Projekt: K&M_TFK

Wszystko o szeroko pojętej działalności Fanów gry: mapy, programy, tłumaczenia...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Co sądzisz o tym projekcie?

Dobry pomysł!
26
74%
Zły pomysł!
9
26%
 
Liczba głosów: 35

Awatar użytkownika
Syriusz
Użytkownik Forum
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Syriusz »

Wiesz to bardziej skomplikowane niż myślisz hehe :P:P Ale odnalazłem już linijki za to odpowiedzialne, jak uda mi się jakąś flagą ruszyć w lewo, prawo góra dół to napewno napiszę tutorial :P:P

A jak Wam podoba się to co już zamieściłem?? Udany relase??
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Dopiero na zrzutach zauważyłem, i aż muszę zapytać...

Dlaczego 1.52 REL? Znam wady i zalety tej wersji (sypie się pod XP, ale też nie ma błędu "drunk soldiers"); po prostu jestem ciekawy.

Tło i przyciski w menu wydają się być mocno rozmyte. Grafikę z prawej szpecą białe piksele.

Kamieniołom... ogółem trochę sztuczny - i cienie, i cały zlepek... Nie wiem, czy warto zmieniać coś, co tak właściwie już jest dobre. (skoncentruj się na tym, czego jeszcze nikt jak dotąd nie zrobił ;-))

W misje nie grałem, ale mapa wydaje się być płaska. Mam rozumieć, że to tylko zarys?
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Syriusz
Użytkownik Forum
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Syriusz »

to oczywiście tylko "szkice", żeby nie było, że powiedziałem i siedze i nic nie robię :P:P Grafika do knightsa ma swoje wady i liczne ograniczenia, ale jak się z tym uporam to będzie ładnie, co do kamieniarza.... nie podoba mi sie jego obecna chata :P:P gdybym był na jego miejscu nie mieszkał bym w niej :P:P

Co do detali, tzn. cienie, budynki i inne dodatki graficzne to tylko wisienka na torcie :P:P A tort to prace, których na pierwszy rzut oka nie widać :P:P

Obecna wersja będzie miała numerek 2.0 REL w oparciu o 1.52 REL, z tym, że postaram się wrzucić do niej część odpowiedzialną za zapisywanie gry z TSK ale cudów nie obiecuję :P
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Żeby zapisy zadziałały trzeba utworzyć katalog save w Km TPR\data\

Nie lepiej byłoby oprzeć się na wersji 1.6 REL b7? Tu masz wiele innych bugów poprawionych, co najwyżej część AI (powodująca m.in. błąd "drunk soldiers") byś podmienił z właśnie 1.52, która tego nie miała.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
maks4444
Użytkownik Forum
Posty: 100
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:44

Post autor: maks4444 »

A ja mam pytanie będziesz w stanie swoim programowaniem oddawać nowe jednostki, budynki i przedmioty?

Widzę ze podmieniłeś kamieniołom ale chyba ktoś kiedyś już podmieniał wieżyczkę obronną. Ale tamto to była chyba inna historia...

Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Syriusz
Użytkownik Forum
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Syriusz »

maks4444 pisze:A ja mam pytanie będziesz w stanie swoim programowaniem oddawać nowe jednostki, budynki i przedmioty?

Widzę ze podmieniłeś kamieniołom ale chyba ktoś kiedyś już podmieniał wieżyczkę obronną. Ale tamto to była chyba inna historia...

Życzę powodzenia.
Co do dodawania nowych budynków i jednostek.... z pewnością jest to możliwe, jednak nie posiadam na chwilę obecną takiej wiedzy.... Kamieniołom podmieniłem, jednak chciałbym prosić o małą pomoc przy "rysowaniu budynków" wiem, że to osobny wątek powinien być, ale co tam :P:P Jak ktoś chciałby zobaczyć swój budynek w moim projekcie niech go wrzuci na www.imageshack.us i zaprezentuje nam tutaj... jak widac mój kamieniołom nie jest piękny, ale pracuje nad nim :D i innymi budynkami :D

Niechciałbym nikogo zawieść moim projektem, jednak nawet Krom's, który wspierał przez chwilę mój projekt uznał iż lepiej zainwestować w remake... Ale postaram się Was nie zawieść i stworzyć cos na wizerunek SR1, SR2, SR3... W sensie zbilansować, zrównoważyć i upiększyć oraz ustabilizować :P:P
Awatar użytkownika
Kanonier
Użytkownik Forum
Posty: 48
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:59

Post autor: Kanonier »

Jest taki temat w działalności fanów.Wystarczy poszukać. :wink:
A tak ogólnie czekam na twój mod.:D

EDIT:Temat znajduje się na stronie 2.Jest tam sporo projektów budynków np.
powiększone gospodarstwo.
Awatar użytkownika
Syriusz
Użytkownik Forum
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Syriusz »

Udało mi się rozwiązać problem multiplayer saves ::D:D będzie instrukcja w moim dodatku :D:D będziecie zadowoleni ale trzeba użyć osobnego programu niestety ale będzie ifo krok po kroku ;)
Awatar użytkownika
Phoenix_PL
Użytkownik Forum
Posty: 68
Rejestracja: 08 sty 2011, 18:00

Post autor: Phoenix_PL »

Człowieku, zadziwiasz mnie!
Jak ci się uda, to na forum masz dostać adma! :wink:
Woot...
Powracam ^^
Awatar użytkownika
Syriusz
Użytkownik Forum
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Syriusz »

Więc nie przypisuję sobie wszystkich zasług, to bardziej osiągnięcia Lewina, które na język użytkowy przetłumaczył mi Krom's :P:P A ja metodą prób i błędów rozgryzłem zapis gry i kurde działa :P:P SR4 będzie zasługą wielu userów :P
ODPOWIEDZ