KaM Remake

Edytor Misji KaM

Kody do KaM

Kampania The Shattered Kingdom

Misja 17. TSK

Cel misji nie jest łatwy. Musimy przebić się na północ przełęczy strzeżonej przez watahy wroga, ale jak się za chwilę okaże, nie jest to z kolei wcale takie trudne. Wszystko zależy od ustawienia naszych wojsk. Na początku poczekajmy, aż nieprzyjaciel zajmie pozycje, a potem ustawmy się mniej więcej tak:

Pierwszy oddział ciężkiej jazdy kierujemy na lewo, obok konnicy wroga:

a drugi na prawo i w górę, aż znajdzie się za kusznikami:

Gdy będziemy gotowi zapisujemy grę i ruszamy do ataku. Musimy być szybcy i precyzyjni, bo inaczej nici z planu. Atakujemy wrogich kuszników (po prawej) i równocześnie szturmujemy piechurami na halabardzistów. Należy pamiętać o tym, aby konni dotarli pierwsi do celu! I nie zapomnijmy podesłać bliżej kuszników ;).

Gdy rozpocznie się walka, do ataku ruszy jazda wroga (ta po lewej), naprzeciw której wysyłamy halabardzistów i drugi oddział kuszników. Za konnicą nieprzyjaciela ruszą kusznicy, a wtedy my musimy złapać ich naszymi szybkimi jednostkami, które stacjonowały na zachodzie.

Do wykonania tej operacji potrzeba stalowych nerwów i precyzji, ale ćwiczenie czyni mistrza ;). Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

Ale najgorsze jeszcze przed nami, zaraz przybędą posiłki, dlatego musimy zachować spokój i przesuwać jednostki do przodu/góry mapy (a przede wszystkim strzelców). Z północnego wschodu nadejdą łucznicy i ciężka jazda. Nasz oddział kuszników, kawalerii i piechurów z mieczem powinien sobie z nimi poradzić. Z kolei od północnego zachodu nadejdą łucznicy, halabardziści i ciężka jazda. Musimy wysłać tam pozostałe jednostki, jakie nam zostały.

Po wygranej bitwie zbieramy pozostałe oddziały i ruszamy zadać ostateczny cios. Najpierw kierujemy się na wschód, następnie przemieszczamy jednostki na północ, aż do narożnika mapy i ruszmy na lewo na spotkanie z wrogiem.

Przy takim ustawieniu jednostek powinniśmy odnieść pewne zwycięstwo. Kusznicy sprowokują lekką jazdę do ataku, a nasza jazda zaatakuje łuczników wroga. Z zachodu nadejdą jeszcze topornicy i łucznicy nieprzyjaciela, ale nasi strzelcy powinni ich roznieść na strzępy!

Opracował: Tigikamil.

"Knights and Merchants" @ knights.sztab.com, ver. 3.0; Łukasz i Wojciech Bachur, 2001-2019
Kontakt | Polityka Prywatności