Wybory do PE

Miejsce na dyskusje "off-topic"

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Tak się zastanawiam, bo czytam to już po raz drugi.
Jaki cel ma oddanie głosu nieważnego?
Polepszenie frekwencji?
Obywatelski protest?
Co jeszcze?

Myślicie, że ich to rusza?
:D
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Moim zdaniem lepiej oddać nieważny głos niż w ogóle nie głosować, lub głosować na "chybił-trafił" (czyli nie mając bladego pojęcia o programie wyborczym partii na którą się głosuje). Myślę, że oddanie nieważnego głosu ma podobną "siłę", jak zagłosowanie na partię, która i tak nie ma szans wejść do rządu (w tym przypadku oczywiście PE), ale którą popieramy całym serduchem (że tak to nazwę :)).
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Najzabawniejsze jest tłumaczenie PiS'u... Oczywiście jak przy każdych przegranych wyborach twierdzą, że zostały one sfałszowane. Ciekawe, że w sytuacji gdy było policzone 91% głosów i PiS wygrywał, to narzekań nie było, ale wielka duma z wyniku. Teorie spiskowe, to jeden z punktów programu wyborczego tej partii. Czytałem nawet artykuł w "Polityce", że PiS tak naprawdę nie chce wygrać, bo rola największego opozycjonisty jest bardzo wygodna - można wiecznie narzekać na partię rządzącą, jednoczenie nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za sytuację kraju. Może coś w tym jest :)
Awatar użytkownika
Mathias
Użytkownik Forum
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2007, 13:08
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Mathias »

Na temat wyborów napisałem całkiem spory artykuł w swojej Gildii. W skrócie można powiedzieć, że największym przegranym tych wyborów jest polska demokracja. I osobiście coraz bardziej zastanawiam się nad jej sensownością w takim, a nie innym wydaniu. Teoretycznie niska frekwencja powinna dawać większe znaczenie głosom osób uświadomionych w sprawach politycznych. W praktyce znowu 65% zgarnęły bezideowe molochy władzy (PO-PiS), a kolejne 15% ich postkomunistyczne przystawki (PSL-SLD). Cieszy mnie osobiście klęska ugrupowania Palikota, które działa na rzecz wielu krajów i organizacji, ale na pewno nie na rzecz Polski. Sukces Nowej Prawicy to drugi pozytywny akcent tych wyborów. Co prawda nie głosowałem na te ugrupowanie (jestem nacjonalistą, więc wybrałem Ruch Narodowy, jedną z niewielu partii propolskich, które w tych wyborach startowały), ale serdecznie mu sprzyjam, ponieważ daje nadzieję na zmiany. Oby w kolejnych wyborach Nowa Prawica zgarnęła dwa razy więcej punktów procentowych, a Ruch Narodowy przekroczył próg wyborczy - to takie moje dwa "życzenia" :).

W eurowyborach mieliśmy jeszcze jeden ważny precedens - co siódmy poseł będzie eurosceptykiem w nowej kadencji. I dobrze, bo Unia Europejska całkowicie zatraciła swoje korzenie i stała się wrzodem na organizmie europejskim - to przykre, bo byłem kiedyś optymistycznie nastawiony do tej organizacji, ale niestety okazała się zbyt utopijną.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Też się cieszę, że Palikot odpadł z gry.
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Odnośnie wyborów od siebie dodam, że sam oddałem nieważny głos - po prostu nic nie zaznaczyłem.
Uważam, że jest różnica pomiędzy niezagłosowaniem a oddaniem nieważnego głosu, ale na ludzi u władzy raczej to nie wpłynie.

Kasa, kasa, kasa.

Osobiście się polityką nie interesuję i obawiam się, że nie mam realnego wpływu na losy naszego kraju, zwłaszcza, gdy słucham od czasu do czasu nowinek, ogólnych czy szczególnych, na temat najnowszych osiągnięć naszych rządzących.
Zależy im głównie na jednym.

Kasa, kasa, kasa.


Odnośnie Palikota - ludzie robią wokół siebie dużo szumu, poruszając pewne tematy i je przekręcając, bo liczą na to, że przyciągną czyjąś uwagę.
Podobnie wypadła w tym roku Eurowizja.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Temat stary, ale nic nie pisałem. Nadrobię to: w przeciwieństwie do Gogouda zbojkotowałem wybory zamiast pójść i oddać głos, ponieważ nie miałem na kogo głosować. Niestety wyniki (niska frekwencja) udowodniły mi, że ówczesna władza w ogóle nie liczy się z głosem ludu.. pokazuje to, że nawet jeśli na kolejnych wyborach frekwencja będzie jeszcze niższa, to wybory i tak będą ważne. Aby polityka w PL miała jakiś sens trzeba spakować manatki WSZYSTKICH dosłownie wszystkich co do joty, których widzimy twarze w sejmie od 20 - 30 lat!!! Wykorzystali już swoją szansę.
Obrazek
ODPOWIEDZ