KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Kampania The Peasants Rebellion

Misja 14. TPR

Po wgraniu łatki Service Release 2 możemy cieszyć się tą misją już bez błędów (Twórcy gry wypuścili tę misję z ogromnym błędem - przeciwnicy nie atakowali).

W misji 14. TPR bardzo ważna jest kolejność i czas ataku. Przeciwnicy, zaatakowani odpowiednio szybko i w odpowiednim miejscu, będą musieli uznać naszą wyższość. Dla misji tej proponuję następującą rozgrywkę.

Na początku badamy teren. W zasadzie cała południowa część mapy należy do nas. Miejsca pod budowę jest więc sporo. Jedynym surowcem, z którym możemy mieć kłopoty jest węgiel, bo nie ma go za wiele i znajduje się z dala od naszego spichrza.

Na początek, po czasie nie dłuższym niż 30 min., proponuję mądrze zaatakować wioskę oznaczoną na mapie numerem 1. Wykorzystajmy wojska dane nam na początku misji i tylko tymi siłami zaatakujmy przeciwnika. "Zwabiamy" jednym łucznikiem oddziały wroga do naszej wioski. Dla lepszego efektu, przy "wejściu" do niej ustawiamy wieże obronne. Taką walkę szarpaną stosujemy aż do całkowitego wyniszczenia przeciwnika w wiosce nr 1.

Jako drugiego, moim zdaniem, najrozsądniej i przede wszystkim najpraktyczniej jest zaatakować gracza szarego, na mapie oznaczonego cyfrą 4. Wioska jest mała, wojsk nie jest bardzo dużo, a przeciwnika możemy "zwabiać" na wschód od naszej wioski, w miejsce na mapie oznaczone zieloną cyfrą 6. W przejściu proponuję zbudować 1-2 wieże obronne.

Po rozbiciu przeciwnika z wioski nr 4 mamy dogodniejszą pozycję do ataku na niebieskiego wroga nr 5. Podobnie jak poprzednio, podprowadzamy wroga na swój teren i tam, przy niewielkim nakładzie sił, rozbijamy wojska niebieskie.

W tym momencie gry pozostały nam wojska z wiosek 2. i 3. Są one najszczelniej otoczone przez naturalne przeszkody - góry i wyżyny. Z tego powodu absolutnie nie możemy sobie pozwolić na walkę na ich terenie. Do rozbicia tych dwóch potężnych armii proponuję miejsce otoczone górami i dwoma małymi zbiornikami wodnymi. Na mapie oznaczyłem je cyfrą 7. Aby dokładnie zlokalizować to ważne strategicznie miejsce, zamieszczam dodatkowy screen z opisem. W naszym skromnym, lecz dobrze otoczonym "bastionie", jesteśmy w stanie położyć całe wojska wiosek 2. i 3.

Pamiętajmy, by równocześnie z naszymi podbojami militarnymi rozwijać gospodarkę. Na początku zadbajmy szczególnie o zapasy jedzenia, którego mamy mało. Powodzenia!

Opracował: Lucbach

"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności