[nowe misje] Wzabin

Miejsce dla tematów o misjach, które z różnych powodów nie są już dostępne do pobrania.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Wzabin
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2009, 17:35

[nowe misje] Wzabin

Post autor: Wzabin »

Witam :D
Zarejestrowałem się tutaj po to, aby udostępnić moje misje. Póki co nie ma fabuły ale coś z tym zrobię :wink: Screenów też nie mam ale w najbliższym czasie je udostępnię.
Misja 1
Typ misji: Taktyczna
Poziom trudności misji: Łatwy (Easy)
Download: http://rapidshare.com/files/274324241/misja1.rar.html
Screeny: Potem...
Awatar użytkownika
Tora1996
Użytkownik Forum
Posty: 182
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:45
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tora1996 »

Zaraz zagram w tą misje, a przy okazji coś o niej napisze:)

EDIT://

Mapka nie jest zła, jak na pierwszą to całkiem całkiem! 8-)
Misja jest łatwa. Propomuje łuczników zmienić na cieżkich. Dodać na przód kuszników, dzieki temu nie zadziała wybawenie kusznikiem.
Misja ma poważny błąd: Jeżeli w misjach taktycznych nie mamy wioski żołnierzom trzeba dać maximum wytrzymałości:!: Pod koniec walki kusznicy zrobili sie głodni! :zraniony:

Podsumowując: Fajne misje, prpopnuje robić dalej! ;D
Pozdrawiam, tora1996.
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

No no no.. Misja niezła. Ale strasznie łatwa do przejścia.
Łucznicy wo gule nie reagują no moje strzały. :||: Tak ma być?
A tak ogólnie to fajna misja wymyśl fabułę itp. i rób dalej.
Wzabin
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2009, 17:35

Post autor: Wzabin »

Joker pisze:Łucznicy wo gule nie reagują no moje strzały. :||: Tak ma być?
Nie ma tak być, właśnie nie wiem czemu :? Zaraz zmienię trochę tak jak mówicie. A i jeszcze jedno, zrobiłem u góry taki pasek specjalnie bo kusznicy wychodzili z góry ale i tak dalej wychodzą ;/
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Ściągnij najnowszą wersję edytora Kroma (0.6) i popraw mapę przy konturach, to ludzie nie będą łazić. A jeśli i to nie pomoże, to pobierz edytor Qage'a i wstaw przy krawędzi mapy obiekt "61". To na pewno pomoże.

W misję nie grałem, ale obejrzałem w edytorze.
Ile ją robiłeś?

Ostrzegam Cię, jeśli myślisz o poważnej twórczości, to radzę się zabrać do pracy. Mapa jest nieciekawa, nie mówię brutalniej. Nie przyłożyłeś się za bardzo.

Pamiętaj, że fabuła też jest ważna, nawet bardzo. I nie musi być długa. Natomiast musi być dobra i ciekawa.

A co do misji, to jest to Twoja pierwsza. Jest pierwszą z kampanii?
Jeśli tak, to niefajnie. Bo od razu wpakowałeś do niej co silniejsze jednostki, mając do wyboru 16 ich rodzajów (tak, tak, każda jednostka jest istotna. Im większa ich różnorodność, tym większa frajda z gry.

I jeszcze jedno. To misja taktyczna. Niech wróg atakuje z kilku stron. Część oddziałów może pozostać. Część zaatakować później. Niech w połowie gry zaskoczy nas tuzin rebeliantów (czy kogo tam chcesz, byle by do fabuły pasowało. Rebeliant też silny. Trzeba rozsądnie go wykorzystać do walki), a będzie to ciekawa misja.

Urozmaić teren. Na wzgórza wrzuć wrogowi strzelców. Niech sobie troszkę w nas postrzelają (masz 5 różnych rodzajów strzelców, w tym 2 machiny). Niech misja będzie dynamiczna i ciekawa. Nie idź na ilość jednostek, idź na względy taktyczne.

No, się rozpisałem. Do tworzenia misji w KaMie potrzeba trochę uczucia.
Weź to pod uwagę, a stworzysz wspaniałą kampanię. Ale ostrzegam: robię kampanię na 16 misji i trwa to już 14 miesiąc. A pierwszą misję robiłem 7 miesięcy. Poprawiałem wiele razy. A ostateczną wersję wrzuciłem na forum ponad tydzień temu.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Słuchaj go on mądrze Ci radzi. Tworzy misje perfekcyjnie. Niczym twórcy gry. :usmiech: Naprawdę , jeśli nie wierzysz wejdź na nowe misje @rTeq i pobierz misję nr. 1 :wink:
Ja też robię misje i nie są za dobre. Na początku robiłem tak jak Ty.
No i weź zobacz sobie teraz np. misje nr 7 lub 6 z mojej kampanii.
Radzę sobie coraz lepiej. Staram się coraz bardziej. ;)
Naprawdę to pomaga. Weź w tę prace włóż trochę serca a mam nadzieję że ta twoja kampania będzie lepsza niż moja. :wink: :o
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Po pierwsze, Jokerze, nie robię misji tak dobrych jak TSK i TPR.
Po drugie, zapraszam do gry w moje misje - ludzie, którzy tworzą nowe misje, powinni sobie pomagać właśnie poprzez wzajemne doradzanie co do swych dzieł. Ale do niczego nie zmuszam.

Nie zgodzę z tym, że robisz nie za dobre misje, Jokerze. Misje to Ty robisz dobre, natomiast mapom poświęcasz za mało uwagi.

Prawda jest natomiast taka, że każda następna misja (w mojej kampanii, Jokera, i każdej innej) jest lepsza od tej poprzedniej - ale oczywiście tylko wtedy, gdy misje robi się z dobrych chęci i z zapałem(choć przy misji 12 jak skończyłem mapę, stwierdziłem, że lepszej nie da się zrobić :D).

Co tu jeszcze dodać...

O wiem, napisz nam, Wzabinie, coś więcej o swoich zamiarach dotyczących misji.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

@rTeq pisze:(choć przy misji 12 jak skończyłem mapę, stwierdziłem, że lepszej nie da się zrobić :D).
Zawsze da się zrobić lepszą ;]
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Źle to ująłem. Ja już nie zrobię lepszej. Nie jestem w stanie. Jakbym miał tak każdą mapę poprawiać, to w 10 lat bym się nie wyrobił.
A do Bożego Narodzenia chcę mieć kampanię TCK ukończoną, fabułę przetłumaczoną, i jeszcze na stronę Lewina całość wysłaną :D.
Ale masz rację DeBe, masz rację. Jak zwykle w kwestii map :wink:.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

@rTeq pisze:Źle to ująłem. Ja już nie zrobię lepszej. Nie jestem w stanie. Jakbym miał tak każdą mapę poprawiać, to w 10 lat bym się nie wyrobił.
A do Bożego Narodzenia chcę mieć kampanię TCK ukończoną, fabułę przetłumaczoną, i jeszcze na stronę Lewina całość wysłaną :D.
Ale masz rację DeBe, masz rację. Jak zwykle w kwestii map :wink:.

No i się @rTequ nie wyrobiłeś do Bożego Narodzenia :D
ODPOWIEDZ