[Mapy sieciowe] PAKER TEAM INFO

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

woloszek pisze:Mapa - Bad Mountain

Dlaczego taka nazwa? Jak to przetłumaczyć? Jeśli zła góra, to nie pasuje, gdyż widać dużo gór. Chyba, że górskie zło ;]

Sugerowane poprawki do tej mapy:
zrobione.
woloszek pisze: Mapa - Dream

- dlaczego nie ma na niej kamienia, tylko jest w spichrzu? (miejsca jest wystarczająco)
- poprawić bądź dodać węgiel blisko złota dla graczy na krańcach mapki - mają za daleko do węgla
- poprawić dostęp do żelaza i złota (nie jest po równo)
Ta mapa ma być bez kamienia.. dlatego też jest tyle terenu pod budowę i wszystko daleko.
Złoto i żelazo... życie jest brutalne.. walcz o lokacje już w lobby :smiesne:
woloszek pisze: Mapa - The Passage

- poprawić dostęp do złota - po prawej wybuduję 9 kopalń a po lewej 7
- poprawić dostęp do żelaza - po prawej 6 a po lewej 7
- oddalić nieco spichrze graczy od siebie - teraz są naprawdę za blisko siebie
Kto powiedział że to mapa fair play ?
oddaliłem dolnych graczy nieco, ci wyzej zostali jak zostali.
woloszek pisze: Mapa - Heroes of Might and Ax I
zrobione
woloszek pisze: Mapa - Hard Mountain

http://tinypic.com/r/23w31gj/5

Jeśli coś jest niewidoczne to wytłumaczę.
Ogólnie mapa kontrowersyjna choć niemonotonna - każdy gracz posiada plusy i minusy w lokacji i co fajne, inny teren.
Obrazek

Kompletnie mnie nie zrozumiałeś... ;) wytłumaczenie w jpg.
woloszek pisze: Mapa - Roads

Ogólnie mapa spoko, ale każdy gracz ma daleko do surowców, co jest sprawiedliwe, ale przedłuża czas gry i co za tym idzie, ludzie mogą niezbyt chętnie grać na tej mapie:
- zmiana lokacji graczy bliżej surowców
Boli że żelazo daleko ? ^^ no trudno życie.... Tak ma być kto chce sie bawić w kuszach to robi autostrady. Tak ma być...
woloszek pisze: Mapa - North Bridge

- poprawić kafelki wody w prawym dolnym rogu
woloszek pisze: Mapa - Lost Lands

- nie widzę żadnych błędów - brawo
Rzygałem już od poprawiania tej mapy.....

Może. może dziś, najdalej jutro.. kolejna mapa....
:smiesne: :smiesne: :smiesne:
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Dzięki za dość zadowalającą odpowiedź ;] Skąd tylko wiesz w którą stronę gracze będą się rozbudowywać :P ...aha a co z poprawieniem kafelków na mapie bad mountain? nie widzę tam odpowiedzi...

EDIT:
Na mapie DREAM gracz po prawej górnej stronie ma najgorzej. Najmniej węgla. Na mapie hard mountain nie zrobię złota w lewym górnym rogu, w tym dole. Ogólnie widzę problem z tilesami, nie wszystko poprawiłeś. Reszta ok.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Moim zdaniem na mapie Bad Mountain gracz nr 1, tj czerwony powinien posiadać w spichrzu nawet 500 węgla. Ten surowiec bardzo szybko się kończy. Skoro jest tylko 3 graczy to powinni mieć wystarczający zapas surowców do walki z 5 graczami, którzy mają pod dostatkiem surowców (złota i węgla). Reszta na tej mapie jest OK.
Na mapie Dream dlaczego jeden gracz ma 200 rudy złota a reszta nic?... Ten z prawej górnej strony też ma mało złota.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

W Hard Mountain, tam gdzie mówiłeś dół ze złotem, on i tak nie jest potrzebny gracz ma dużo rudy złota, po za tym on ma wziąć potem złoto z góry... od kolegi który i tak pociągnie tam drogę...
Dodałem 100 węgla do gracza 1 w Bad Mountain

---------
Mapa L-O-S-T .... dzisiaj chyba download .... ;)
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Bad Mountain - poprawiona wersja każdej góry, tj. złe kafelki, "kanciasty" wygląd, płaski wygląd.

http://hostuje.net/file.php?id=c6942be9 ... b01c9fee36

Sprawdź chociaż, bo siedziałem trochę nad tym ;/

Zaznaczyłem tylko przykładowe błędy.
W mojej wersji nie ma ich lub są niezauważalne

http://tinypic.com/r/jg1n38/5 - Powiększ sobie
Elenorsar
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 29 paź 2008, 20:11

Post autor: Elenorsar »

Zgadzam się z woloszkiem, takie kanciaste góry nie wyglądają za dobrze.

