Wielka wspólna kampania

Miejsce dla tematów o misjach, które z różnych powodów nie są już dostępne do pobrania.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Kurde, fajne te opowiadanie... Tak przeleciałem spojrzeniem kilka wersów i wnet nie mogłem się odciągnąć od całych akapitów. Jest kilka powtórzeń wyrazów i drobnych wpadek językowych, ale generalnie treść wciągająca. Dziw, że niewielu dotąd skusiło się na zapoznanie z zawartością. Tłumacząc sobie: później, później. Później to prawdopodobnie będzie tworzona misja, co jednocześnie odciągnie czytelników od lektury, zważywszy na narastający entuzjazm i zniecierpliwienie wynikłe ewentualnymi pracami. Jeszcze później owa misja wreszcie wyszłaby i tym samym przykuła uwagę graczy, zarazem tekst zrzuciła na najdalszy plan, bowiem głównym atutem kampanii są właśnie zadania dla graczy, a nie elementy otaczające je i urozmaicające kreowany mozolnie wątek główny. I spotykamy się tak z licznymi użytkownikami sieci, którzy nawet na naszym forum potrafią bezcześcić ojczysty język angielskimi zmodernizowanymi zapożyczeniami i pseudo-gwarą. Nie będę wciskał kitów, że minstrele układaliby ongiś pieśni ku uciesze mędrców, opowiadające o powszechnej językowej zgryzocie, która jęła panoszyć się wśród młodzieży XXI wieku. Odskocznia od szarej, przytłaczającej rzeczywistości i samowolna chęć zanurzenia się w nurcie bogactwa językowego, z pewnością dobrze wpłynęłaby na jednostki łaknące nowych doświadczeń i wrażeń oraz poszerzania kreacyjnych horyzontów i uzupełnianie świata fantastyki o cenne walory. No.
Awatar użytkownika
Kanclerz
Użytkownik Forum
Posty: 26
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:25

Post autor: Kanclerz »

Gdy zobaczyłem ten tekst to mnie aż przeraził. ;) dlaczego Tej ,,WWK'' nie kontynuujecie?
Lubię k&m i zagram we wszystkie wasze kampanie. :D
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Kanclerz pisze:Gdy zobaczyłem ten tekst to mnie aż przeraził. ;) dlaczego Tej ,,WWK'' nie kontynuujecie?
Wynika to z braku (najczęściej) czasu tworzących tą kampanię. Dobra mapa to bardzo dużo czasu, zrobienie odpowiednich skryptów do poszczególnych misji jest bardzo trudne (co tworzących, tyle propozycji - przez co praca skryptera, jak i "testera" była/jest bardzo trudna).
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
Toczek
Użytkownik Forum
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2009, 21:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Toczek »

Swojego czasu sam planowałem zrobienie wypasionej kampanii, ale jak się okazało był to słomiany zapał.

Gotowe są w sumie dwie mapy.

Pierwsza to standardowa, rozgrzewkowa misja - przez środek mapy przepływa rzeczka, my mamy dla siebie połowę, tak samo przeciwnik.
Obrazek

Druga mapka jest nieco ciekawsza i ambitniejsza, mianowicie korzystając z okazji że wyschła rzeczka i jezioro, w związku z czym przeciwnik musi formować obronę na długiej linii mamy wykorzystać teren i małą wioskę rybacką zamienić w solidną bazę wojskową.
Inna sprawa, że nie ma tam żadnej chatki rybackiej, ale to jest do poprawienia. I jak tak teraz na to patrzę, to chyba trzeba obciąć nieco tych gór, żeby było miejsce na budowę.

Obrazek

Jeśli ktoś jest zainteresowany włączeniem tego do WWK, to proszę bardzo. ;)

Ogólnie mapki są wstępnie gotowe, nie wypróbowywałem ich jeszcze, także nie wiem jak sprawdza się oskryptowanie. Robiłem je pół roku temu, wiele rzeczy jest prawdopodobnie niedokończonych, także jeśli jesteście tym zainteresowani to mogę spróbować je dopracować i udostępnić.

Na razie coś mnie tknęło, żeby wrócić na chwilę do KaM, ale pewnie za jakiś czas mi przejdzie i mapy znowu przeleżą pół roku na dysku. Lepiej, żeby ktoś miał z nich użytek.


Aha, opowiadanko Khela przeczytałem w połowie, bo czas naglił, może dzisiaj po południu do niego wrócę. Wstępnie, to nawet fajnie się to czyta, ale za dużo uwagi poświęciłeś zamkowi, w sensie opisom tego co jest w środku i w zasadzie trudno z tego zrobić użytek przy tworzeniu map.
No ale na razie przeczytałem połowę, mam nadzieję że dalej będzie lepiej :)
http://farmersi.pl - polecam wszystkim, którzy cenią sobie wymagającą myślenia rozgrywkę na poziomie.
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Bardzo fajne, podoba mi się druga mapka. Faktycznie, pomniejsz te góry, ale tylko trochę, będzie to sporym utrudnieniem, a ja takie wyzwania lubię. Przypomina mi się misja 9 z TSK. :D
Awatar użytkownika
Toczek
Użytkownik Forum
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2009, 21:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Toczek »

Ok, tylko muszę wiedzieć jak wysoko i właściwie jaką mam ustawić poprzeczkę. Na co mają być ukierunkowane ataki przeciwnika - niegroźne na najbliższą jednostkę, czy mają od razu demolować całe miasto? Czy mają być wcześnie, czy późno? Często, ale mało wojska, czy rzadko ale całą armią? I czy na początku AI ma mieć dużo, bardzo dużo, czy obrzydliwie dużo żołnierzy?
http://farmersi.pl - polecam wszystkim, którzy cenią sobie wymagającą myślenia rozgrywkę na poziomie.
Awatar użytkownika
Toczek
Użytkownik Forum
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2009, 21:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Toczek »

Chciałem tylko powiedzieć, że obydwie mapki diabli wzięli. Miałem obrzydliwie nieprzyjemny wirus, nie dało się uratować... Programy do ratowania po formacie nic nie znalazły. Trudno... Z tego, co widzę i tak by się nie przydało...
http://farmersi.pl - polecam wszystkim, którzy cenią sobie wymagającą myślenia rozgrywkę na poziomie.
lo53n
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2010, 20:27
Lokalizacja: Hajnówka i jestem z tego dumny ;)

Post autor: lo53n »

Witam ;)
I jak tam idzie tworzenie mapki? nie bardzo chce się wertowac te (o zgrozo!) 120 stron...
Krytykowanie. To jest to. Reszte lepiej zostawię innym.
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Prace raczej zostały przerwane.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

120 stron na dwie mapki to rzeczywiście dużo. Można nam zarzucić gaworzenie o niczym. Gotowe projekty są w sąsiednim temacie.
ODPOWIEDZ