Mały jubileusz!

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Mały jubileusz!

Post autor: lucbach »

robi29 pisze:Nie ma już tego ruchu co w 2007/2008 roku, gdzie co chwila kilka nowych postów było.
Prawda jest jednak taka (bo liczby nie kłamią), że od czasu pojawienia się Remake'u, knights.sztab.com (strona i forum) mają oglądalność jak nigdy wcześniej. Wydaje mi się, że użytkownicy po prostu mniej piszą.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Skoro tak jest jak mówisz, to albo ludzie bardziej leniwi są, albo zamiast pisać- grają.
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

4 dni minęły od początku tematu i przybyło jedynie 26 postów. To pokazuje, że ludziom po prostu nie chce się pisać. Mam wrażenie, że wszystkie tematy jakie były do poruszenia, zostały w 100% obgadane, a w ostatnim czasie nie było żadnych większych wieści, które by dotyczyły wszystkich. Co prawda wydano nową wersję, ale jest ona straszliwie niestabilna. Do tego wielu użytkowników nie wie kompletnie skąd wziąć testowe wersje, przez co dla nich rozwój zatrzymał się w październiku zeszłego roku. To już ponad pół roku!
Do tego kompletny brak tematów do dyskusji. Wcześniej poza grą rozmawiano tutaj na wiele innych tematów. Zaczęło brakować różnych doniesień medialnych, wiadomości, które byłyby w stanie zmienić czyjekolwiek życie. Do tego mniejszy ruch maperski. W swoim czasie powstawała cała masa nowych kampanii. A żeby było śmiesznie, jest to spowodowane właśnie wydaniem Remaka. Od tego czasu tworzone są głównie misje do gier wieloosobowych, z których część nawet nie zasługuje, aby w tej grze się pojawić.
No i brakuje obiektów linczu. Może i zabrzmi to śmiesznie, ale trolle potrafiły naprawdę ożywić atmosferę forum. Wówczas część użytkowników wręcz czuła silną potrzebę, aby się udzielić. Nawet Janosiczek, który trollem nie jest, swoim zachowaniem potrafił zmusić każdego do dyskusji.
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Zapraszamy w takim razie Janosika i robimy sztuczną trzodę :D Zaczynam.

Zamierzam zrobić reklame moich za*e*istych mapek, które niedługo się pojwią. Są ciężkie z uwagi na ograniczone pole rozbudowy i surowce, i gigantyczne. Staram sie odwzorować teren w prawdziwej, nieKaMowej skali. Innymi słowy, dzieła sztuki ale pod względem strategicznym i praktycznym trudne do wykorzystania. Taki drobny eksperyment. Przygotowuję 3 naraz, co niektóre od paru miesięcy. Czekam na rozwinięcie dyskusji :coongada::
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Cahir
Użytkownik Forum
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2010, 13:30

Post autor: Cahir »

@up
Masz na myśli mapy typu Center Castle? Jeśli tak to wybacz ale nie tędy droga.
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Nie do końca. Ja nie PAKER :wink: Zamierzam zrobić je w takim stylu, by przypominały fizycznie i proporcjonalnie prawdziwe tereny. Głównie idę w wygląd. Będe wykorzystywał wszystkie znane mi techniki kładzenia terenu, formowania i tak dalej. Nic na odwal, przeciwnie, dopracowane w najmniejszych szczegółach. Nie wiem za to jaki wynik będzie, kiedy ludzie zaczną je próbować, możliwe że nie będą zbyt popularne ze względu na duże odległości i otwartą przestrzeń. Zdecydowanie mniej możliwości taktycznych przy skali jednostek wojskowych. Normalne mapki w starym KaMowym stylu są po prostu jakby mikroskopijnymi kopiami, dajmy na to góry. Stworzenie takiej o prawdziwych proporcjach w stosunku do ludzików byłoby oczywiście niemożliwe, ale mówię o innych typach terenu jak lasy, pustynie czy bagniska.
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Cahir
Użytkownik Forum
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2010, 13:30

Post autor: Cahir »

Po co robić mapy które nie będą grywalne? Nie ma sensu tworzyć rzeczy na które nie ma zapotrzebowania.
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Ajtam, ja po prostu tego nie wykluczam. Ale staram się uczynić je takimi poprzez różne techniki, o których wspomniałem. Kiedy skończę, zobaczycie efekt na własne oczy i zdecydujecie. Będe liczył na konstruktywną krytykę, gdyż nadal się uczę maperstwa a na pewno pomoże mi to wejść na właściwe tory.
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Cahir
Użytkownik Forum
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2010, 13:30

Post autor: Cahir »

To zrób mapę na której ludzie będą grali czyli zbalansowaną, ładną, z ciekawie rozlokowanymi surowcami i co najważniejsze oryginalną. Bez udziwnień.
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Ależ spokojnie, będzie. Tylko z balansem może być problem, nie mam jeszcze zbyt dobrych pomysłów pod tym względem. Ale jak mówiłem, pracuję.
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
ODPOWIEDZ