Dzisiaj dużo nie będę pisał, ale tylko wspomnę o mapce LOST. Super pomysł, już kiedyś myślałem o czymś takim, ale nie miałem okazji robić map :D
NaruT4o
Użytkownik Forum
Posty: 85
Rejestracja: 09 lut 2012, 09:27

Post autor: NaruT4o »

Mam uwagi co do mapy Bad Mountain:
-Połowę węgla od lokacji 3 usunąć i dodać za to 300 węgla do spichrza gracza 1
-Dodać do lokacji 1 i 2 jeszcze po minimum 100 kiełbas lub samej lokacji 1 ponieważ jedzenia jest mało i szybko się kończy,a nie ma czasu żeby robić gospodarstwa, ponieważ trzeba zająć się wojskiem bo wróg po 70 minutach ma około 100-250 żołnierzy
-usunąć grzybki z jeziorka dolnego i podwyższyć 2 góry złota bo są za płaskie
-dodać 50 kamienia dla lokacji 1 ponieważ szybko się kończy
-dodać lokacji 1,2,3 po 10-20 kuszników już na początku
-usunąć 4 pierwsze wieże i postawić je dalej
- wyrównać trochę więcej terenu ponieważ jest go mało,jeżeli chce się grać dłuższą grę
-usunąć trochę kamienia,który jest na środku pomiędzy lokacja 2-3,ponieważ jest mało miejsca żeby produkować lekką armię i utrzymać ją
-dodać do wszystkich spichrzy graczy 10 kuferków złota a dla lokacji 1 nawet 15,ponieważ kończy się błyskawicznie i trzeba 8 minut czekać aż zbudują kopalnie złota
-lokacją 1,2,3 zbudować odrazu na początku 1 gospodarstwo czy też tam winnice
To teraz do mapy Heroes of Might and Ax I:
-każda lokacja ma czegoś innego dużo i jest 1 problem trzeba budować kopalnie żelaza na lokacji np 2 i iść do gracza 1 żeby ją zbudować i tak samo np ze złotem albo z kamieniołomem ,zeby zbudowąc wieze trzeba postawic kamieniołom, za mało miejsca dla leśniczówek dla lokacji 1 i 2
hmm jeszce nie gralem na lokacji 5,6,7,8 lecz chyba są takie same problemy
-powiększyć teren dla 1,2,3,4 lokacji graczowi 3 i 4 dodać 2 spichrz ponieważ oni mają oblrzymie korki jak wynoszą naraz zloto i węgiel jak jest np 5 dymarek
-zmniejszyć węgiel dla gracza 1 i 2 ale dodać za to do spichrzy,ponieważ jest mało terenu na rozubdowe chociaz połowę tego węgla
-Epickie bitwy po 70 minutach Pt kazdy gracz ma z 60 żelaznych jedostek:D
jak mi przyjdzie jeszce coś do głowy to napisze :D:D
Ostatnio zmieniony 10 lut 2012, 18:58 przez NaruT4o, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Uwagi co do mapy Bad Mountain:
- dodać 10-20 kuszników dla każdego z 3 graczy po lewej stronie oraz jakąś broń w spichrzach
- dodać węgiel dla gracza nr 1
- zrobić węższe przejście zaraz obok gracza nr 1 (po prawej stronie)
- tak jak napisał NaruT4o - zrobić miejsce na rozbudowę, choć po co wam na żelazo?
- usunąć te grzyby z wody!!

Najlepiej jakbyś zaczął poprawiać na poprawionej przeze mnie twojej mapie, unikniesz kanciastych gór itp.

Edit:

- skoro ma być to walka między ciężką armią a lekką, to zablokować możliwość budowy garbarni dla 3 graczy, chlew można zostawić, wiadomo dla kiełbas. To samo zrobić w targu, zablokować wymianę na broń lekką. Żołdaków na mięso armatnie można zostawić.
- więcej, więcej węgla dla 1 gracza ;]

Uwagi po grze na mapce The passage:

- dodać wersję tylko dla 4 graczy: 1 gracz na dole, drugi na górze lub jeden z prawej a drugi bardziej na środek
- zostawić wersję dla 8 graczy: i tam zmienić lokacje grających, np. jeden na górze po prawej, drugi, na środku, trzeci na środek po prawej, a czwarty na dole po prawej.

Na każdej mapce są kanciaste i nierówne góry. Jeśli chcesz to mogę to poprawić. Służę pomocą.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

woloszek pisze: Na każdej mapce są kanciaste i nierówne góry. Jeśli chcesz to mogę to poprawić. Służę pomocą.
To chyba skorzystam... jak lubisz... ale... wpierw musze pozmieniać co nieco.. a TY tylko zrobisz te góry... ale.. poczekaj... będe dawał ci już mapy "zrobione" ... ale to... jutro. ewentualnie niedziela.... zaglądaj na "szotboxa"
NaruT4o pisze: To teraz do mapy Heroes of Might and Ax I:

-Epickie bitwy po 70 minutach Pt kazdy gracz ma z 60 żelaznych jedostek:D
jak mi przyjdzie jeszce coś do głowy to napisze :D:D

Jest bardzo duży problem... praktycznie nie mogę ruszyć terenu już bowiem edytor remake usunął mi info o łączeniu płytek... więc najmniejsza zmiana... jest niemożliwa... musiał bym jeszcze raz nadać teren "pędzlami" całą mapkę jeszcze raz zrobić ( z wyjątkiem, formowania terenu, i grzybków) więc robota na co najmniej godzinę .. aby tylko poprawić kilka rzeczy... -_- no niestety już tak zostanie... :( jedynie co to mogę popoprawiać surowce.. drogi itd... :/
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

janosiczek pisze:Jest bardzo duży problem... praktycznie nie mogę ruszyć terenu już bowiem edytor remake usunął mi info o łączeniu płytek... więc najmniejsza zmiana... jest niemożliwa... musiał bym jeszcze raz nadać teren "pędzlami" całą mapkę jeszcze raz zrobić ( z wyjątkiem, formowania terenu, i grzybków) więc robota na co najmniej godzinę .. aby tylko poprawić kilka rzeczy... -_- no niestety już tak zostanie... :( jedynie co to mogę popoprawiać surowce.. drogi itd... :/
Przecież możesz płytkę po płytce robić. To nie jest niesamowicie dużo roboty.. Ja w ten sposób poprawiam dużą część swojej mapy.
ODPOWIEDZ