KaM Remake - problem dotyczacy rozgrywki

Masz problem z grą? Napisz o tym, postaramy się go rozwiązać! (Nie dotyczy problemów z rozgrywką!)

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Drogowiec0
Użytkownik Forum
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2012, 21:46

KaM Remake - problem dotyczacy rozgrywki

Post autor: Drogowiec0 »

Witam wszystkich to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość oraz przeniesienie tematu do innego działu. A mianowicie problem dotyczy rozgrywki otóz nieraz grałem online w tą grę i niektórzy gracze wybierają 60min bądź 45 min rozgrywkę. I tu właśnie tkwi problem bo grając nie wiem jakim cudem niektórzy gracze już po pokoju robią masę armii a mi jakoś się nie udaję. Czy dało by rade by ktoś by mi podpowiedział jak mam grać by mógł jednocześnie mięć duże miasto i dużą ilość wojska.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi na pytanie i pozdrawiam

PS: Mój login w KaM remake to aktualnie Jokes
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Witaj, rzecz o której piszesz wynika z tego, że w grze wieloosobowej nie warto koncentrować się w ogóle na jedzeniu, od razu po wybudowaniu tartaku zajmujesz się w pierwszej kolejności przemysłem związanym z wytwarzaniem jednostek ciężkich jak i złotem. Warto też postawić jakieś warsztaty produkujące toporki (uważaj na drewno!). Ot, jak zrobić 20-25 kuszników i tyleż żołdaków w 45-50 minut.
Awatar użytkownika
karlos1
Użytkownik Forum
Posty: 26
Rejestracja: 04 lis 2006, 13:52
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: karlos1 »

Chcesz to z przyjemnością z Tobą zagram ; p nie jestem może najlepszym graczem na świecie ale wiem co i jak ^^
Drogowiec0
Użytkownik Forum
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2012, 21:46

Post autor: Drogowiec0 »

Dzięki wielkie za odpowiedzi nie myślałem że wogóle ktoś odpowie. Co do budowania to też zależy od ukształtowania terenu bo w niektórych planszach jest żelazo a w niektórych nie. Po za tym nieraz widzę, że na początku ludzie robią od razu na początek 3 kamieniołomy 2 - 3 leśniczówek i 2 tartaki chociarz nie wiem jak to ma wystarczyć na woja a ja che się nauczyć grac szybko i dobrze.

PS Aktualny login to Volmin ale często zmieniam bo niektórzy ludzie mnie znają i nie chcą ze mną grać. Można mnie rozpoznać po polski m piśmie nieraz po ang

//Popraw, proszę, bo aż kole w oczy. ;)
//Stosowanie "PS" w czymś takim też jest błędem. O wiele prościej i niepretensjonalnie można napisać wiadomość bez niego.
//Khel
Awatar użytkownika
karlos1
Użytkownik Forum
Posty: 26
Rejestracja: 04 lis 2006, 13:52
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: karlos1 »

Zostań przy nicku, dziś o 20 jak będziesz na jakimś serwie dołączę ; p mój nick to Karlos1\EpicPWN.pl ; p zagramy razem w teamie ; p
Elenorsar
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 29 paź 2008, 20:11

Post autor: Elenorsar »

Drogowiec0 pisze:PS Aktualny login to Volmin ale często zmieniam bo niektórzy ludzie mnie znają i nie chcą ze mną grać.
A Ty się dziwisz, że nie chcą z Tobą grać? Grałem z Tobą jeden mecz i chyba o jeden za dużo... nie, nie chodzi mi o to, ze grałeś bardzo źle, bo to i tak była rozgrywka FFA, tylko chodzi mi o to, że jak ktoś zaczynał Ciebie atakować to od razu obrażałeś tą osobę, słów tych nie przytoczę, gdyż są one niecenzuralne.

Co do rozwoju sam sobie już powiedziałeś po części i po części Florek. A jeszcze jedno powiem, jak ktoś z bardziej doświadczonych graczy, doradza Ci jak budować to go posłuchaj, a nie od razu bluzgasz do niego.
Drogowiec0
Użytkownik Forum
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2012, 21:46

Post autor: Drogowiec0 »

PS Aktualny login to Volmin ale często zmieniam bo niektórzy ludzie mnie znają i nie chcą ze mną grać.


