K&M niedługo także w przeglądarce? (11.01.2011)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

K&M niedługo także w przeglądarce? (11.01

Post autor: lucbach »

Niemiecki zespół programistów ostrzy zęby na przeglądarkową wersję "Knights and Merchants". Jej powstanie zapowiadają na lato 2011.

Od co najmniej kilku miesięcy mówiło się w społeczności K&M o idei stworzenia gry w wersji przeglądarkowej, na wzór choćby dobrze znanych: "Plemion", "Traviana" czy "Ogame'a". Teraz wiemy już, że słowa przeradzają się w czyny za sprawą młodego niemieckiego zespołu programistów, na którego dokonania powołał się w połowie grudnia 2010 r. niemiecki serwis knightsandmerchants.de.

Z wywiadu, którego programiści udzielili serwisowi zza naszej zachodniej granicy, dowiadujemy się, że projekt jest już w części gotowy, jednak opracowania lub dopracowania wymagają jeszcze m.in. wdrożenie grafiki w przeglądarkę oraz ostateczny kształt systemu gry, stąd planowany start latem 2011 r. Twórcy zapowiadają, że część funkcjonalności będzie płatna, aby można było utrzymać projekt. Całą grę określają jako jeden wielki multiplayer, w którym oprócz osad będą istniały obszary, na których będzie można spotykać się grając z innymi.

Projekt gry niemieckiego zespołu ma cały czas status projektu fanów. ZuxxeZ nie zajął oficjalnego stanowiska w tej sprawie, mimo apeli wysyłanych przez twórców.

Nieoficjalnie stworzeniem przeglądarkowej wersji "Knights and Merchants" jest zainteresowany również polski zespół programistów.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

A mości Lucbach zrobi przekład na polski, tak? :)
Awatar użytkownika
fanTSK
Użytkownik Forum
Posty: 103
Rejestracja: 03 cze 2008, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fanTSK »

WOW, wiedziałem że są projekty, ale nie myślałem że to wypali.Czekam z niecierpliwością na full :D
Mam nadzieję że będzie polska lub chociaż angielska wersja, bo na niemieckim za bardzo się nie znam :mrgreen:

//edit co do języka nie zauważyłem Twojego postu Khelu :usmiech:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Posty: 548
Rejestracja: 28 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: krzychu26 »

Komercja, komercja, komercja. Cóż, zawsze mogli by podjąć próby utrzymywania się z reklam choć liczba odwiedzin musiała by być spora. EW na start jakiś free hosting.

Ogólnie nie mogę się doczekać choć wiem jak prawdopodobnie będzie wyglądał system rozgrywki. :)

@Khel
Jeszcze się pytasz? Pewnie że zrobi. :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ricardo Kaka
Użytkownik Forum
Posty: 43
Rejestracja: 25 lut 2008, 14:15
Kontakt:

Post autor: Ricardo Kaka »

Wątpie czy dadzą radę.
Obrazek
cash-4-you.com.pl
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Fajnie, że ktoś jeszcze pamięta o KaM, ale nie spodziewam się wielkiego odkrycia. Tak jak Lucbach wspomniał, będzie to gra wzorowana na "plemionach" czy "travianie" i pewnie niewiele ją odróżni od tychże. Za grami przeglądarkowymi nie przepadam, więc i ta mnie nie zainteresuje (w dodatku wątpię, abym kiedykolwiek ujrzał ją w naszym ojczystym języku). W każdym razie trzymam kciuki... aby po prostu sobie była i żeby ktoś w nią grał.
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Cieszę się, że coś poszło w kierunku KaMa... Wierzę, że dzięki tej przeglądarkowej grze zyskamy wiele nowych fanów K&m... :usmiech:

Ciekawi mnie system walki, budowania wiosek... No, nie ukrywam, wszystko mnie ciekawi! :usmiech: Szkoda tyle, że musimy czekać aż do lata... :smiesne:
Awatar użytkownika
fanTSK
Użytkownik Forum
Posty: 103
Rejestracja: 03 cze 2008, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fanTSK »

Joker pisze:
Ciekawi mnie system walki, budowania wiosek... No, nie ukrywam, wszystko mnie ciekawi! :usmiech: Szkoda tyle, że musimy czekać aż do lata... :smiesne:
Pewnie będzie taki jak w stronghold kingdoms (beta dostępna dla vipów :) )
Obrazek
Obrazek
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

A czym charakteryzuje się ten ze "Stronghold Kingdoms"?

Co do tłumaczenia gry na polski: większe dokonania w tej materii ma inny Użytkownik tego forum :). Ja przetłumaczyłem niedużo do tej pory.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Posty: 548
Rejestracja: 28 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: krzychu26 »

Założę się że ten użytkownik to "kuba" :) Co do systemu gry, jeśli ma to być przeglądarkowa wersja mogę spekulować że będzie wygądać tak. Na początek ujrzymy połączenie toolbara z mapką gdzię (podobnie jak w ogame) będziemy rozstawiać nasze budowle. Będą zapewne pełniły funkcję jak w wersji PC. Będą pewnie lvl'upy budowli, spichrz będzie mógł pomieścić coraz więcej surowca, szkoła będzie tworzyć nam poddanych, drewno i kamień pod budynku będą jak "metal" i "kryształ". Farmy, winnice aby wykarmić naszych poddanych itp :)
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