest dzienny limit, który wynosi 2,000 klików. Resetuje się on o 24.00 czasu servera.
GRYF SLUPSK
Obrazek
Awatar użytkownika
Veruis
Użytkownik Forum
Posty: 21
Rejestracja: 19 lut 2009, 22:28

Post autor: Veruis »

Wszedłem, zarejestrowałem się i moje pytania i opinie:

- Kiedy rekrutuje się wojsko to jest jakiś sposób na kliknięcie tych 2 tysięcy razy na raz albo troche szybciej niż pojedynczo? Na jedno klikniecie u mnie przypada jakieś 1,5 sekundy... a żeby kliknąć wszystko musiałbym klikać przez 3000 sekund bez błędnych trafień. A doliczyć do tego czasami błędne kliknięcie to wychodzi jakies 3100 sekund. To jest jakies 50 minut ... Ja wolałbym poprostu kliknąć, aby gdzieś atakowali, szkolili się albo jakis budynek budował a nie cały czas klikać. Jest wiele bardziej ekscytujących gier w których jest przynajmniej grafika 2D lub 3D.

- zbroje do obrony etc. i inne bronie atakujące. Trzeba je jakoś zakładać na żołnierzy czy wystarczy, że będą w inwentarzu tak o sobie leżeć? Jeśli tak, to wystarczy nakupować ile się da różnych zbroi i nie trzeba nawet szkolic wojsk. Przecież obrona i tak sie ogolnie zalicza, co z tego, że kilkaset pancerzy jest na kilku żołnierzy.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2009, 11:27 przez Veruis, łącznie zmieniany 1 raz.
S&#261;dz&#281;, &#380;e umiarkowanie jest lepsze od fanatyzmu ;)
Awatar użytkownika
fanTSK
Użytkownik Forum
Posty: 103
Rejestracja: 03 cze 2008, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fanTSK »

Bardzo fajna gra, tylko ma dużo ukrytych szczegółów i mało grafiki.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