A Ty się dziwisz, że nie chcą z Tobą grać? Grałem z Tobą jeden mecz i chyba o jeden za dużo... nie, nie chodzi mi o to, ze grałeś bardzo źle, bo to i tak była rozgrywka FFA, tylko chodzi mi o to, że jak ktoś zaczynał Ciebie atakować to od razu obrażałeś tą osobę, słów tych nie przytoczę, gdyż są one niecenzuralne.

Co do rozwoju sam sobie już powiedziałeś po części i po części Florek. A jeszcze jedno powiem, jak ktoś z bardziej doświadczonych graczy, doradza Ci jak budować to go posłuchaj, a nie od razu bluzgasz do niego.
Tylko nie tym tonem ok ja w tą grę już gram od bardzo dawna a nie moja wina że sobie jakoś nie radze a w MP gram od niedawna. Natomiast co do budowania to gadałem z tym kolesiem i mniej więcej wiem jak. Wkurzam się bo mnie denerwuje jak ktoś mnie zaczyna atakować a ja nie mam się czym bronić i mogę powiedzieć że to jest trochę nie fer bo niby z jakiego powodu skoro buduje tak jak inni ludzie mi mówią a ja wciąż nie mam wojska ja wtedy się rozpraszam i do dlatego do tego dochodzi rozumiesz.

PS: OK jeżeli chcesz dalej ze mną grać bądż inni gracze to zapraszam i nie będę obrażał bo widzę że szkoda na to nerwów przecież to tylko gra i każdy się uczy na błędach. Jeżeli ktoś chce ze mną umawiać to tylko na gg bo sam nie wiem kiedy będę w km grał
The Reaper aka Paulo
Użytkownik Forum
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2012, 18:29
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: The Reaper aka Paulo »

Kojarze kolegę. Grałem chyba z 2 meczyki z tobą. Widzisz wszystko polega na tym by jak najszybciej dostać się do żelaza. Jeśli przed 30 minutą zaczynasz produkcję cięzkich to masz wygraną, pod warunkiem że nie musisz biegać po mapie i bronić sojuszniów. Nawet jeśli żelazo jest daleko to warto po nie iść bo znacznie lepiej gra się kuszami niż łukami ( tak nawiasem kusznicy powinni mieć większy zasięg ostrzłu niz łucznicy).

Najlepiej zacząć od
3 kamieniołomów ( warunek konieczny jednak w przypadku misji jak Road to the Valley, 2 wystarczą).
3-5 leśniczówek ( załeży czy w ciężką czy lekką)
2 tartaki
i szybko po żelazo.
w czasie robienia dymarek, mądrze zrobić 2 pola i postawić 2 stajnie.
Jeśli jest gdzie, koniecznie postawić chatkę rybaka (1-2)
na koniec pola i młyny.
Nie warto stawiać winnic, jest to rozwiazanie tymczasowe i kompletnie bez sensu gdyz wino daje malo energii przez co pracownicy ciagle laza sie zywic i staje produkcja.

Co do taktyki to najlepiej robic kusz, ciezkich konnych i topki.
Kusze dzielic na mniejsze oddzialy i atakowac z kilku stron.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

The Reaper aka Paulo pisze:( tak nawiasem kusznicy powinni mieć większy zasięg ostrzłu niz łucznicy)
Tak nawiasem to powinno być wprost odwrotnie, jeśli już sugerujesz zmianę zasięgu tych jednostek. :)
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Florek pisze:
The Reaper aka Paulo pisze:( tak nawiasem kusznicy powinni mieć większy zasięg ostrzłu niz łucznicy)
Tak nawiasem to powinno być wprost odwrotnie, jeśli już sugerujesz zmianę zasięgu tych jednostek. :)
Haha .. jakby to uczyniono... nikt już by nie robił łuczników ^^
ODPOWIEDZ