Wakacje z literaturą

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Chybaś mało przeczytał na stronie tego tematu. ;)
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Mhm, chybam mało. A nawet wcale. Wypowiedziałem się z nawyku - najpierw mówię, potem myślę, że najpierw trzeba się dowiedzieć, o co chodzi.
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
Wubek
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 13 maja 2006, 12:00

Post autor: Wubek »

Wiedźmin lekturą w gimnazjum?! Toż to niespodzianka; niespodzianka, w którą nie uwierzę, dopóki nie zobaczę jakiegoś potwierdzenia oficjalnego!

Seria o Harrym Potterze ma sporą wartość wśród najnowszej literatury "dziecięcej"(napiszę w cudzysłowie, żeby mnie z widłami nie przegonili :smiesne: ), ze względu nie tylko na wartości, które przenosi(a które ostatnio dostrzegłem wyraźnie, gdy wpadłem na porównanie słynnego dzieła o świecącym wampirze i ww. serii), ale ze względu na fakt, że jest POPULARNA wśród młodzieży i budzi OCHOTĘ na czytanie. I stąd bierze się fakt następny, młodzież czyta GŁÓWNIE(uogólniając tę młodzież oczywiście) fantastykę, część zaczynała marząc właśnie o chłopcu z blizną.

Wtrącę słówko o lekturach jeszcze: Jest jeszcze jedno stwierdzenie związane z literaturą, które można by tu zastosować. NAUKA. Lektury mają uczyć, nie bawić. Jeśli bawią, to bardzo to cieszy, jeśli nie - no cóż.

Jeśli o Wiedźmina chodzi... To polecam obejrzeć serial-ekranizację. Strasznie mu się dostaje od wszystkich, ale jak na ówczesne warunki i treść książki, film jest zrealizowany przyzwoicie...
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Jeżeli Feliks przemycił mi fałszywe dane, czeka go gorąca kipiel. :)
Nie przeczę, iżby Wiedźmin, ku uciesze Wubczastego, był lekturą nadobowiązkową. Lub po prostu w Feliksowej ławie pełnił rolę epizodyczną.
Awatar użytkownika
Lancetnik
Użytkownik Forum
Posty: 143
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:15
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Lancetnik »

Ja to sobie nieraz przeczytam Harry'ego Potter'a. Już czytam siódmą część, no i nie chwaląc się oczywiście, reszta części jest przeczytana. Polecam.
ODPOWIEDZ